Snížení příjmu o 1000kj

Anonymní
9.6.21 19:37

Snížení příjmu o 1000kj

Zdravím
Chtěla bych se zeptat, pokud tady máte s tím někdo skušenosti, snažím se shodit nějaké to kilčo do plavek, jsem taková vypasená hruška :lol: mám v plánu snížit příjem o 1000kj je možné že ten proces půjde? :P

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26373
9.6.21 19:54

Záleží z jakého příjmu to hodláš snížit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8492
9.6.21 19:58

Tak záleží z čeho. Můžeš hubnout a nebo si zlikvidovat zdraví. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.6.21 20:05
@Cenarius píše:
Tak záleží z čeho. Můžeš hubnout a nebo si zlikvidovat zdraví. :nevim:

Můj příjem je tak zhruba 9500kj za den
Za den bych jedla tak 8500kj
:

• Citovat
  • Nahlásit
15053
9.6.21 20:48
@Anonymní píše:
Můj příjem je tak zhruba 9500kj za den
Za den bych jedla tak 8500kj :

8500 kj není uplně málo, ale záleží i na pohybové aktivitě a tak…zkusit to můžeš ;) Hlavní je, nemít hlad. Nebo alespoň nemít vlčí hlad. Hlavně bych omezila sacharidy a půjde to i rychleji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10733
9.6.21 20:49

Záleží na tom, jaká je tvoje váha a jaký máš pohyb. Najdi si na internetu kalkulačku bazálního metabolismu a tam ti to spočítá tvoji přibližnou denní potřebu. Mysli na to, že bazální metabolismus je to, co člověk potřebuje k tomu, aby jeho tělo fungovalo. Zbytek se odvíjí od toho, co celý den děláš. Jiný výdej má zdravotní sestra a jiný sekretářka. Pak je nejjednodušší prostě kalorie počítat a zapisovat. Důležitá je taky skladba jídla, když ti bude něco chybět, přepadne tě vlčí hlad, chutě já sladké a máš po dietě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
400
9.6.21 20:51

Tak ideálně odečíst 15-25% z celkového přijmu. Z 9500kj na 8500kj je v pohodě a o zdraví se bát nemusíš :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16928
9.6.21 23:47

Jaký je tvůj bazální metabolismus?

A teda spíš než jen tupé škrtání kalorií, je zlepšit strukturu toho jak jíš a zvýšit pohyb.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2374
10.6.21 06:02

Dotaz je nedostatečně zadán. Na hubnutí je potřeba energetický deficit, tedy větší výdej než příjem. Ovšem jaký máš výdej nevíme. Já v době, když jsem byl obézní, kdybych snížil denní příjem o 1000 kJ, tak bych stejně tloustl (o trochu pomaleji) a kdybych jedl (tehdy i v současnosti) denně 8.500 kJ, tak bych určitě přibíral. Ani snížení o 15-25% nemusí vést k cíli. Platí to co napsala @Aduš8. Jinak teorie se potvrdí (nebo nepotvrdí) praxí. Začni a uvidíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat