Snížení rodičáku a zvýšení přísp. na bydlení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.18 10:08
Snížení rodičáku-zvýšení přísp.na bydlení?

Ahoj. V únoru bych měla dostat poslední rodičák. Beru i příspěvek na bydlení 1970 kč. V pondělí jedu na uřad. Chci si snížit rodičák na 3800.A zajímá mě, jestli mi zvednou ten příspěvek na bydlení když budu mít nižší příjem? nyní teda beru 6200 rodičák + 1970 na bydlení. Pro některé: nekouřím ani nekupuju alkohol :)

Reakce:
Lendeš
Kelišová 5597 příspěvků 29.09.18 11:19

Když ti klesnou příjmy, tak se zvýší příspěvek na bydlení, ale projeví se to až další čtvrtletí. A to zvýšení příspěvku na bydlení bude nižší než o co ti klesne rodičák - zadej si to do nějaké internetové kalkulačky.

srpen89
Ukecaná baba ;) 1923 příspěvků 29.09.18 12:56
@Anonymní píše:
Ahoj. V únoru bych měla dostat poslední rodičák. Beru i příspěvek na bydlení 1970 kč. V pondělí jedu na uřad. Chci si snížit rodičák na 3800.A zajímá mě, jestli mi zvednou ten příspěvek na bydlení když budu mít nižší příjem? nyní teda beru 6200 rodičák + 1970 na bydlení. Pro některé: nekouřím ani nekupuju alkohol :)

Přemýšlím, o co ti jde :think: Kalkulacema vycucavat stat co nejvic ? A co jit třeba pracovat, kdyz potrebujes penize ? :think:

Jana-86
Povídálka 49 příspěvků 01.10.18 22:19
@srpen89 píše:
Přemýšlím, o co ti jde :think: Kalkulacema vycucavat stat co nejvic ? A co jit třeba pracovat, kdyz potrebujes penize ? :think:

Souhlasím a toto vycucávání státu mě také pěkně štve. Někdo celý život bez přestávky pracuje, platí řádně daně a odvádí mnoho státu a přesto nemá nárok na nic.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.18 22:45

Já myslela, že rodičák se jako příjem nepočítá :think:

Esucrab
Povídálka 19 příspěvků 01.10.18 22:48

@Jana-86 mnoho lidí nemá nárok vůbec, nicméně kdokoliv z nás se jednou může vyskytnout ve špatné situaci a může využít dávek. To, že jich někdo zneužívá, je druhá věc. Ale upřímně, nejvíc platíme za rodičovské příspěvky,…
příspěvky na bydlení a na děti, to je oproti tomu všemu fakt nic. Takže nevím, co tady řešíte. Kdyby měli snižovat rodičáky, jak by všichni řvali. Přitom je to to samé, akorát má nárok každá ženská,nehledě na příjmy.

Esucrab
Povídálka 19 příspěvků 01.10.18 22:50

????

Příspěvek upraven 02.10.18 v 06:15

Jana-86
Povídálka 49 příspěvků 01.10.18 23:20

@Esucrab

Tady se ale neřeší rodičovský příspěvek, nýbrž příspěvek na bydlení.

Esucrab
Povídálka 19 příspěvků 02.10.18 06:10
@Jana-86 píše:
Souhlasím a toto vycucávání státu mě také pěkně štve. Někdo celý život bez přestávky pracuje, platí řádně daně a odvádí mnoho státu a přesto nemá nárok na nic.
..
Píšete, že nemáte nárok na nic a ostatní vycucávají stát. Ale dávky jste určitě brala nebo berete. A je jedno, jestli je to příspěvek na bydlení nebo rodičák. Obojí je dávka. Pokud si myslíte, že je to nespravedlivé, tak není. Paní řěší příspěvek na bydlení, zmiňuje i rodičák. Vy jste všeobecně napadla jedince, kteří berou dávky.

...............

@Anonymní píše:
Ahoj. V únoru bych měla dostat poslední rodičák. Beru i příspěvek na bydlení 1970 kč. V pondělí jedu na uřad. Chci si snížit rodičák na 3800.A zajímá mě, jestli mi zvednou ten příspěvek na bydlení když budu mít nižší příjem? nyní teda beru 6200 rodičák + 1970 na bydlení. Pro některé: nekouřím ani nekupuju alkohol :)

Myslím si, že se nezmění nic, ale až si ho budete měnit, zeptat se můžete ;)

Lendeš
Kelišová 5597 příspěvků 02.10.18 11:36
@Anonymní píše:
Já myslela, že rodičák se jako příjem nepočítá :think:

Pro nárok na příspěvek na bydlení se do příjmů počítá.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Kam to spějeme?! Slováková má pár kilo navíc a je z toho oheň na střeše!

Přestože doba, kdy byly na kost vyhublé modelky na výsluní, snad konečně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Odbornice: Neslaďte, omezte bílou mouku. Cukry mohou za většinu nemocí

Sacharidů jíme v nejrůznější podobě moc, tvrdí Margit Slimáková. „Není třeba... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >