Snížení váhy pomocí skořice + medu

7336
1.6.15 19:56

Snížení váhy pomocí skořice + medu

Podařilo se Vám některým snížit váhu pomocí užívání skořice a medu? Nebo máte s touto kombinací i jiné zkušenosti, třeba léčby nějakých onemocnění? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

455
1.6.15 20:07

@pannda Ahoj.Ja tedy myslim, ze skorice spis podporuje chut k jidlu. Jinak tatinek je diabetik a bere nejaky doplnek stravy se skorici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10286
1.6.15 20:35

@pannda neryju,jen se zeptám jako věčný a opravdu světa znalý dietář..proč zrovna med a skořice. O skořici se ví, že stabilizuje krevní cukr (tedy pro tzv sacharidové typy se hodí ) ale jinak :think: Ono to zní opravdu nablble, ale nejlépe se hubne po stravě v nějakém režimu. Nejlépe v takovém který si člověk na sebe ušije sám. Co a jak víme každá, praxi zvládají jen opravdu zocelení a na 100% jedoucí lidé a takových je promile. Kdyby se hublo po všem co se kde doporučuje, co kdo vyzkoušel, co fakt zabírá tak jsem všichni šlang. No evidentně bude někde chyba :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7336
1.6.15 20:40
@bozska-mrcha píše:
@pannda neryju,jen se zeptám jako věčný a opravdu světa znalý dietář..proč zrovna med a skořice. O skořici se ví, že stabilizuje krevní cukr (tedy pro tzv sacharidové typy se hodí ) ale jinak :think: Ono to zní opravdu nablble, ale nejlépe se hubne po stravě v nějakém režimu. Nejlépe v takovém který si člověk na sebe ušije sám. Co a jak víme každá, praxi zvládají jen opravdu zocelení a na 100% jedoucí lidé a takových je promile. Kdyby se hublo po všem co se kde doporučuje, co kdo vyzkoušel, co fakt zabírá tak jsem všichni šlang. No evidentně bude někde chyba :roll:
Četla jsem o tom, navíc mě zajímá, zda i na klouby to má efekt.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3772
1.6.15 20:48

@pannda Na klouby to funguje, ale netuším, zda plošně.
Odzkoušeno u kámošky a její maminky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7336
1.6.15 20:50
@Jannnča píše:
@pannda Na klouby to funguje, ale netuším, zda plošně.
Odzkoušeno u kámošky a její maminky.

děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10286
1.6.15 20:52
@pannda píše: Četla jsem o tom, navíc mě zajímá, zda i na klouby to má efekt.

tohle má jednu velkou nevýhodu, funguje to jako placebo. Někde z okolí vím, že to pomohlo, zkusím taky. Relevantně se to prostě brát nedá. Ve vztahu k váze už vůbec ne :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.6.15 20:52

V hrnečku smíchejte dvě lžičky medu (nejlépe českého) s jednou lžičkou mleté skořice a zalijte horkou vodou. Tento lahodný nápoj je nejlepší pít ráno na lačno. Nastartuje vám metabolismus a usnadní hubnutí. Navíc podporuje trávení a v kombinaci s medem působí proti nachlazení.
Jinak skořice je dobrá skoro na všechno, na dobré trávení, dobrou funkci mozku, prevence proti trombóze, snižuje hladinu cholesterolu, pomáhá při ložních infekcích, pomáhá předcházet onemocnění srdce a cév, je zdrojem vápníku, vlákniny a manganu…je toho hodně,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.6.15 20:53

Oprava kožních infekcích :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2264
1.6.15 21:35

Tak mě byla skořice s medem doporučena pro děti při nachlazení a kašílku :nevim:.
@Dominika83 Jinak nalačno ráno je i super teplá voda s citronem-obzvláště když má někdo problém s vyprazdňováním a nakopne to metabolismus.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.6.15 08:29

@baaruunkaa Ona je opravdu dobrá i na to nachlazení. Mě když třeba začíná škrábat v krku, tak si smíchám lžičku medu a lžičku skořice a většinou mě to hned přejde, když to tedy není moc rozjeté. Jinak ta voda s citronem je také dobrá, jeden čas jsem praktikovala a asi zase začnu… :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3169
2.6.15 08:32

Nezničí ta horká voda všechny přínosné věci v medu? Jinak je to zajímavé. Pro mě to zní stravitelněji, než vlažná voda s citronem ráno nalačno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
757
2.6.15 08:43

Skořice jako taková má relativně dobrý potenciál, prokrvuje, zrychluje… nicméně je velmi diskutabilní to množství, že by lžička denně rozjela metabolismus… krásná představa ;)
A med - pokud je to pravý, kvalitní, domácí med - je to fajn a zdravá věc.
Ale na hubnutí fakt ne - ony ty dvě lžičky jsou docela dost, taky je otázka to, jak má kdo velké lžičky :mrgreen:
Nicméně, med je zdravý, o tom žádná. Ale k hubnutí se nehodí, obsahuje dost fruktózy a fruktóza nemá moc dobrý metabolický efekt - laicky řečeno, velice snadno se ukládá do tuku.
Ne že by to něčemu nějak extra vadilo - pokud bude v pořádku celkový jídelníček, kila dolů půjdou i s medem, ale určitě ne díky medu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2264
2.6.15 13:20

@Dominika83 Nám dospělým se na nachlazení osvědčilo do slivovice naložit skořici, zázvor, hřebíček, citron a badyán. V případě, že pociťujeme nachlazení tak párkrát denně lžíci. Pro děti zase svaříme ve vodě skořici, zázvor, hřebíček po zchladnutí med a citrón.
Pokud chce někdo hubnout tak ono opravdu nestačí jen med a skořice, ale opravdu to chce celkově upravit jídelníček a přidat pohyb.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7336
3.6.15 17:01
@baaruunkaa píše:
Tak mě byla skořice s medem doporučena pro děti při nachlazení a kašílku :nevim:.
@Dominika83 Jinak nalačno ráno je i super teplá voda s citronem-obzvláště když má někdo problém s vyprazdňováním a nakopne to metabolismus.

Tak já to zkusila večer a do pěti minut to ve mně zabublalo. Tak jsem letěla na záchod a okamžitě jsem se vyprázdnila snad na 14 dní dopředu. Takže já už to pokoušet nebudu :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama