Snížení/zvýšení nebo stanovení alimentů?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.18 00:01
Snížení/zvýšení nebo stanovení alimentů?

Zajímalo by mě, jak to je v situaci, kdy alimenty jsou jen domluvené bez rozsudku, nějakou dobu to tak běží (vše je na výpisech z účtu), a pak jeden chce snížit/zvýšit a ten druhý nesouhlasí.
Proběhne soud a jak to je, přihlédne se k té dohodě a snižuje se nebo zvyšuje, nebo soud to co bylo neřeší a alimenty stanovuje „z nuly“, tj. prošetří celou aktuální situaci a stanoví nějakou částku bez ohledu na tu původně domluvenou a posílanou?
Prosím o konkrétní zkušenosti, co jste něco takového zažili, jak to probíhalo.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
salamio
Závislačka 2672 příspěvků 07.10.18 00:49

Zažil. Probíhalo to nepěkně.

_0812_
Zasloužilá kecalka 709 příspěvků 07.10.18 01:05

Přímou zkušenost nemám, ale tak pokud jste dohodnutí na částce, kterou otec posílá a je to doloženo výpisy a najednou ti začne posílat méně, tak vlastně neuděláš nic. Co není písemně potvrzeno od soudu vlastně nemáš jak vymoct. Dej to k soudu, soud se podívá na to kolik platil, jak na tom teď finančně je a rozhodne. Pokud se mu nesnížil příjem nebo se nenarodily další děti, tak nevidím důvod, proč by neměl posvětit tu původní ústní dohodu, když doteď to tak platil.

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1770 příspěvků 07.10.18 03:14

Soud prostě stanoví výživné. Kdyby stanovil i zpětně (může až 3 roky) zohlední již zaplacené.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.18 23:26

Jde mi o to, jestli soud zohledňuje tu domluvenou částku a pak snižuje/zvyšuje, nebo na ni kašle a alimenty stanoví podle zhodnocení situace.

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1770 příspěvků 08.10.18 07:12

Ještě jednou: Soud prostě stanoví výživné. Kdyby stanovil i zpětně (může až 3 roky) zohlední již zaplacené.
Soud zhodnotí potřeby dítěte, příjmy rodičů, případně dalších osob (manželů, členů domácnosti) a z toho stanoví výživné. Stanoví-li výživné i zpětně (musí být vyšší než dosud placené, jinak by to nemělo smysl), tak povinný doplatí ten rozdíl.

@_0812_ píše: …ti začne posílat méně, tak vlastně neuděláš nic. Co není písemně potvrzeno od soudu vlastně nemáš jak vymoct.

To je hloupost, výživné podle smlouvy se samozřejmě dá vymáhat, je to smlouva jako každá jiná.

_0812_
Zasloužilá kecalka 709 příspěvků 08.10.18 09:43

@Luboš P tak co nemá štempl je většinou k ničemu. Manžel měl třeba ne alimenty, ale smlouvu o navrácení peněz a sepsaný splátkový kalendář. Podepsaný od toho, kdo měl splácet. Když se měsíce nic nedělo a dál to k soudu kvůli exekuci, poslali ho do háje, že to není pravomocné a tudíž nevymahatelné, protože to byla čistě smlouva s podpisem, beze svědků a bez ověření. Jedině pokud by aspoň měli ověřené podpisy, bylo by to lepší.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.19 14:26
Snížení alimentu

Zdravím jsem tu nováček a chtěl jsem se zeptat.Byvala manželka podala navrh na zvýšení alimentu na děti.Jedno má 13(dcera) a druhe má 9(syn).Na syna platím 1800 a dveru nově z 1800 na 2400. Mám i další dceru na kterou platím 1500 je jí 14 . S matkou od nejstarši dcery jsme se domluvily že necháme zvýšení alimentů o 500,– nahoru na 2000,– . Jelikož mám insolvenci na sebe chtěl bych se zeptat jestli bych mohl požádat soud o snížení alimentů na prostřední dceru.Bydlim sám občas u rodičů pač to finančně někdy nedávám.Ma cenu podat snížení?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66895 příspěvků 16.01.19 14:30

No ty jsi dáreček… Udela si 3 deti a pak se ohani insolvenci.

stinga
Echt Kelišová 7809 příspěvků 16.01.19 14:38

no ty jsi muž snů :cert: děcka vyrábíš jak na běžícím pásu a neumíš ani vydělat peníze :zed: twl na 14letou platíš 1500,–-!!!! no tvé děti jsou opravdu chudáci, co si jako za těch 1500,–- koupí :zed:

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1770 příspěvků 16.01.19 14:41
@Anonymní píše:
chtěl bych se zeptat jestli bych mohl požádat soud o snížení alimentů na prostřední dceru.

Můžete, v tom vám nikdo nemůže zabránit.

Kriss Tina
Extra třída :D 11058 příspěvků 16.01.19 14:42

Nemá, na 13 leté dítě platit 2400kc je výsměch, o tom mladším ani nemluvím… I na našeho 3 letého syna platí ex víc a to mu určovali alimenty v době kdy byl nezaměstnaný :roll: děcka si udělat umíš tak je taky koukej zabezpečit…

cecetka
Echt Kelišová 8487 příspěvků 16.01.19 14:45
@Anonymní píše:
Zdravím jsem tu nováček a chtěl jsem se zeptat.Byvala manželka podala navrh na zvýšení alimentu na děti.Jedno má 13(dcera) a druhe má 9(syn).Na syna platím 1800 a dveru nově z 1800 na 2400. Mám i další dceru na kterou platím 1500 je jí 14 . S matkou od nejstarši dcery jsme se domluvily že necháme zvýšení alimentů o 500,– nahoru na 2000,– . Jelikož mám insolvenci na sebe chtěl bych se zeptat jestli bych mohl požádat soud o snížení alimentů na prostřední dceru.Bydlim sám občas u rodičů pač to finančně někdy nedávám.Ma cenu podat snížení?

Zkusit to muzes. Ale uvedom si, ze to nejsou penize pro tve expartnerky, ale pro tve deti. Snizenim alimentu jim snizis zivotni standard :?

Nick slotr
Nováček 5 příspěvků 16.01.19 14:48
@j.a.n.i1 píše:
No ty jsi dáreček… Udela si 3 deti a pak se ohani insolvenci.

Bohužel dluhy udělala bývalá manželka

Nick slotr
Nováček 5 příspěvků 16.01.19 14:53
@stinga píše:
no ty jsi muž snů :cert: děcka vyrábíš jak na běžícím pásu a neumíš ani vydělat peníze :zed: twl na 14letou platíš 1500,–-!!!! no tvé děti jsou opravdu chudáci, co si jako za těch 1500,–- koupí :zed:

Peněz bylo dost než byvala manželka nezačala dost utracet a do roboty se ji tuze nechtělo, obě ruce levé

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama