snižený rodičák od 21.měs -jsem jediná co zaspala dobu?

Anonymni
25.5.09 13:02

snižený rodičák od 21.měs -jsem jediná co zaspala dobu?

Dnes mne sokoval dopis z Uradu prace, ktery mi oznamuje snizeni RP na 3800Kč (a to jiz od 1.4), tj. temer 2mesice zpatky ! Pri podavani zadosti o RP, kdyz se mala narodila jsem si puvodne uvedla 2letou variantu, ale tu mi zamitly, takze kdyz mi prisel prvni prispevek 7600Kč, brala jsem to tak ze mam automaticky 3letou variantu , resp. ze mi prijde vyrozumeni pred tema 21mesici.Pak jsem to uplne vypustila z hlavy a ted mam RP snizeni. Na UP se chystam hned dnes, ale nevim jestli pochodim..Mate nekdo podobnou zkusenost a uznali vam v pripade podani odvolani ? Jsem z toho systemu a mozna i moji hlouposti strasne nestastna.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7461
25.5.09 13:06

Ahoj, kamaradka s tim mela taky problem, zazadala pozde, dostala rodicak na 4 roky a nepomohlo ji vubec nic, ani odvolani, proste nic. :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
25.5.09 13:11

ahojki, taky mám obavu, že v průběhu rodičáku již nelze varianty měnit ani upravovat, to by se pak dalo krásně zneužít..... i když toto samozřejmě není tvůj případ,,,,,,ale asi jsi opravdu zaspala, chtělo to vyřešit hned po tom prvním zamítnutí… nepřihlášená Anik

• Nahlásit
  • Citovat
35456
25.5.09 13:11

jedina nejsii, nedavno to tady resila jedna divcina - skoro to same,akorat si myslela, ze bude pri 4 lete variante dostavat 7600 do tri let a pak jeste 3600 cely rok :-)))
takze kdyz se nehlasis, tak asi automaticky dostanes 4 letoui variantu - musim upozornit segru, uz se ji to blizi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
25.5.09 13:21

Zatim diky za odpovedi - i kdyz ne moc optimisticke. Ale je to trochu nedomyslene, protoze v zadosti o RP se uvadi, jakou formu si volis, pokud si to dobre pamatuji, tak kdyz uz je clovek jednou rozhodnuty a ma to tam , tak proc na to porad myslet, ze za 20mesicu jim to mas jit rict znovu? Alespon informacni dopis , pred 21.mes by byla slusnost, myslim z UP, kdyz uz mi poslali tenhle, s negativnim verdiktem 2mesice po snizeni prispevku. No, maji to tam vypracovane jednoznacne ve svuj prospech !!

• Nahlásit
  • Citovat
25.5.09 13:21

Nevím jestli tě potěším ale myslím že jediná tu nejsi,už jsem zde viděla skoro stejnej příspěvek:-))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35456
25.5.09 13:38

hele a to se to plati tak zpozdene, ze sis toho snizeni nevsimla? Ono by ti to stejne bylo plat prdny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
25.5.09 13:46

Pokud se nepletu, tak dnes mi prisla prvni snizena castka na ucet, takze jsem si toho driv nevsimla.Ale kdyz si tak vemu beznou zenu na MD, co dejme tomu nema internet, vypis uctu na mobil a pod..a i tak vi, ze ve 20mes. ditete ma jit na urad nahlasit, ze zustane doma 3roky, to smekam. Asi mi na nase zakony jedna vysoka skola nestaci:(

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
25.5.09 14:00

anonymní - že to mají vypracované ve svůj prospěch, a nejen tam, tak to s tebou souhlasím. Ale zas na druhou stranu, peníze jsou poměrně důležitá věc a stojí za to si to ohlídat..... já se považuji za běžnou ženu, i když tedy internet mám,,,, ale jako samoživitelka závislá na penězích ze sociálky /tedy teď už pracuji, ale když jsem byla na MD/ si tyhlety věci píšu do kalendáře, protože si prostě nemůžu dovolit něco zaspat… mám tam krom toho termíny nějakých nadstandartních očko /klíštovka, žloutenka/, termíny splatnosti pojisstek , teď třeba aktuálně poznámku, že do konce května mám platit ty blbé popelnice, ať ze mně není dlužník..... připadám si sice někdy jako pako, s těma poznámkama, ale zatím jsem nikdy nelitovala. to jenom k Tvojí poslední větě,,,,, jde to, když je člověk donucen a prostě musí, tak to jde. nepřihlášená Anik

• Nahlásit
  • Citovat
35456
25.5.09 14:10

No jako bez internetu a kamaradek, co poradi, bych taky byla uplne bezradna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7366
25.5.09 14:11

Píšeš, že ti to poslali dva měsíce po snížení příspěvku, a zároveň že teď ti přišel první snížený - tak to moc nechápu.

Ale chci jen říst, že se o tom mluvilo hodně. Možná tě tedy měla paní na socce upozornit, když jsi žádala. Ale jak píšete, že to mají chytře udělané, a tak - u sociálních dávek to tak prostě asi je, že si to musíte ohlídat sami a zajímat se. Nechci hodnotit, jestli je to dobře, ale rodičák patří do sociálních dávek stejně jako příspěvek na bydlení, příspěvek na tohle a tamto - a prostě to tak funguje - většinou necpou každému všechno, na co by mohl mít nárok…
Tu je tedy otázka, jestli je dobře, že rodičák patří do stejné skupiny dávek.

A taky si myslím, že anonymní tam jede úplně zbytečně :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
25.5.09 14:17

Tak pokud si pamatuji ta pani mne na to neupozornila.Paradox je v tom, ze jsem si puvodne zadala o 2roky Rodicovske, ale nakonec mi to zamitly (mam to i pisemne), protoze sme tesne nesplnovali limit (v te dobe se menili pravidla pro poskytovani RD). Takze jsme mozna i nejak automaticky brala ze mam ji teda na 3roky , kdyz mi ty 2roky zamitly.

• Nahlásit
  • Citovat
1652
25.5.09 14:38

Určitě nejsi jediná.

Paní tě upozorňovat nemusela, ale mohla…ale kolem tohoto proběhlo všude tolik informací…já osobně se teda v případě jednání s úřady raději padesátkrát vyptávám neb je to opravdu nutné…nikdo za mě nic neudělá automaticky :D

že jsi nezvolila tříletou nebo se aspoň nezeptala..je už tvá záležitost. Je to škoda. Ale opravdu jediná nevolitelná, automatická je čtyřletá, takže pokud u tebe neměli žádnou volbu do 21m věku dítěte..spadla jsi do této kategorie. bohužel.

chápu, že rozčarování musí být, taky bych si říkala, že by paní se kterou jednám mohla být trošku lidumil a poradit…že by se jí nic nestalo, ale její povinnost to není.

Zdenik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15043
25.5.09 14:39

Kdyz ti dva roky zamitnou, mas narok na tri nebo ctyri, a pokud holt nedas vedet, ze chces tri, bere se jako automaticke ctyri. Bohuzel to tak je, ted uz s tim nic neudelas. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30303
25.5.09 14:59

Mam dotaz k tematu ,ale o necem trosku jinem…

Kdyz jsem doma s nejmladsi a sla jsem z MD DO MD,zamestnana nesjem-.byla jsem na dobu urcitou-tak jsem logicky spadla jako ta,co NEMA MOZNOST VOLBY,do CTYRLETE VARIANTY.....

ALE

tady nekdo pise,ze kdyz se nezvoli do 20.mesice veku atd atd.....Je tedy mozne udelat to tak,ze by sel byt na jediny den na rodicak manzel(z poradny APERIO mi poradili ,at si vezme treba aten jeden den dovcu)a v tom onem dni by ON JAKOZTO VYDELECNE CINNY JESTE TED ZVOLIL TU TRILETOU VARIANTU CERPANI??????

Je anebo NENI to mozne???Vse kolem uz chapu,ale TOTO NE-predem diky a omlouvam se zakladatelce,ze si prihrivam vlastni polivcicku.. 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama