Snížím počet krmení navýšení dávky UM?

266
28.1.16 19:08

Snížím počet krmení navýšení dávky UM?

Zdravím maminky,
opět potřebuji rady starších a zkušenějších. Mimču jsou 4 měsíce a jeden týden, před 14 dny jsme přešli na UM (teda krom jedno nočního kojení - dokud mám mlíko, až nebude dám um) a tady bych se právě chtěla poradit. Kojila jsem 8 denně, pak postupně přecházela na um. Prvních pár dní malej jedl 6-7×, ale poslední dny se mu to zas navýšilo na těch 8 krmení za den 8o. V jedné dávce mu dávám 130 ml, večer dávám kaši, čili nějakých 160ml. Tento týden už zavádíme příkrmy, vypadá to, že malej bude baštit pěkně, ale pořád ho ještě docucnu um. Myslela jsem, že když přejdem na um, tak těch krmení bude míň třeba těch 6. Snažím se, aby měl kolem toho litru mléka za den..tak jak to odpovídá jeho váze..má teď kolem 6,5kg. Papá cca po 2,5. Prostě nevím, jak to prodloužit a snížit počet těch krmení. Bojím se, že když zvednu dávku, tak ho budu akorát přecpávat..bohužel to miminko, co pije, dokud je co a pak to vyblinká :nevim:
Anebo to neřešit a nechat na něm..jak to vidíte vy? :) Děkuju za rady!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20300
28.1.16 19:18

@RadkazBrna Nevidím důvod, Proč stahovat počet krmení, pokud to miminku vyhovuje. Je zdravější jíst menší porce víckrát denně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
559
28.1.16 19:24

Našemu mimču jsou 3 měsíce a dva týdny a je zcela na UM. Jednu dávku má 150 ml, pije 7× denně, přesně po dvou hodinách :) Není ani tlustý a ani hubený, uplně akorát, takže u nás se papká takhle. Jinak doktorka říkala, že ve 3 měsících mimčo může už mít klidně 200ml, takže určitě mu neubírej, není důvod, jen at pěkně papá :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
266
28.1.16 19:26
@Svistice píše:
@RadkazBrna Nevidím důvod, Proč stahovat počet krmení, pokud to miminku vyhovuje. Je zdravější jíst menší porce víckrát denně.

Ty jsi tady taky pořád :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
266
28.1.16 19:45
@Gloss píše:
Našemu mimču jsou 3 měsíce a dva týdny a je zcela na UM. Jednu dávku má 150 ml, pije 7× denně, přesně po dvou hodinách :) Není ani tlustý a ani hubený, uplně akorát, takže u nás se papká takhle. Jinak doktorka říkala, že ve 3 měsících mimčo může už mít klidně 200ml, takže určitě mu neubírej, není důvod, jen at pěkně papá :dance:

Vidíš, já myslela, že to není na měsíce, ale na váhu miminka. Tak mi to aspoň počítala mudra. Nebudeš se zlobit, když se zeptám, kolik malej váží? :D
A děkuji za příspěvěk, právě o takovýhle konzultace stojím :palec: :palec: :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9278
28.1.16 20:30

@RadkazBrna nechala bych to na dítěti. Pokud se přejídá a zvrací, tak vypozoruj, jaká dávka je ok a dávej mu tolik.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1776
28.1.16 21:09

@RadkazBrna ve 4m mi malej jedl 5× denne 150ml presne po 3 hodinách (v 7, 10, 13, 16, 19h - pak spánek bez jídla). Zdalo se mi to malo jídel za den, ale vyhovuje mu to tak. Zvedla jsem dávku kdyz mel hlad driv nez po 3 hod.
Kazdy miminko je jiny, nech to na nem, akorat mysli na to, ze UM hur stravitelny a mělo by se dodržovat rozmezí min 2,5hod mezi jidly.
Proc mu chces snížit počet jídel?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
559
28.1.16 21:21

@RadkazBrna Malý má 7 kg :) Ale fakt tlustý není, doktorka říkala že je takový správňácký :jazyk: Právě už přemýšlím že mu dávku zvednu, kolikrát tak smutně kouká když mu vezmu flašku, nebo někdy i kňůrá, tak už budu občas dávat 180ml hlavně po ránu, dneska začal brečet jak to dopil, tak jsem honem dělala ještě 30ml :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
559
28.1.16 21:23

@sisk Tak rozmezí 2,5 hod u nás bohužel nefunguje, malý má hlad už po hodině a třičtvrtě přesně :-D těch dalších 15 min. to ještě natahuju aby to bylo apsoň fakt ty dvě hodky… Dřív jsem mu dávala po třech hodinách a celé dny mi řvával :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
266
28.1.16 21:32
@sisk píše:
@RadkazBrna ve 4m mi malej jedl 5× denne 150ml presne po 3 hodinách (v 7, 10, 13, 16, 19h - pak spánek bez jídla). Zdalo se mi to malo jídel za den, ale vyhovuje mu to tak. Zvedla jsem dávku kdyz mel hlad driv nez po 3 hod.
Kazdy miminko je jiny, nech to na nem, akorat mysli na to, ze UM hur stravitelny a mělo by se dodržovat rozmezí min 2,5hod mezi jidly.
Proc mu chces snížit počet jídel?

S tou dvě a půlhodinou to není pravda..ani se třemi..teď malej jedl po dvou hodinách a spokojeně chrupká, vzbudí se až kolem třetí..kdyby měl bolení, tak by řval.
Nevím, říkám si, že by vydržel dýl koukat a třeba i dýl spinkat..Ale um má 14 dní, je opravdu brzo a nechávám to na něm.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1776
28.1.16 21:33

@Gloss tak jestli mu to vyhovuje :D
Muj trpěl na bolení bříška.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1776
28.1.16 21:35

@RadkazBrna rikam, co mi rekla doktorka. Muj kluk mel casto bolení bricha. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
266
28.1.16 21:36
@sisk píše:
@RadkazBrna rikam, co mi rekla doktorka. Muj kluk mel casto bolení bricha. :nevim:

Jasný. Každý mimčo je jiný :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
559
28.1.16 21:38

@sisk JJ menší dávka po dvou hodinách, než předtím po třech hodinách a dávala jsem mu 180ml i 200 :-D Bolení bříška měl jen krátce po narození, já jsme hned nasadila laktobacily a před každým kojení espumisan a bylo po problémech :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
266
28.1.16 21:38

@Gloss Náš malej má jen papule :) Já ho právě nechci přecpávat..ale když dopije, tak se rozbečí :,( Asi bych mu taky měla přidat že?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama