Snížit laťku při výběru partnera?

Anonymní
10.3.17 02:18

Snížit laťku při výběru partnera?

Ahoj holky, omlouvám se z osob. důvodů za anonym. Marně hledám partnera, jsem vdova,40 let. Narážím na nešťastné rozvedené, kteří jsou rozchody psychicky poznamenáni, sexuální loudily a divné existence…Jsem veselá, s minulostí srovnaná, optimistická. Mám dojem, že v ČR nikoho nenajdu.Jsem zvyklá žít z minula v Canadě, Californii atd. Ráda bych zůstala tady, ale nějak si nemohu zvyknout na zdejší muže…Neříkám všichni, ale vidím tu škudlení, negentlemanství…Jistěže je to všude na světě, ale tady mi to připadá dost markantní. Nejsme v rodině snobi, ale rodina vlastní např. menší zámek, jsme šlechtického původu…Já netrvám u partnera na financích, ale vnímám rozdíly v životním stylu, chtěnechtě peníze nebo často i vzdělání rozdělují sociální vrstvy…Projevilo se to např. při cestování, když neuměl jazyky, musela jsem neustále tlumočit a bylo to jako tahat sebou dítě…Nebo v restauraci při placení, kdo tedy bude platit, jestli rozvedený otec několika malých dětí s nízkým příjmem…Nemyslím to špatně. Když mi třeba milý kluk, kterého jsem poznala, navrhl, že pojedeme levným busem do Bibione k moři, odmítla jsem a navhla alternativu letecky- vím, že to myslel dobře, ale ráda létám (miluji létání),nevidím důvod, proč se trmácet busem někam, když letecky můžeme někam kde je to fajn (úspora času a námahy-a opakuji, nemyslím to špatně, byl to moc milý kluk, ale rozdíly v životním stylu se prostě projevily…Proč mám bydlet v paneláku, když mám byt na Kampě…).Nemyslím tuto diskusi nešetrně ani špatně. Mám tedy snížit laťku na vzdělání, finanční možnosti, všeobecný rozhled? Udělala to některá z vás? I kdyby. může to klapat? Máte některá partnera, kde byly velké sociální rozdíly, rozdíly ve vzdělání, životním rozhledu? Děkuji. Rejpalky, prosím, nepište.

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

1778
10.3.17 02:35

Já bych laťku nesnižovala. Když to bude jiná sociokulturní úroveň, tak to nebude partnerství. A když to nebude partnerství, tak to bude co?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.3.17 02:55

Co když on miloval jízdu autobusem tak jako vy létání? Třeba dělat kompromisi např. tam letecky zpátky autobusem než odmítat vždyť to klidně mohl být váš zážitek na celý život a nezapomenutelná dovolená 8) ale taky je tady fakt že Češi jsou skrblící máme to hold v genech :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.3.17 02:56

Nebyl to ten pravý. Kdyby to byl ten pravý, tak by ses mu přizpůsobila, hledala by jsi k němu cestu.

A nemůžeš čekat, že pokud někdo nemá finance, tak je někde vykouzlí, abyste mohli jezdit na výlety. Ujasni si, co chceš, pokud chceš někoho na cestování, tak si podle toho partnera hledej. Je ztráta času se scházet s otcem od malých dětí s nízkým příjmem. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.3.17 03:00

@Procházející Pravda, brala bych to za krásné gesto od muže co má nízký plat a chce mě vzít k moři

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.3.17 03:06

Hledej nekoho sve socialni skupiny a sve urovne…I kdybys jela busem do Bibione, co dal? Stejne by ti ten vztah nevyhovoval. Porad bys mela navrch.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4304
10.3.17 05:27

Me napadlo prostredi, kde narazis na tenhle tip muzu? Jako kdyby treba rozvedenou s detmi chtel vzit chlap k mori, tak nekouka na autobus a je rada. Protoze je ze stejneho prostredi.
Pokud hledas muze, mela by ses pohybovat v mistech, kde se nevyskytuji „chdi“, ale stejna sorta jako ty. Nemyslim to spatne!
Podle me treba doktor nebo manazer nebo podnikatel si nebude davat inzerat na fb, ale bude hledat treba na vystavach a podobnych akcich, ktere svou podstatou vylucuji ty, ktere nechces.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3772
10.3.17 06:39

Souhlasim s nesnizovanim latky. Chce to holt stejnou sociální a vzdělanostní skupinu. Jen asi moc ne počítej s vrstevníky, spíš se staršími. Jo a umím si představit, že jsou takoví, kterym by imponovalo chodit se slechticnou :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4066
10.3.17 06:45

Já jsem VŠ vzdělaná, před rodičákem krásně vydělávající v zahraničí. Skoro rozvedená (s bývalým vycházíme teď velmi dobře, jsme schopni posedět všichni s novými partnery u kávy a já jsem za to kvůli malé ráda) - jo a nerozvádíme se kvůli nevěře či novým polovičkám. To přišlo až po xy měsících od sebe.. současný partner je vyučen, pracuje rukama.. mně to vyhovuje - je zručný všechno hned opraví, vymyslí, vyrobí.. já sama si položím podlahu, vymaluju, zapojím kohoutky apod a nemohla bych zit s muzem co by byl na tyto veci levy..aktivity vymýšlíme oba.. taky raději na dovolenou létám, ale protože má taky děti z předtím jeli jsme k moři všichni autem, aby nám to vyšlo :-).. ma vseobecny rozhled coz je zasadni - mame spolu o cem mluvit.. je to o kompromisech ktere jste ochotni oba najit.. nemuze je hledat jen jeden - po urcite dobe by ti to zacalo vadit.. kdyz jdem na vecu tak jdem do normalni restaurace do „drahe“ jen pri specialni prilezitosti.. az zas budu v praci bude to zase jine :).. ehm napul spim, koukam ze to mam bez hacku i s hackama.. tukam do mobilu tak se za to omlouvam..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.3.17 07:08

Před třemi lety jsem se poznala s tobě podobnou ženou. Rozvedená 40 z vyšších kruhů, dost zajištěná, ona sama velice inteligentní, bývalý manžel velká ryba…naprosto skvělá a vtipná žena a vykládala mi jak se snaží najít si partnera. Říkala mi slevuji z nároků stačí jen právník za pár měsíců prej tak beru doktora, dobře tak inženýra… no a nebo aspoň vedoucího něčeho… a sakra furt nic ale chodí ke mě spravovat elekrikář, kdyby si se mnou alespoň po práci dal kafe.. spolu jsme se tomu u vínka smáli, já v té době taky sama 40 cítka. Doteď nepotkala nikoho pro vztah bohužel. Já jsem z jiného sociálního prostředí a i tak to bylo velmi velmi těžké někoho potkat, moje požadavky byli : slušný, pracovitý, hodný. No teď jsme se potkaly ona je sama a já mám… elekrikáře. Myslím ale že kdyby slevila nároky tak by s tím člověkem stejně nebyla na stejné vlně, projevil by se rozdíl ve vzdělání, financích, životním stylu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17316
10.3.17 07:23

Ja bych latku nesnizovala, ale nevidim problem v tom, byt sama. Nechapu vecnou snahu o hledani „nekoho“, pockej, zda ti zivot postavi do cesty skutecneho partnera, pak nebudes muset resit panelak vs. Kampa, autobus vs. letecky. Jiste se pohybujes v okruhu sve socialni skupiny, tak by to nemel byt problem casem nekoho potkat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4174
10.3.17 07:28
@Anonymní píše:
Ahoj holky, omlouvám se z osob. důvodů za anonym. Marně hledám partnera, jsem vdova,40 let. Narážím na nešťastné rozvedené, kteří jsou rozchody psychicky poznamenáni, sexuální loudily a divné existence…Jsem veselá, s minulostí srovnaná, optimistická. Mám dojem, že v ČR nikoho nenajdu.Jsem zvyklá žít z minula v Canadě, Californii atd. Ráda bych zůstala tady, ale nějak si nemohu zvyknout na zdejší muže…Neříkám všichni, ale vidím tu škudlení, negentlemanství…Jistěže je to všude na světě, ale tady mi to připadá dost markantní. Nejsme v rodině snobi, ale rodina vlastní např. menší zámek, jsme šlechtického původu. " .{color:red}" ..Já netrvám u partnera na financích, ale vnímám rozdíly v životním stylu, chtěnechtě peníze nebo často i vzdělání rozdělují sociální vrstvy…Projevilo se to např. při cestování, když neuměl jazyky, musela jsem neustále tlumočit a bylo to jako tahat sebou dítě…Nebo v restauraci při placení, kdo tedy bude platit, jestli rozvedený otec několika malých dětí s nízkým příjmem…Nemyslím to špatně. Když mi třeba milý kluk, kterého jsem poznala, navrhl, že pojedeme levným busem do Bibione k moři, odmítla jsem a navhla alternativu letecky- vím, že to myslel dobře, ale ráda létám (miluji létání),nevidím důvod, proč se trmácet busem někam, když letecky můžeme někam kde je to fajn (úspora času a námahy-a opakuji, nemyslím to špatně, byl to moc milý kluk, ale rozdíly v životním stylu se prostě projevily…Proč mám bydlet v paneláku, když mám byt na Kampě…).Nemyslím tuto diskusi nešetrně ani špatně. Mám tedy snížit laťku na vzdělání, finanční možnosti, všeobecný rozhled? Udělala to některá z vás? I kdyby. může to klapat? Máte některá partnera, kde byly velké sociální rozdíly, rozdíly ve vzdělání, životním rozhledu? Děkuji. Rejpalky, prosím, nepište.

A jiní šlechtici volní nejsou? Pak bys měla po problému..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Aenne
10.3.17 07:37

Na prachy se mužeš vykašlat, pokud jich máš ty dost, tak kde je problém? Ty pujdeš letadlem, on autobusem. anebo laciným letadlem…na vzdelání se mužeš vykašlat taky, protože vzdelání a moudrost není totéž, jsou to dvě rozdílne věci, proto je kolem nás tolik vzdelaných blbcu… hledáš vzdelánoho, anebo intligentního s moudrého člověka? Pokud to druhé, tak te titul před menom a za ním nemusí zajímat, protože moudrý člověk ho mít muže, ale taky nemusí..

• Citovat
  • Upravit
21910
10.3.17 07:38

Já to mám podobně jako Zuzee. Mně osobně nejde o snižování laťky, ale co mi ten vztah dává, jaký chlap je, jestli se máme rádi. Můj přítel je jiná skupina než já, do 30 jsme měli každý jiný život, dělí nás několik stupňů ve vzdělání, on je praktický, technik, já humanitně založená. S jazyky jsem trochu na štíru, ale taky překládám když je potřeba. Beru to tak že se doplňujeme. S ex jsme studovali stejnou školu, měli stejné zájmy ( cestování, hudbu, kulturu), vydělával mnohem víc. A stejně jsem byla nešťastná, protože spokojený vztah je o něčem jiném. Za přítele jsem se nikdy nemusela stydět, je si vědom svých rezerv a našich rozdílů a umí to vyrovnávat. Já ho obdivuji za šikovnost, praktičnost, i za to jak se snaží najít se mnou společné zájmy a jak se i nechá ovlivnit ( teď prozkoumává vážnou hudbu, která ho nikdy nebrala, ale já poslouchám často). Plus je to tolerantní, charakterní a hodný člověk, což považuji za to zásadní. S věcmi kolem se dá pracovat, když se chce.
Ale jinak bych též poradila hledat ve tvém přirozeném prostředí, mezi lidmi tvé skupiny. Člověk většinou najde partnera sobě podobného, ale pokud náhodou ne, tak to taky nemusí být problém až tak velký. Pravda ale je že čím je člověk starší tím se přizpůsobuje hůř.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10839
10.3.17 07:40

Bohužel sociální třídy skutečně existují a vy do těch běžných pražských úplně nezapadáte, zejména pokud jste ještě v docela specifické věkové vrstvě. Míněno čstě sociologicky.

Spíše než hledat někoho, s kým nebudete spokojená a kdo z vás bude frustrovaný a nebo vás využívat je potřeba spíše hledat sociální skupinu, kde přirozeně budou vyskytovat případní partneři.

A myslím si, že bude muset jít o mezinárodní prostředí a tedy muže mezi 50-60 lety, ne úplně vaše vrstevníky - tam až příliš často bují krize středního věku a léčívá se mladou holkou, ne ženou v pravé části gaussovy křivky, ze které je tak snadné mít pocit méněcenosti. (to není vaše vina, že. Vy žijite jak nejlépe umíte).

Kde konkétně hledat bohužel neporadím.

Respektive pokud byste chtěla vyloženě české prostředí, tak jako první zdroj zajímavých sociálních kontaktů, přes které by se nejspíše dal časem potkat někdo zajímavý jsou lidé kteří už mají prostor a čas se věnovat mecenášství.

http://www.donorsforum.cz/
http://www.nfneuron.cz/cs/

a jak tak linkuju ten neuron, vlastně možná vědci středního věku- jen je potřeba počítat s tím, že kombinace inteligence a poněkud specifického akademického světa taky dost hraje roli a že peníze budou téma, které bude potřeba čistit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama