Snižování a navyšování antidepresiv

Napsat příspěvek
Ou
11929
24.3.20 11:44

No to se dost blbě sešlo, že snižuješ a ještě se do toho razantně zvyšuje zátěž - na tvém místě bych zavovalal ošetřujícímu lékaři, dávkuz zase zvýšila, přežila nájezd a ještě si k tomu nechala napsat nějaká mírnější sedativa.

Fakt není čas na falešné hrdinství „musím to zvládnou bez léků, jinak jsme slaboch“. To fakt není tvoje selhání a slabost. Naopak - tyhle pocity viny jsou symptom toho oné úzkosti/deprese - nemají nic společného s realitou, je to ta ještě neopravená část mozkové chemie. Nemá smysl jim věřit a živit je tím, že je necháš sebe samu rozdeptat.

Naopak - je potřeba to zvládnout s veškerou možnou podporou a až to skončí, tka z toho že si to přežila čerpat sílu na případné postupné vysazení.

Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.3.20 21:34
@Anonymní píše:
Ahoj,
Před 5-ti týdny jsem po konzultaci s dr snížila antidepresiva, konkrétně argofan z 150mg na 75mg denně.
První týden až dva řekla bych probíhaly normálně.
Ale pak to začalo. Cítím šílenou únavu, často slabost ve smyslu že nemám sílu, neskutečnou podrazdenost a plactivost.
Byla jsem mezitím na odběru krve a mám velkou anemii, doplnila jsem tedy železo (tabletami). Téměř žádná změna co se tyce únavy, jen některé dny jsou lepší, mám víc energie. Ale to spíš jen tak půl dne.
Teď do toho karanténa takže doma 3 děti. Manžel naštěstí pracuje teď méně, takže je dost doma a s dětmi pomáhá.
Ale. Doteď jsem si myslela, že aktuální stavy jsou z nedostatku železa a že situace že jsme teď zavření doma. Je to šílené, děti jsou pořád v sobě, neustálý křik, dohady. Hodina v klidu? U nás neexistuje.
Došlo mi, že to prostě s tou sníženou dávkou nezvládám :? A nejspíš budu muset navýšit zpátky.
Chci se zeptat, byl jste na tom někdo podobně? Neúspěšně snížil dávku? A jak v budoucnu, zkoušeli jste pak někdy opět snížit?
Já se s tím nemůžu smířit. Jsem na sebe naštvaná a zklamána že jsem to nezvládla. Jsem naštvaná že je musím brát, že budu nejspíš celý život. Že si s tím neumím poradit :,( Ad jsem s přestávkami brala již dřív. Teď je beru od 3. porodu kvůli poporodni depresi.

Mám přesně to samé, též beru argofan, za boha mi nejde vysadit a já si to téměř denně vyčítám. Už to trvá skoro 5 let. Stydím se za to, že musím brát AD, cítím to jako vlastní selhání…

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama