Snižuje to hodně cenu nemovitosti?

5737
24.9.21 22:37

Snižuje to hodně cenu nemovitosti ?

Když je rodinný dům. Jsou dvě majitelky, jedna bydlí nahoře, druhá dole. Vchod mají každá svůj. A ta spodní to chce prodat. Sníží to citelně cenu toho dolního bytu, když nemá příjezdovou cestu? Majitelka příjezdové cesty je ta co bydlí nahoře. Tudíž nový majitel si musí příjezdovou cestu vybudovat. Dále, dole není topení. A poslední věc, zahrada je také společná. Idealní polovina. A může se nový majitel dožadovat rozdělení zahrady?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2419
24.9.21 22:41

Něco takového by koupil jen blázen… nebo někdo, kdo nemá na jiné bydlení, pokud to budete prodávat za odpovídající cenu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26508
24.9.21 22:42

@GabinkaCh i když je nemovitostí nedostatek, kupující nejsou padlí na hlavu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
118
24.9.21 22:43

Ano, tohle určitě cenu nemovitosti dost sníží..
A nový majitel si nejspíš bude chtít svou část zahrady oplotit, aby měl soukromí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21061
24.9.21 22:46

Hodnotu to snižuje. Do tohoto bydlení by šel opravdu jen blázen. Kolikrát toto bydlení nedělá dobře ani v rodině. Nahoře rodina s dětmi a dole rodiče. A tady navíc není topení a příjezdová cesta. A mám pocit z tvého psaní, že uživatelka horní části domu bude asi problémová. Vybudovat příjezdovou cestu není jen tak. Dotyčný bude potřebovat povolení.
Bude muset vložit další peníze do cesty a topení.

Příspěvek upraven 24.09.21 v 22:47

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22886
24.9.21 22:46

Snižuje to cenu dost zásadním způsobem. Nejdřív se musí vyřešit právní problém týkající se příjezdové cesty. Tam se musí zřídit věcný břemeno. Pokud nejsou na domě dvě bytový jednotky, ale ideální podíly, stejně tak na zahradě, tak to je další problém. V případě hypotéky se totiž musí dát do zástavy celý dům s čímž musí druhý majitel souhlasit. Zahrada rozdělit jde taky jen po vzájemné dohodě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
578
24.9.21 22:47

Spekulant s nemovitostmi to koupí. Kolik bys za tu půlku chtěla a kde to je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5737
24.9.21 22:47
@stinga píše:
@GabinkaCh i když je nemovitostí nedostatek, kupující nejsou padlí na hlavu

JA to nechci moc rozepisovat, ale já jsem právě ráda, že cena bude nižší

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5737
24.9.21 22:51
@greenapple píše:
Spekulant s nemovitostmi to koupí. Kolik bys za tu půlku chtěla a kde to je?

Nechci to prodávat já ale sestřenice. Kamarad mi říkal že bude ráda za 300 tisic :palec: byla jsem v šoku jakože fakt tak málo 8o no a je to na vesnici

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5737
24.9.21 22:52
@Janli píše:
Snižuje to cenu dost zásadním způsobem. Nejdřív se musí vyřešit právní problém týkající se příjezdové cesty. Tam se musí zřídit věcný břemeno. Pokud nejsou na domě dvě bytový jednotky, ale ideální podíly, stejně tak na zahradě, tak to je další problém. V případě hypotéky se totiž musí dát do zástavy celý dům s čímž musí druhý majitel souhlasit. Zahrada rozdělit jde taky jen po vzájemné dohodě…

Do zástavy celý dům 8o jen přes moji mrtvolu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22886
24.9.21 22:56
@GabinkaCh píše:
Do zástavy celý dům 8o jen přes moji mrtvolu

Jinak by se muselo udělat rozdělení bytových jednotek a zrušit ideální podíly…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2238
24.9.21 23:00
@GabinkaCh píše:
Když je rodinný dům. Jsou dvě majitelky, jedna bydlí nahoře, druhá dole. Vchod mají každá svůj. A ta spodní to chce prodat. Sníží to citelně cenu toho dolního bytu, když nemá příjezdovou cestu? Majitelka příjezdové cesty je ta co bydlí nahoře. Tudíž nový majitel si musí příjezdovou cestu vybudovat. Dále, dole není topení. A poslední věc, zahrada je také společná. Idealní polovina. A může se nový majitel dožadovat rozdělení zahrady?

U nás (v obci) se jednalo o 2 samostatně stojící rodinné domy.
Starší dům patřil matce a jedné dceři. Příjezdovou cestu měli před domem. Druhá dcera dostala pozemek před domem, tedy i příjezdovou cestu, aby si postavila nový dům.
Spravedlivě rozdělený majetek, dcera si postavila dům a vše bylo v pohodě. Do doby než dceři (z nového domů) přeskočilo a začala být hnusná na svoji matku i na svoji sestru. Nakonec už to nešlo vydržet - dělala naschvály, byla sprostá, zakazovala jim jezdit domů po příjezdové cestě atd…
Sestra s matkou dům prodaly, naštěstí za domem je větší zahrada a nový majitel si vybudoval příjezdovou cestu tam. Sestra se odstěhovala do menšího bytu a matka do domova důchodců, po zkušenosti nechtěla být už nikomu na obtíž. Domů velmi klesla prodejní cena…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
745
24.9.21 23:06
@GabinkaCh píše:
Nechci to prodávat já ale sestřenice. Kamarad mi říkal že bude ráda za 300 tisic :palec: byla jsem v šoku jakože fakt tak málo 8o no a je to na vesnici

A kamarád se v realitách nějak vyzná?
To já myslím, že cena bude vyšší, ale zas záleží, co je to za vesnici, jak je kam daleko atd.
Bych to koupila a dál pronajímala. Akorát by to chtělo pořešit tu přístupovou cestu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
174
24.9.21 23:14

@GabinkaCh tak za 300 tisic je trochu mimo, ne? Zalezi kde to je, ale jenom pomezemek (zahrada + polovina pod barakem) musi mit o hodne vyssi hodnotu… U nas rozborenina-radovka na zbourani s 300m pozemkem stoji 1,5 mil, tak ta tvoje cena je ujeta… a to jsme male mesto-vetsi vesnice

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2238
24.9.21 23:23

Vím o jednom případě kdy šel dům do dražby a dům má 4 majitele - nejsou mezi nimi příbuzenské vztahy, jsou to naprosto cizí lidé. Zda to koupil jeden a pak to prodal dalším nebo to koupili rovnou 4 lidé nevím…
Každý má v domě svoji bytovou jednotku a v katastru jsou všichni zapsaní a všichni mají nějaký podíl.
Teď jsem se dívala jak mají vyřešenou zahradu…nechápu a nechtěla bych jsem to :roll:
Dům leží na hranici pozemků na levé straně, před domem je kousek zahrady a vratka do domů a chodník - patří všem, pravá strana zahrady vrata pro vjezd a stání na auto - patří jednomu majiteli, za ním je kousek zahrady - patří druhým, další kousek - třetím, další kousek - čtvrtým.
Takhle mají rozkouskovanou zahradu celkem na 10 dílů. Některý díl patří všem, některý díl jen někomu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat