Snubní prstýnky z oceli, zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kacaaa
Kecalka 266 příspěvků 08.05.18 20:04
Snubní prstýnky z oceli, zkušenosti

Ahoj všichni, toto téma už tu je hodněkrát, ale co jsem četla tak staré příspěvky. Ráda bych znala vaše zkušenosti s prstýnky z chirurgické oceli nebo titanu. nějak se nemůžu rozhodnout co je lepší. A další otázečka, vím, že zlato mi kdyžtak zmenší nebo zvětší. Je tomu tak i například u té oceli? Myslím tím, když po čase budeme potřebovat například prstýnek zvětšit. :) Děkují mnohokrát za nějakou reakci :)

Reklama

Reakce:

Aduš8
Zasloužilá kecalka 831 příspěvků 08.05.18 20:15

My máme snubáky z oceli, také jsme se rozhodovali mezi ní a titanem. Titan je prý strašně křehký a když prstýnek spadne, může se rozbít. A ocel u nás vyhrála hlavně proto, že nereaguje s žádnou chemikálií. Jen nám nedoporučili barevné varianty, ty se časem ošoupou. Bohužel ani titanové, ani ocelové prstýnky se zvětšit ani zmenšit nedají, my jsme za ně ale dali 2700( jedna z dražších variant :D ),takže kdyby cokoli, objednáme nové. Já jsem mezitím byla těhotná a po porodu mi zůstalo 20 kg nahoře a prstýnek sedí perfektně i teď. Jen doporučuji najít dobré zlatnictví, kde vám pomohou vybrat správné velikosti, záleží, jak je prstýnek dělaný zevnitř ( rovný či do obloučku) protože podle toho se může velikost lišit a už s nimi nehnete. Většinou jsou dělané na zakázku a když objednáte špatnou velikost, není možná výměna. :dance:

Fiducia
Generální žvanilka 23093 příspěvků 08.05.18 20:16

Máme ocelové, jsme spokojeni. Volili jsme tak kvůli ceně, manžel neplánoval prstýnek nosit, já se bojím, že bych mohla ztratit zlatý za x tisíc. Obávám se, že měnit velikost nepůjde :zed: S titanem nemám zkušenost

brumi
Kelišová 6313 příspěvků 08.05.18 20:23

Velikost bohužel měnit nelze, první jsme měli z bílého zlata tam mi jej šlo zmenšit bohužel i tak jsem prsten po 9 letech ztratila a nyní máme nové z chirurgické oceli, krásné možnost rytiny a super cena, od zlata k nepoznání( bílého)

Palomita
Ukecaná baba ;) 2390 příspěvků 08.05.18 20:23
@kacaaa píše:
Ahoj všichni, toto téma už tu je hodněkrát, ale co jsem četla tak staré příspěvky. Ráda bych znala vaše zkušenosti s prstýnky z chirurgické oceli nebo titanu. nějak se nemůžu rozhodnout co je lepší. A další otázečka, vím, že zlato mi kdyžtak zmenší nebo zvětší. Je tomu tak i například u té oceli? Myslím tím, když po čase budeme potřebovat například prstýnek zvětšit. :) Děkují mnohokrát za nějakou reakci :)

Máme prsteny z damasteel oceli, které jsme si sami vykovali u kováře. Nevím, jak je to u jiných druhů oceli, ale úprava velikosti u damasteelu není problém, manželovi ho kovář zmenšil během chvilky :dance:

lachtanice86
Kelišová 5272 příspěvků 08.05.18 20:25

@kacaaa nemáme ani jedno z toho. Máme wolfram a u toho se velikost změnit nedá.

kacaaa
Kecalka 266 příspěvků 08.05.18 20:34
@lachtanice86 píše:
@kacaaa nemáme ani jedno z toho. Máme wolfram a u toho se velikost změnit nedá.

Děkuji, na ten jsem se taky koukala, ale podle fotek se mě moc nelíbí :)

LimitedEdition
Zasloužilá kecalka 829 příspěvků 08.05.18 20:35

@kacaaa my máme z oceli. Vyměnili jsme je za zlaté, protože se mi po nich dělal pod tím prstýnkem ekzém. A jsem spokojená. Dostali jsme je darem a dárce špatně odhadl velikosti, takže jen s paragonem zajel do obchodu a bez problémů vyměnili za správnou velikost. A jsme s nimi maximálně spokojení :)

kacaaa
Kecalka 266 příspěvků 08.05.18 20:37
@Fiducia píše:
Máme ocelové, jsme spokojeni. Volili jsme tak kvůli ceně, manžel neplánoval prstýnek nosit, já se bojím, že bych mohla ztratit zlatý za x tisíc. Obávám se, že měnit velikost nepůjde :zed: S titanem nemám zkušenost

Přesně, ja ho rozhodně nosit budu, i když v práci ho musím sundávat, ale u partnera si tak jistá nejsem a nechci dávat za prstýnky 17 tisic, to si ted ani nemuzu dovolit. Z oceli jsem tak na třetinové ceně, ani ne. A já si ho časem můžu nechat předělat do zlata, ale to pochybuji… :D
Nemáte zkušenost s obchodem BRILAS? Díky

krispyna
Kecalka 422 příspěvků 08.05.18 20:55

@kacaaa Máme ocelove z brilasu, nemuzu nic vytknout co se tyce rady a pece o zakaznika, ale bohuzel mi muj prstynek prisel vetsi a s gravirovanim takze nesel vymenit. Urcite doporucuju i tu ocel nejdrive vyzkouset a pak teprve gravirovat:/ bohuzel na pobocce mi 100% sedel jak mel, kdyz jsem si zkousela nejaky jiny zkusebni.

Gábííí
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 08.05.18 20:58

@kacaaa ahoj.....také jsme původně chtěli z oceli, ale nakonec právě z důvodu toho, že se nedá zmenšit, zvětšit a ani vyleštit případne rýhy, odreniny, nám bylo doporučeno stříbro. Zlato jsme nechtěli. Mám na prsteničku od srpna 2017 a stále je moc pěkný, nesundavam ho.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Ivana Christová: Obezita jí ničila život, bůh ji osvobodil

Dnes již legendární královna krásy Ivana Christová (47) polovinu života... číst dále >

Utajená veselka Hrdličky a Plíškové: Luxus, středomořská krmě a odložená svatební cesta!

Sportovní komentátor Michal Hrdlička (29) se řítí na hodně šťastné vlně. Po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chození naostro patří k létu. Jaká jsou pro a proti?

Jsou ženy, které nenosí pod letním oblečením zhola nic. Je to příjemné, ale... číst dále >

Anna Wintourová vdávala dceru za syna italské kolegyně z Vogue

Přísná šéfka magazínu Vogue se už několikrát pochlubila sexy dcerou Bee... číst dále >

Reklama