Sobecká nastávající matka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.17 15:03
Sobecká nastávající matka

Tohle je dost osobní téma a jen doufám, že tento portál nepoužívá žena o kterou tady dnes půjde :roll:
Ve svém okolí mám mladou nastávající maminku, která zkrátka žárlí na své miminko. Otec je mi dost blízký a proto mě celá situace dost mrzí.
Miminko má již jméno ale i přesto ho maminka oslovuje jako TO nebo ONO. Například už mi TO zavazi, už abych od TOHO měla klid. A teď něco málo z toho co se stalo, byl ji nabídnut džus od tchýně, která s nadsázkou řekla ze má dát vnoučatku vitamíny. Načež se nastavajici maminka urazila ze všechno je jen pro dítě. Když jsem ji dala pro malé (záměrně kryji pohlavi) zavinovačku, řekla jen dík a tvářila se kyseleji jak citron. Později jsem se dozvěděla ze se urazila proč má to malé větší nárok na dárek než ona.
Přijde vám to normální? Setkali jste se s takovou žárlivosti na vlastní dítě a zlepšilo se to po porodu? :nevim: :zed: :think: :roll:

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Tableta
Závislačka 3928 příspěvků 05.12.17 15:09

TO = břicho
TOHO = těhotenství
Nepřijde mi, že by tak oslovovala svoje dítě. Já ji chápu, každej je připos*anej z děcka a o ni nemá nikdo zájem, v uvozovkách :) Pohled z druhé strany :P

terinka4444
Hvězda diskuse 65779 příspěvků 05.12.17 15:12

No, jestli ona se necítí jak chodící inkubátor. Ona taky něco dostane? Dostane něco, co se netýká dítěte? Dát mi tchýně džus se slovy, že je to vitamínek pro miminko, taky na ní blbě čučím. A spousta ženských bere těhotenství jako nutné ale velké zlo. A já byla těhotná a místo dárků pro mě, byly Vánoce, jsem jako dostala dárky pro mimino. To mě točilo a otrávilo děsně. A to na své děti nežárlím, nic jim nezávidím, všechno podřizuju jim. Já bych řekla, nechte ji být.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.17 15:16

Ne ne ona mluví přímo o miminku :?
Dostává spoustu dárků pro ni: kosmetiku, oblečení, dekorace co si přeje, no zkrátka co chce to má :?

Bong 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.17 15:17

No já Teda břichu taky neříkám Honzicek(příklad) :P. Až se dítě narodí, může to být milionova ununana maminka ;) ono to těhotenství zas taková pecka není, mezi nama :think:

Tableta
Závislačka 3928 příspěvků 05.12.17 15:21
@Katar píše:
Ne ne ona mluví přímo o miminku :?
Dostává spoustu dárků pro ni: kosmetiku, oblečení, dekorace co si přeje, no zkrátka co chce to má :?

Tak ať si o něm mluví jak chce, pokud to neni zrovna harant, spratek, fakan… Holt každej není podělanej z děcek, včetně mě. O mě nikdo jakteživ ani nezakopl, a jak jsem byla těhotná, tak jsem byla jak nějaká celebrita, akorát se nikdo nezajímal o mě, ale jen o moje břicho a vše s tím spojený. Neřeš to, beztak s tím nic neuděláš a ani to není tvoje věc.

Mala.ještěrka
Kecalka 246 příspěvků 05.12.17 15:22

Když jsem byla těhotná, tak ze mě manželova rodina taky trochu dělala chodící inkubátor. Neustále dotazy jak se má malej, jak roste atd. Fakt to nebylo příjemný. Zkuste někdy nabídnout pití ji místo mimina nebo dát dárek ji. Jo a zavinovačku bych si chtěla vybrat sama. Kdyby mi ji někdo dal, tak asi taky blbě čumím.

Janasas
Kelišová 5002 příspěvků 05.12.17 15:34

Neni možné že rodina moc tlačí na pilu??? Mě by to taky rozčilovalo, kdyby třeba rodina pořád řešila těhotenství…
Ono je možné, že To neprožívá- ne jako miminko, ale nemusí ji být dobře, necití se ve své kůži, může jí něco bolet.. těžko říct..
Ot TOHO klid- asi bych řekla od břicha, od bolevých zad, od neustálého čůrání a možná otázek.. :nevim:
Jeslti ještě rodina pořád řeší, kolik přibrala a jaké máš bříško a co jíš, to nejez, a už mámš koupené, jemožné, že ji to leze na nervy.

Uživatel je onlinepikola
Neúnavná pisatelka 18711 příspěvků 05.12.17 15:34

To je asi první vnouče, co? Ty už svoje máš, nebo jsi byla těhotná? On to totiž každý neprožívá zrovna růžově. Já břicho taky nijak neoslovovala :nevim: Navíc chápu, je to mladá tvýho bráchy. :mrgreen: A ty to trošku moc řešíš. Každej není z dětí uplně nakřivo

Příspěvek upraven 05.12.17 v 15:37

The_Assassin
Kecalka 442 příspěvků 05.12.17 15:37

No tak máme tu popis jedné a ještě zaujaté strany (otec miminka je ti blízký, hmmm). Každý z těhotenství není odvařený, každý si nelepí těhotenské testy do fotoalba :poblion:, každý o sobě s příchodem dvou čárek nemluví v plurálu. To ještě neznamená, že nebude dobrá máma. Vůbec ji neřeš, dárky jí nedávej, když je nechce, a vůbec si takovými pseudoproblémy nezatěžuj hlavu :nevim:

Janasas
Kelišová 5002 příspěvků 05.12.17 15:38

Já si myslím, že je hodně důležitá i ona.. Jako když přijde unavená utahaná, hromadu věcí ji bolí, tak si myslím, že by raději uvítala dotaz, - tak co, jak to zvládáš, dobré, neni ti zle..
A dopředu nic bych nedávala, jsou lidi, co to prostě dopředu nechtějí

lolink
Zasloužilá kecalka 681 příspěvků 05.12.17 15:48

Hele, mě se nikdy od viditelnyho bricha nikdo nezeptal, jak se mam :D. Ale to bylo: Jak se cítíš, když jsi teď tehotna? Co miminko? Ma uz jmeno? Co miminko? Všechny testy ok? Co miminko? Uz se otočilo? Mě to taky štvalo. Štvalo mě TO břicho. Štvalo mě TO těhotenství. Štvalo mě to, že jsem si v devatem mesici mela problém utrit zadek, oholit frndu i nohy :D. A jo, všechny darky pro mimino, ale za porod jsem meco dostala :). A uz to jiny nebude. Uz to bude jen: Co malej? Co zuby malého? Co traveni, prdiky, bedarky, osypky, ockovani,… A u mě jen: Kdy to zhubneš? Jsi teď taková velká. :D Tak ji nech, at si zvykne. A občas se ji taky zeptejte na něco jiného nez na tehotestvi nebo dite. Bude určitě ráda.

Aries6
Generální žvanilka 21872 příspěvků 2 inzeráty 05.12.17 15:54

@Katar Hele a nemůže mít spíš psychické problémy? Co se jí snažit pomoct místo odsuzování. Třena je to nějaká poporodní deprese…
Jak žila dřív? Asi jí dítě hodně zamíchalo se životem :think:

Kassy
Závislačka 3292 příspěvků 05.12.17 15:54

Tipuju, že nastávající otec je zakladatelky bratr a ona švagrovou prostě nemusí. Smutné, ale stává se.
Z popisu mi to nepřijde jako žádná žárlivost, jen už asi oné nastávající mamince zavazí těhotenské břicho a leze jí na nervy, jak jsou všichni z mimina poprdění, všechno se točí jenom kolem těhotenství a ona jako samostatná osoba přestává existovat.
Já se TOHO taky vždycky ke konci chtěla už zbavit a v duchu děti přemlouvala, aby už vylezly, protože mi TO těhotenství už lezlo na nervy. A když mi někdo nabízel jídlo nebo pití s takovým tím rádoby vtipným „dopřej miminku“, měla jsem chuť prskat. Jako bych byla jen obal na mimino.

lolink
Zasloužilá kecalka 681 příspěvků 05.12.17 15:59

@Aries6 mimino je ještě v brichu. A mimino zamicha životem každý, ne?

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Reklama

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Gondík zamíchal všemi kartami ve StarDance. Porazit ho může jenom jeho psychika!

Předposlední soutěžící letošního ročníku taneční show Stardance …když hvězdy... číst dále >

Matěj Stropnický a jeho cesta na zámek: Jak káže levicovou vodu a sám hltá víno

Bývalý předseda Strany zelených Matěj Stropnický si pořídil s přítelem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přijali jsme čtyři děti, všechny měly těžký začátek, říká pěstounka

Myšlenka na pěstounství se mnou vyrostla, říká paní Helena. Když už... číst dále >

Chození naboso je nový trend. Není však pro každého

Stále více lidí mění klasické boty za tzv. bosou obuv s tenkou podrážkou,... číst dále >

Reklama