Sociálka a trvalé bydliště na úřadě v těhotenství

Anonymní
8.6.21 13:24

Sociálka a trvalé bydliště na úřadě v těhu

Dobrý den, chci se zeptat. Je možné aby dr třeba hlásil na sociálku to že jako těhotná mám trvalé na úřadě? Dítě bude mít bydliště tam kde bydlím, teda na přechodné adrese. Sociálka pak podle nahlášené přechodné adresy to přišla skontrolovat

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4061
8.6.21 13:28

Trvale bydliste nic neznamená…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.6.21 13:32

@Kaileee ale jde to nějak udělat aby hned po narození měl syn trvalé tam kde bydlíme? Nějaké třeba prohlášení od může nebo tak něco? Protože jinak by měl mít trvalko tam kde já ne?

• Citovat
  • Nahlásit
2360
8.6.21 13:59
@Kaileee píše:
Trvale bydliste nic neznamená…

To je přinejmenším zjednodušené, trvalý pobyt má význam vliv na příslušnost k soudu, na některé sociální dávky (např. příspěvek na bydlení) a další „místní příslušnost“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17329
8.6.21 14:02
@Anonymní píše:
@Kaileee ale jde to nějak udělat aby hned po narození měl syn trvalé tam kde bydlíme? Nějaké třeba prohlášení od může nebo tak něco? Protože jinak by měl mít trvalko tam kde já ne?

Větší problém, než že budeš se synem hlášená na úřadě, by byl fakt, že ty jsi na úřadě a dítě někde jinde. Tedy za předpokladu, že by to nebylo na stejném TP, jako jeho otec. Ale to by zase byl nebyl důvod nepřehlásit i tebe. Proč se nepřehlásíš rovnou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2360
8.6.21 14:16
@Anonymní píše:
@Kaileee ale jde to nějak udělat aby hned po narození měl syn trvalé tam kde bydlíme?

Já se domnívám, že ne. Podle Zákona č. 133/2000 Sb. § 10 odst. 3 má novorozenec trvalý pobyt podle matky, s výjimkou, že matka nemá na území ČR pobyt nebo není občanka. Až následně se dá Tp změnit na otce (tedy k nikomu třetímu). A nedivil bych se, že vlastně „úřední bezdomovectví“ matky a dítěte, může vzbudit pozornost sociálky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.6.21 21:23

Kvůli jednoho pípípípíp mám socialku za zadkem už 9 let. Celých 9 let mám trvalaé bydliště na úřadě. A žádná z pracovnic k tomu nikdy nevyjádřila.

Předpokládám, že tvé trvale bydliště se od toho faktockeho liší a ty nebydlíš ve stanu u úřadu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Neboj..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.6.21 21:24

@Luboš P

Ale houby… Socialku zajímá kde bydlíš, ne co máš v občance.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.6.21 21:25
@Anonymní píše:
@Kaileee ale jde to nějak udělat aby hned po narození měl syn trvalé tam kde bydlíme? Nějaké třeba prohlášení od může nebo tak něco? Protože jinak by měl mít trvalko tam kde já ne?

Bude mít trvalé bydliště tam, kde máš ty a vůbec ničemu to nevadí.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.6.21 21:31

Pro anonymní.. A vaše dítě mělo po narození s vámi na úřadu? Já ho tam mám z osobních důvodů a jak to půjde tak mě muž prehlasi na dům kde bydlíme, ale zatím to nejde.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.6.21 21:32

A nekoukali na vás v porodnici blbě?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.6.21 21:37
@Anonymní píše:
Pro anonymní.. A vaše dítě mělo po narození s vámi na úřadu? Já ho tam mám z osobních důvodů a jak to půjde tak mě muž prehlasi na dům kde bydlíme, ale zatím to nejde.

Ano, mám bydliště na úřadě. Před porodem asi 5 let, po porodu 10 let. Posledních 9 let máme za zadkem sociálku (řeší se soudy, takže sociálka musí být) a nikdo nic neřekl. Dokonce se mě ani nikdo neptal na důvod.
Taky to mám z osobních důvodů a nikomu po tom nic není. Nejsem bezdomovec. Neskrývám se před exekutorama :mrgreen: a všechno mám v pořádku. Jen mám prostě určitý důvod k tomu, mít trvalé bydliště na úřadu a hotovo ;)

Sociálka se zajímá kde dítě bude fakticky bydlet.
Jestli bude mít co jíst a kde spát. :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.6.21 21:43
@Anonymní píše:
A nekoukali na vás v porodnici blbě?

Ne. Adresa trvalého bydliště je pouze údaj v občance. Pro jistotu jim nahlaste i adresu pro doručování kdyby vám chtěli něco poslat a neřešte :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.6.21 22:00

Já se právě bojím aby neremcali že dítě bude mít trvale na úřadě… Nám hned jak přijde rodný list budeme přehlasovat… Jinak bydlíme v nově opravenem RD…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.6.21 22:01

Takže s největší pravděpodobností přijdou na kontrolu že? Ježíš tak doufám že nám po baráku nebudou moc smejdit 😄

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat