Sociálka po narození dítěte ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.18 16:07
Socialka po narozeni ditete ?

Ahoj chtela jsem se zeptat kdyz se narodi miminko chodi se podivat i socialka domu? Nebo chodi socialka jen na nahlaseni? Kazdy mi rika neco jineho..samozdrejme vybavu pro miminko mam ale predstava ze by ke me prisla socialka a kontrolovala me mi moc dobre nedela..Vím že chodi detsky lekar..ale socialka? Ví to nekdo? Cekam prvni dite tak nemam s timhle zkusenost dekuju za odpoved

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
vokishka
Extra třída :D 12879 příspěvků 21.10.18 16:08

běžně sociálka fakt nechodí. Jen dětská doktorka, u nás dokonce byla kdysi jen sestra.

Náhodná kolemjdoucí
Povídálka 18 příspěvků 21.10.18 16:08

Ne, samozřejmě nechodí, jen na podnět. A ani tak by neměla chodit „jen tak“, bez ohlášení.

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22887 příspěvků 21.10.18 16:08
@Anonymní píše:
Ahoj chtela jsem se zeptat kdyz se narodi miminko chodi se podivat i socialka domu? Nebo chodi socialka jen na nahlaseni? Kazdy mi rika neco jineho..samozdrejme vybavu pro miminko mam ale predstava ze by ke me prisla socialka a kontrolovala me mi moc dobre nedela..Vím že chodi detsky lekar..ale socialka? Ví to nekdo? Cekam prvni dite tak nemam s timhle zkusenost dekuju za odpoved

Sociálka nechodí, pokud nejsi tedy v hledáčku OSPOD

stinga
Závislačka 4390 příspěvků 3 inzeráty 21.10.18 16:09

proč očekáváš sociálku? Nemáš otce dítěte zapsaného na matrice?

Sue2008
Kecalka 114 příspěvků 21.10.18 16:10

Socialka asi jen kdyz je problem pred porodem :think: U nas nebyla ani detska doktorka, pri domluve se sestra zeptala jak jsme na tom a zda zvladneme na kontrolu dojit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.18 16:11

@stinga Nemám budou me brát jako samozivitelku

Helileli
Závislačka 3040 příspěvků 21.10.18 16:13

To bylo v minulém režimu, že chodila sestra, oficiálně zkontrolovat mimino, neofiko kouknout, zda má rodina pro dítě vše.
U mě ani nebyla doktorka, zastavili jsme se na vstupní prohlídku cestou z porodnice.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.18 16:13

Díky všem

stinga
Závislačka 4390 příspěvků 3 inzeráty 21.10.18 16:14
@Anonymní píše:
@stinga Nemám budou me brát jako samozivitelku

tak to k tobě sociálka dojde, není to nic dramatického, chtějí vidět postýlku a výbavičku, něco se ptají, kolik vás bydlí v bytě a tak - u nás byli jen v pokojíčku, třeba do kuchyně nešly vůbec - ale teda byla to přepadovka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.18 16:16

@stinga Díky a po jak dlouhé dobe prijde ?

M_Vladim
Echt Kelišová 7742 příspěvků 21.10.18 16:18

Jedině, když je rodičce pod 18, anebo na ohlášení, nebo když už je mamina v péči sociální, nebo probační služby. :think:

stinga
Závislačka 4390 příspěvků 3 inzeráty 21.10.18 16:19
@Anonymní píše:
@stinga Díky a po jak dlouhé dobe prijde ?

no už si to tak nepamatuju, ale mohlo to být tak 3-4 týdny po porodu

Náhodná kolemjdoucí
Povídálka 18 příspěvků 21.10.18 16:20
@stinga píše:
tak to k tobě sociálka dojde, není to nic dramatického, chtějí vidět postýlku a výbavičku, něco se ptají, kolik vás bydlí v bytě a tak - u nás byli jen v pokojíčku, třeba do kuchyně nešly vůbec - ale teda byla to přepadovka

A proč to tak je? Aby ověřili, že fakt žije s dítětem sama?

stinga
Závislačka 4390 příspěvků 3 inzeráty 21.10.18 16:21
@M_Vladim píše:
Jedině, když je rodičce pod 18, anebo na ohlášení, nebo když už je mamina v péči sociální, nebo probační služby. :think:

no chodí i když právě není otec v RL, jinak jsem měla už dost nad 18 a žádný soc. problém :mavam:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Všechno zlé pro něco dobré: Nové album Vondráčkové opanovalo hitparády

V osobním životě ji sice největší bitva teprve čeká, na poli hudebním však... číst dále >

Vánoce jsou tady. 10 důvodů, proč budou následující dva týdny totální peklo

To to uteklo. Včera jako by bylo léto a dnes už zbývají necelé dva týdny do... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >