Sociálka skrz časté hospitalizace dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.14 20:09
sociálka skrz časté hospitalizace dítěte

Ahoj prosím chtěla bych jsem se na něco zeptat zda je normální, že kvůli časté hospitalizace 2 letého dítěte byl 18× v nemocnici, že posílají na rodiče sociálku. chodíme i k imunoložce a ta mi říkala, že mu může dávat na špatnou imunitu až od 3 let nějaké prášky anebo injekce. ještě mám napsáno ve zprávě toto:Vzhledem k velmi častým opakujícím se hospitalizacím dítěte s a susp. noncompliance rodičů při doporučené terapii dítěte doplněného sociální šetření, další intervence OSPOD již v terénu. toto vůbec nechápu, pokud se v tom někdo vyzná tak budu ráda když mi to vysvětlí. moc děkuji.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 52 Další »
Reakce:
zuzkasim
Ukecaná baba ;) 2243 příspěvků 31.10.14 20:15

Nerozumněla jsem slovu noncompliance a toto mi našel google: neochota spolupracovat, nevyhovění, nedodržení (např. diety, léčebného režimu). Takže jsi něco od lékaře odmítla nebo nedodržela a mají podezření, že jsi tím mohla ohrozit dítě, tedy tohle předpokládám, neznám tebe ani tvé dítě:-)

zamlklinka
Závislačka 3266 příspěvků 31.10.14 20:15

Je to neobvykle, lekarskemu personalu se muselo zdat neco divne, jinak by to nehlasil

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 19556 příspěvků 31.10.14 20:15

Ve zprávě je napsáno, že rodiče nevyhověli doporučením lékaře při léčbě. Jestliže má lékařka důvodné podezření, že je dítě nějakým způsobem zanedbáváno nebo ohrožováno na zdraví, pak je její postup na místě.

Hoa Mai
Kelišová 6081 příspěvků 20 inzerátů 31.10.14 20:16

Tím, co stojí ve zprávě, chtějí říct, že mají podezření, že nespolupracujete a nedodržujete předepsaný způsob léčby dítěte.

mimoza666
Zasloužilá kecalka 865 příspěvků 31.10.14 20:18

Nespolupráce rodičů v léčbě respektive podezření (susp.) na nedodržování doporučení. Lékař si zřejmě jistí záda, aby nebyl obviněn ze zanedbání, pak má povinnost hlásit OSPOD.

ivašot.
Kelišová 7328 příspěvků 31.10.14 20:18

Určitě není důvodem návštěvy sociálky samotný počet hospitalizací, ale to, že rodiče, dle pohledu doktorů, nespolupracují a nedodržují doporučení.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.14 20:20

@zuzkasim no tak to je fakt masakr… já jsem nikdy nic nedodržela? to je fakt volovina. mé dítě miluji víc než svůj život tak pro něj udělám všechno co mu vidím na očích. ano přiznávám se teď 2 měsíce jsem chodila do práce a o malého se mi starala mamka. a teď se i o něj starala jak byl nemocný, ale nepředpokládám tomu, že by mamka mu nedávala co ji řekla doktorka. já jsem chodila na 12hodinové směny. takže podle nich já za všechno můžu. jo a co se stane když je nepustím do baráku? jestli se můžu zeptat?
@zamlklinka ale co? já jsem nic nezanedbala, jestli mě obviňují s toho důvodu, že jsem chodila do práce tak potom to je od nich fakt hnusné :( :(
@hanka.br. nemyslím si, že by jeho obvodní doktorka jela proti mě. než jsem ho dala do nemocnice tak jsem byla u ní a ona mě poslala za jeho imunoložkou a ona ho poslala do nemocnice a já jsem ho do té nemocnice dala, tak vůbec nechápu proč to teda udělali :( :( asi jsem ani do té práce neměla nastupovat nebo nevím, když jsem teď nejhorší já :( :( ach jo :( :(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.14 20:23

@Hoa Mai @mimoza666 @ivašot. děkuji tak to je fakt masakr jako… teď se přiznávám mi v práci nedali ani neplacené volno abych jsem s nim mohla být doma, ale byl u mé mamky a má mamka se měla o něj starat a nevěřím tomu, že by mu nedávala léky tak jak předepsala doktorka :( :( asi to je fakt tím, že nechtějí aby byla vina na nich, že něco zanedbali… a jak dlouho asi k nám bude ta sociálka chodit? a na co se všechno asi tak budou dívat? nikdy jsem neměla potyčky se sociálkou. :( :( je mi s toho na blití fakt :( :(

mimoza666
Zasloužilá kecalka 865 příspěvků 31.10.14 20:23

Spíš se lékaři domnívají, že ty hospitalizace jsou zbytečné respektive nedošlo by k nim, pokud by byla spolupráce v léčbě lepší.

Doporučila bych naopak s OSPODem spolupracovat.

zamlklinka
Závislačka 3266 příspěvků 31.10.14 20:24

Neznam tvuj pripad. Pouze sdeluji, ze tohle se deje vyjimecne, ze by lekari takhle natvrdo neco oznamili.Ve vasem pripade muselo byt neco, co je skutecne zarazilo a nezdalo se jim to. Zadna z nas to nebudeme umet posoudit, protoze jsme u toho nebyly

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 19556 příspěvků 31.10.14 20:25
@Anonymní píše:
@zuzkasim no tak to je fakt masakr… já jsem nikdy nic nedodržela? to je fakt volovina. mé dítě miluji víc než svůj život tak pro něj udělám všechno co mu vidím na očích. ano přiznávám se teď 2 měsíce jsem chodila do práce a o malého se mi starala mamka. a teď se i o něj starala jak byl nemocný, ale nepředpokládám tomu, že by mamka mu nedávala co ji řekla doktorka. já jsem chodila na 12hodinové směny. takže podle nich já za všechno můžu. jo a co se stane když je nepustím do baráku? jestli se můžu zeptat?
@zamlklinka ale co? já jsem nic nezanedbala, jestli mě obviňují s toho důvodu, že jsem chodila do práce tak potom to je od nich fakt hnusné :( :(
@hanka.br. nemyslím si, že by jeho obvodní doktorka jela proti mě. než jsem ho dala do nemocnice tak jsem byla u ní a ona mě poslala za jeho imunoložkou a ona ho poslala do nemocnice a já jsem ho do té nemocnice dala, tak vůbec nechápu proč to teda udělali :( :( asi jsem ani do té práce neměla nastupovat nebo nevím, když jsem teď nejhorší já :( :( ach jo :( :(

18× v nemocnici předpokládám nebyl v posledních 2 měsících, na dvouleté dítě je to fakt hodně, tak se nedivím, že zjišťují zvlášť v případě, že má paní doktorka nějaký důvod napsat do zprávy, že nespolupracujete. Ale to se budeš muset vyptat jí. Opravdu si nemysli, že by lékařka z nudy posílala sociálku na pracující mámu bezdůvodně. S jakými diagnózami byl malý hospitalizován?

Bábrdl
Generální žvanilka 22772 příspěvků 31.10.14 20:26

A co je důvodem tech hospitalizaci?

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15976 příspěvků 31.10.14 20:27

Prosim te 18 hospitalizaci v zivote 2 leteho ditete bez nejake vrozene diagnozy? Jak dlouho ty hospitalizace v prumeru trvaji? Nevidela bych nic spatneho na tom, ze dite prijde do nemocnice s babickou, to duvod nebude.

Lama Lama
Hvězda diskuse 51176 příspěvků 3 inzeráty 31.10.14 20:28

Kvuli cemu bylo hospitalizováno? Ty jsi nebyla hospitalitovaná s ním?
S tím volnem v práci - co OČR? :think:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 52 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Bývalý Terezin právník Zafar: Udělala chybu, že mě vyhodila. Já bych ji osvobodil!

Úsměv vystřídal pláč. Češka Tereza Hlůšková (22) za pašování heroinu... číst dále >

Poslední sbohem Aťce Janouškové (†88): Věnec od Gotta, přišel Zíma nebo Simonová

Dnes dopoledne se rodina a známí rozloučili s nejmenší českou herečkou Aťkou... číst dále >