Sociálna fóbia a rodinné záležitosti

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
26.10.21 16:54

Sociálna fóbia a rodinné záležitosti

Mám sociálnu fóbiu a úzkosť. Nikdy som pre to nebol na svadbe ani na podobných väčších rodinných akciách. Mám 28 rokov, našiel som si staršiu partnerku o ktorej viem už od začiatku že je tá pravá. V podstate od začiatku sme sa spolu bavili o tom, že sa vezmeme. Bývame už spolu a rád by som ju požiadal o roku a vzal si ju. Sme spolu necelé 3 mesiace.

Len mňa to všetko v rámci mojej fóbie desí. Zásnuby a svadba už úplne. Najradšej by som ju požiadal o ruku len keď budeme dvaja a svadba len úplne pár ľudí. :D

Ona je ale extrovert, ukecana. Takže opak mňa. Chcel by som radu, ako to urobiť, treba zásnuby ak sme sa už bavili o tom že sa vezmeme čím skôr?

Môžu byť len medzi dvoma? Musí to niekto zaznamenať? Žiadať jej rodičov? ( Toho sa mega desím aj keď ich poznám )

Celkovo mám často úzkosti a potrebujem poradiť. Chcem náš vzťah čím skôr posunúť ďalej. Ona je viac kresťansky založená a teda ju trápi, že žijeme len tak.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
18723
26.10.21 17:03

Tak začni konečně svoje úzkostné poruchy řešit. Nejdřív psychoterapie a kdyby to nestačilo tak si zajít pro léky.

Zásnuby udělejte tak jak vám to bude vyhovovat, není na to žádný mustr. Rodiče fakt o ruku žádat nemusíš, tedy pokud dotyčná není z nějaké ultraortodoxní komunity.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36878
26.10.21 17:18
@Anonymní píše:
Mám sociálnu fóbiu a úzkosť. Nikdy som pre to nebol na svadbe ani na podobných väčších rodinných akciách. Mám 28 rokov, našiel som si staršiu partnerku o ktorej viem už od začiatku že je tá pravá. V podstate od začiatku sme sa spolu bavili o tom, že sa vezmeme. Bývame už spolu a rád by som ju požiadal o roku a vzal si ju. Sme spolu necelé 3 mesiace.

Len mňa to všetko v rámci mojej fóbie desí. Zásnuby a svadba už úplne. Najradšej by som ju požiadal o ruku len keď budeme dvaja a svadba len úplne pár ľudí. :D

Ona je ale extrovert, ukecana. Takže opak mňa. Chcel by som radu, ako to urobiť, treba zásnuby ak sme sa už bavili o tom že sa vezmeme čím skôr?

Môžu byť len medzi dvoma? Musí to niekto zaznamenať? Žiadať jej rodičov? ( Toho sa mega desím aj keď ich poznám )

Celkovo mám často úzkosti a potrebujem poradiť. Chcem náš vzťah čím skôr posunúť ďalej. Ona je viac kresťansky založená a teda ju trápi, že žijeme len tak.

Ne, po 3 měsících se opravdu nežeň. A ne se svým opakem. Nech to aspoň rok plynout, nech se seznámit s rodiči, užívejte si život, jak jen těmi tvými problémy jde a ty se dej se trochu do kupy. Opravdu bych nestála o chlapa, co se všeho bojí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4370
26.10.21 17:38

Bacha, jak trápí že žijete jen tak? Nehoň se někam tímto způsobem, je to nátlak. A tentokrát souhlasím s Ou, zaměř se na sebe a řeš ty úzkosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8664
26.10.21 18:04

@Altavista nesezdane soulozej, no..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1279
26.10.21 18:05

Svatbu můžete mít klidně jen vy dva a svědci, rodiče taky o ruku žádat nemusíš, ale nic z toho není po třech měsících vztahu dobrý nápad. Teď máš sice pocit, že je to napořád, ale reálně víš kulové prd. Dej tomu čas. A úzkosti řeš třeba na terapii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
249
26.10.21 18:11

Ty jo, po 3 mesicich poznat ze je ta prava? To ses borec!
A ne, rodice nemusis zadat o jeji ruku, pokud neni nesvepravna…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8664
26.10.21 18:14

@Lada_adal no uz spolu bydlej..chlapec nevi, ze do roka trvani vztahu by se tahle rozhodnuti delat nemela…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
399
26.10.21 18:25

Požádat ji můžeš, když budete sami, to přece není problem, počkej na nějakou hezkou chvilku. Jestli je věřící, tak podle me bude chtít, aby se vám to líbilo oběma, tak si pak promluvte o tom, jestli by to mohlo být komornější, velkou oslavu si muže udělat třeba na narozeniny.. to přece není důležitý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4370
26.10.21 18:33
@Tarjei píše:
@Altavista nesezdane soulozej, no..

Věřících znám dost, ale tohle nucení jsem nepotkala. Jestli ji to vadí ať s ním nesoulozi :roll: Znam i pár co to dal rok a pak do toho teda praštili i s tou svatbou. Ale aspoň trochu se znali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1279
26.10.21 20:25
@Altavista píše:
Věřících znám dost, ale tohle nucení jsem nepotkala. Jestli ji to vadí ať s ním nesoulozi :roll: Znam i pár co to dal rok a pak do toho teda praštili i s tou svatbou. Ale aspoň trochu se znali.

Jako jestli dotyčná chce po hlavě skočit do manželství jen proto, aby mohla souložit s čistým svědomím, tak to bude taky pěkný případ. Je mi fuk, s kým budu do konce života spojená, ale hlavně že si na začátku dobře za***áme. :roll:

Ale možná slečně křivdím. Pro dobro obou doufám, že to zakladatel jen špatně podal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
339
26.10.21 20:49

Promiň, ale jsme spolu necelé 3 měsíce a od začátku spolu mluvíme, že se vezmeme? Co to je? :lol: Lidi mě fakt nepřestávají překvapovat :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36878
26.10.21 21:00
@Lilypad24 píše:
Promiň, ale jsme spolu necelé 3 měsíce a od začátku spolu mluvíme, že se vezmeme? Co to je? :lol: Lidi mě fakt nepřestávají překvapovat :lol:

Tak křesťanka. Nebude na hromádce. To by se pánbíček posesouval.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat