Sociální bydlení/Státní byt - jaký je rozdíl

Anonymní
19.6.20 04:49

Sociální bydlení/Státní byt - pojem

Ahoj, chtela bych se zeptat jaky rozdil je mezi socialnim bytem a státní/mestskym bytem?
Pred rokem jsem vyplnovala zadost o byt.
Ted zjistuju ze bydlim v socialnim byte… Je to kralikarna.
Vsechno je slyset, citit a navic sousedi jsou hrozny.
Byt byl v dezolatnim stavu.. Musela jsem investovat do podlahy, linky, predsine atd.
Chybi mi udelat koupelnu a lepsi plastovy okna.
Prijde mi ze tenhle byt v hroznem stavu mi pridelili zamerne pochazim z rodiny kde nejsou penize problem..
Kdyz zadam adresu co mam v obcance tak neexistuje na mapach tam kde bydlim ale nasmeruje me to nekam do nemocnice. Vzdy kdyz zadam adresu tak me to presmeruje na adresu ktera se lisi od adresy kde je dum kde bydlim.. Nechapu to.
Chtela bych se odstehovat. Nelibi se mi tady. Prijdu si jako na ubytovne. (Jednou se skolou na brigade na hotelu jsme na tam na par dni bydleli v Praze.) Hruza.
S rodici jsem bydlela v byte v OV. Mohli jsme si dělat co jsme chtěli.
Nejsem zvykla na to aby mi nekdo hrozil vyhozenim z bytu jen kvuli tomu ze mi smrdi kos nebo si pustim nahlas jednu pisnicku a uz mi nekdo klepe na zed at to ztlumim.
Chci odejit do zahranici chtela jsem zit mimo CR cely zivot ale pak mamka onemocnela. Nechtela jsem mamku opustit zije s tatou.
Intuice mi rika ze kdyz nepujdu ted tak to neudelam nikdy..
Mezitim jsem si stihla nasekat dluhy z podnikani.. Ceka me splaceni oddluzeni.
Premyslela jsem o vsem. Myslite ze je reseni rozprodat nabytek? Splatit vsechny dluhy a pak odejit s relativne cistym stitem s batohem?

Omlouvam se za gramatiku psala vsechno v mobilu.

Dekuji vsem za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

8009
19.6.20 05:22

Pocházíš z rodiny, kde nejsou peníze problém? :mrgreen: Aha, tak proto bydlíš mezi sockama a máš dluhy 8o
A investovat do bytu, který není tvůj? Radši zaplať svoje dluhy… to bude užitečnější ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21144
19.6.20 05:27

Mas dluhy a investujes do bytu, kde Ti nepatri ani klika od dveri?
Bud jsi troll nebo neskutecne hloupa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18181
19.6.20 05:36

Tak tomu ani trochu nerozumím. čekáš od zahraničí, že tam nebudou papírové zdi a pečení holuby budou lítat do pusy? :think: že ti sousedi nebudou nadávat že jsi čunče a že je obtěžuješ tím, že pouštíš na hlas hudbu? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18181
19.6.20 05:36

Máš dluhy, které pokreje vybavení bytu a chystáš se do oddlužení? :mrgreen: 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8009
19.6.20 05:38
@jahuhudka píše:
Tak tomu ani trochu nerozumím. čekáš od zahraničí, že tam nebudou papírové zdi a pečení holuby budou lítat do pusy? :think: že ti sousedi nebudou nadávat že jsi čunče a že je obtěžuješ tím, že pouštíš na hlas hudbu? :think:

V zahraničí se o ni úplně poperou :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.6.20 06:27

Taky bydlíme v městském bytě, investovali jsme do něj cca 200tis, byl v hrozném stavu, výhodou a rozdílem od klasického nájmu je to, že nás z něj nikdo nevyhodí, pokud budeme platit včas, měsíční náklady cca 3600,– a časem bude byt možná i k odkupu. Lokalita dobrá, město má byty i na sídlišti v „Bronxu“, ten jsme nechtěli, raději jsme vzali starší byt na hezkém místě s dvěma sousedy důchodci.

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
13647
19.6.20 06:39

Nevytvářej paranoidní fantazie, buď ráda že si vůbec dostala nějaký městský byt.

Máš příjmy na to, aby si bydlela v něčem dražším? No nemáš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1162
19.6.20 06:49

Musíš jít na úřad a dupnout si, byty na Vinohradech s vířivkou a saunou dostávají přednostně lidé tmavší pleti :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2860
19.6.20 07:33
@Anonymní píše: …

Omlouvam se za gramatiku psala vsechno v mobilu.

Dekuji vsem za rady.

On ti mobil ořezal diakritiku? Přestaň lhát, trapný hloupý trolle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12159
19.6.20 07:52
@Zumpa píše:
On ti mobil ořezal diakritiku? Přestaň lhát, trapný hloupý trolle.

Ja taky pisu z mobilu bez diakritiky, co je na tom divneho? :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12159
19.6.20 07:57

Ale teda ja se v tom taky nevyznam, to je pekna blbost, kdyz jsi z rodiny, kde penize nejsou problem, jak jsi zkoncila zadluzena az po usi v socialnim bydleni? Ti zli urednici ti to urcite udelali schvalne, zavidi! Jo, jestli mas z ceho ty dluhy zaplatit, tak to klidne udelej :nevim: Na to zahranici mas plan jaky? Sezenes tam praci? Zustane ti nejaka financni rezerva? Nepocitej s tim, ze tam nekdo ceka s otevrenou naruci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2860
19.6.20 08:18
@beruska9 píše:
Ja taky pisu z mobilu bez diakritiky, co je na tom divneho? :lol:

Nic, dokud se nezačneš vymlouvat na chyby kvůli automatickým opravám textu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.6.20 09:37

Ne kazdeho rodice chteji podporovat kdyz to neni podle predstavy rodicu. ;) Ano mam protoze jsem onemocnela. Ano dluhy z neuspesneho podnikani v CR.

• Nahlásit
  • Citovat
15734
19.6.20 10:43

Pokud se ti v bytě nelíbí, máš stejnou možnost jako my všichni. Můžeš si najít lepší a dražší byt nebo koupit svůj. Nemáš na to? Tak buď ráda, že jsi dostala byt za hubičku. Pokud děláš úpravy v bytě, který není tvůj a děláš je bez souhlasu majitele, taky můžeš dostat nařízeno, aby jsi vše uvedla do původního stavu. Nová okna a koupelna v nájemním bytě? Proč? Není to tvoje. Bydlíš podle svých finančních možností, tak pokud to chceš srovnávat s bytem v OV, pořiď si svůj nebo neremcej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama