Sociální činnost – studium

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
9.10.21 14:24

Sociální činnost

Dobrý den, přemýšlím nad studiem sociální činnost. Vím, že ten obor je o polohování lidi, asistenci, péče o dítě, krmení apod. Ale, co přesně ze mně z té školy vyleze? Kde budu moct pracovat a jak se bude jmenovat moje profese?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11997
9.10.21 14:52

Ze školy z tebe vyleze absolvent školy. Co z tebe bude a jak se bude jmenovat tvoje profese záleží pak jakou práci najdeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34417
9.10.21 15:10
@Anonymní píše:
Dobrý den, přemýšlím nad studiem sociální činnost. Vím, že ten obor je o polohování lidi, asistenci, péče o dítě, krmení apod. Ale, co přesně ze mně z té školy vyleze? Kde budu moct pracovat a jak se bude jmenovat moje profese?

tak se podívej na stránky školy. Kadeřnice už ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4047
9.10.21 15:19
@Anonymní píše:

Sociální pracovník. Polohovat a krmit lidi nemusíš. Ale řekla bych, že když někdo zvažuje nějaký obor, je info o tom,, co ze mě vyleze,, to nejzákladnější. Z příspěvku je znát, že nemáš ani páru. Tak si to vyhledej.

Příspěvek upraven 09.10.21 v 16:16

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34417
9.10.21 15:23
@Popeladym píše:
Sociální pracovník. Polohovat a krmit lidi nemusíš. Ale řekla bych, že když někdo zvažuje nějaký obor, je info o tom,, co ze mě vyleze,, je ta nejzákladnější. Z příspěvku je znát, že nemáš ani páru. Tak si to vyhledej.

jsou různé obory, u nás ten jeden měli praxi normálně třeba v domovech důchodců, převlékali posteli atd. A je to obor s maturitou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4047
9.10.21 15:33
@vokishka píše:
jsou různé obory, u nás ten jeden měli praxi normálně třeba v domovech důchodců, převlékali posteli atd. A je to obor s maturitou.

Jo, to taky. Ale nemusí dělat jen to. Tak jsem to myslela. Mají praxi i ve školkách, na sociálce, na ÚP. Těch možností je tam rozhodně víc než to, co zmiňuje zakl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1431
9.10.21 15:36

A to je střední? Sociální pracovník z tebe nebude, na to musíš mít VOŠ nebo VŠ. Bude z tebe pečovatelka, možná budeš moct pracovat u dětí, záleží na škole.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28032
9.10.21 15:39
@Anonymní píše:

ty fakt neumíš googlit a ptát se jinde, než na e-miminu? Jestli jsi to ještě nezjistila, tak každá škola má svůj web, ve škole máte poradce pro volbu povolání, tak se snaž informace hledat tam.
Jo, jo - kadeřnici chápeš, ale jak je to složitější, tak už si nevíš rady, co?
tak běž na tu kadeřnici

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4047
9.10.21 15:44
@Mediula píše:
A to je střední? Sociální pracovník z tebe nebude, na to musíš mít VOŠ nebo VŠ. Bude z tebe pečovatelka, možná budeš moct pracovat u dětí, záleží na škole.

Jo, ona je to střední.. Tak ano, bude moct pečovat o seniory i děti v rámci programu a volnočasových aktivit. To krmení asi taky, ale není to ta hlavní, oborem daná činnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3400
9.10.21 19:05
@Anonymní píše:

Tak jo. První odkaz po zadání do googlu:
Charakteristika přípravy v oboru Žáci jsou připravování pro zajišťování sociálních služeb různým skupinám klientů, pro práci v různých sociálních zařízeních i v terénních službách. Osvojí si vědomosti a dovednosti potřebné pro poskytování přímé péče a pomoc klientům, kteří potřebují z důvodů zdravotního postižení, dlouhodobého onemocnění, věku nebo dlouhodobé krizové sociální situace pomoc při zvládání péče o vlastní osobu, při zajišťování stravy, obstarávání nákupů a jiných osobních záležitostí, zprostředkování kontaktů nebo začleňování do společenského prostředí, při uplatňování práv a oprávněných zájmů apod. Budou připraveni pomáhat při zajišťování chodu domácnosti klientů a rodinám s dětmi. Dále získají teoretické vědomosti a praktické dovednosti pro nepedagogickou výchovně-vzdělávací činnost, tj. pro udržování a rozvíjení psychických a fyzických schopností klientů, jejich společenských a pracovních návyků a dovedností, naplňování jejich volného času. Osvojí si různé výtvarné techniky, hudební, hudebně pohybové, pracovně terapeutické a jiné dovednosti a činnosti, naučí se vytvářet a realizovat samostatně i v týmu volnočasové a výchově-vzdělávací projekty. Získají potřebné vědomosti a dovednosti z pedagogiky, psychologie a zdravotních nauk. Zároveň získají orientaci v systému sociálních služeb a jiných forem sociální pomoci, jejich řízení, právního a ekonomického zabezpečení. Seznámí se s cíli, zásadami a nástroji sociální politiky, naučí se rozumět sociálním problémům a přístupům k jejich řešení.

Pro vzdělávání v tomto oboru jsou významné vyučovací předměty (vzdělávací oblasti) základní školy:
Výchova k občanství, Hudební výchova, Výtvarná výchova
Učivo uvedených předmětů je důležité pro tento obor a bude na střední škole rozvíjeno a prohlubováno.

Uplatnění absolventů v oboru
Absolventi se uplatní jako pracovníci sociálních služeb v různých ambulantních nebo pobytových zařízeních a v terénních službách, např. v domovech pro seniory nebo pro osoby se zdravotním postižením, v centrech denních služeb, denních nebo týdenních stacionářích, v podporovaném bydlení, v pečovatelských nebo asistentských službách, službách pro rodiny s dětmi. Jsou připraveni poskytovat přímou obslužnou péči klientům a podporovat jejich soběstačnost, pomáhat jim při zajišťování domácnosti nebo péče o děti a vykonávat nepedagogickou výchovně-vzdělávací činnost s dětmi i dospělými, také v managementu sociálních služeb. Absolventi mohou pokračovat ve studiu na vyšších odborných nebo vysokých školách, nebo získat druhou kvalifikaci ve zkráceném studiu na středních školách, zejména v oborech sociálních, zdravotnických, pedagogických.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4813
9.10.21 20:12
@Popeladym píše:
Sociální pracovník. Polohovat a krmit lidi nemusíš. Ale řekla bych, že když někdo zvažuje nějaký obor, je info o tom,, co ze mě vyleze,, to nejzákladnější. Z příspěvku je znát, že nemáš ani páru. Tak si to vyhledej.

Sociální pracovník určitě ne, tak je třeba VŠ nebo alespoň minimálně VOŠ. Bude z ní pracovník v sociálních sluzbacj

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4047
9.10.21 20:23
@Gumidci píše:
Sociální pracovník určitě ne, tak je třeba VŠ nebo alespoň minimálně VOŠ. Bude z ní pracovník v sociálních sluzbacj

Ano. Takto je to přesné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13930
9.10.21 23:17
@Popeladym píše:
Sociální pracovník. Polohovat a krmit lidi nemusíš. Ale řekla bych, že když někdo zvažuje nějaký obor, je info o tom,, co ze mě vyleze,, to nejzákladnější. Z příspěvku je znát, že nemáš ani páru. Tak si to vyhledej.Příspěvek upraven 09.10.21 v 16:16

Sociální činnost na střední z nikoho sociálního pracovníka neudělá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4047
9.10.21 23:51
@g.sandova píše:
Sociální činnost na střední z nikoho sociálního pracovníka neudělá

Ano, ano. Přehlídka jsem, že jde o střední. Už mě opravili. Mám doma soc VOŠ, tak jsem se kvapně zasnažila. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13930
10.10.21 00:00

@Popeladym jojo, já to pak dočetla, taky jsem měla nejdříve číst.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat