Sociální dávky a přechod do důchodu

196
1.3.16 16:09

Sociální dávky a přechod do důchodu

Dobrý den, prosím o radu. Mám dvě otázky a zítra bych to řešila přímo na jednotlivých úřadech, ale chtěla bych trochu zasvětit, ať vím o co jde.
Jde o mou mámu, točí se v kolotočích dluhů, které nesplácí - nevím výši dluhů ani úroky, ani kdy. Je nezaměstnaná, pobírá (dle ní) dávky hmotné nouze + příspěvěk na bydlení (bydlí na ubytovně).

1. včera jí z ubytovny vyhodili (ukončili provoz), dozvěděla jsem se to na poslední chvíli. Nevím, kde teď je, ale průběžně hledám nějaké bydlení - Dotaz zní, když nebude mít kde bydlet, tak se samosebou příspěvěk na bydlení nevyplácí. Je to tak, že se výplata ukončí a musí žádat znovu o dávku nebo se jen přeřuší a když dodá nájemní smlouvu, tak se zase začně vyplácet?
  1. někdy v létě by měla nastoupit do důchodu, bude jí vyplácen důchod. Budou z něho strhávat určitě splátky na dluhy, protože bude mít oficiální příjem. Kolik by jí mohlo zůstávat + kdyby neměla poté na nájem, zda má pořád nárok na příspěvek na bydlení..

Děkuji za každou radu. Máma je člověk, co se o nic nestará, je jí všechno fuk, strašně lže a není ji pomoci, ale já chci být případně nachystaná, co mě v budoucnu čeká a s čím by mě mohla překvapit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18159
1.3.16 17:07

@Isiska Prispevek na bydleni se vypocita z prijmu pred strzenim dluhu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama