Sociální dávky a řidič kamionu

679
11.1.20 18:48

Sociální dávky a řidič kamionu

Manžel pracuje jako řidič kamionu. Má priznanou jen minimální mzdu, ze které je odváděno sociální a zdravotní. Pak má náhradu stravného, tzv. diety, které jsou téměř 2×takove, nez mzda na výplatní pásce, které se ale nikam nezapocitavaji. Tudíž na PN, OCR, na důchod mu jde jen to minimum a tím pádem bychom prý dostali na sociální dávky— příspěvek na bydlení a přídavky na děti. Říkala mi to kamarádka, která je ve stejné situaci a tyto dávky pobirají již několik let, dostali i porodné, ač manžel vydělava rekla bych nadprůměrně… Ovšem papírově je na minimální mzdě, takže když se něco stane a on bude půl roku marod, mají jen ten základ pro výpočet PN. Požádali byste si na našem místě o tyto sociální dávky? Pokud by nám je dali, jako že jo, podle toho, co jsem si na netu na kalkulačkach vypočítala, můžeme si z toho udělat slušnou rezervu pro případ výše popsaný. Co si o tom myslíte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8559
11.1.20 18:50

Myslím si, že vidím rudě, jen to čtu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16280
11.1.20 18:51

Myslím že provokuješ

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.1.20 18:54

@rerere že je to značně nevhodný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.1.20 18:54

Tak když odvádí do sociálního systemu minimum, i když vlastně bere nadprůměr, tak si udělejte rezervu z nadprůměrného ( nepriznaného ) platu pro případ nemoci. Proč hned sosat dávky, na které nepřispívá že tolik, kolik byste měli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9799
11.1.20 19:02

@rerere Mzda je mzda a cestovni nahrady jsou nahrady (nepravidelne, kolisave). To, ze se tim dorovnava prijem, je zlodejna dopravcu. Neni to mzda, je to povinna nahrada.
Ja bych to zkusila, na kolik vam to vyjde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8646
11.1.20 19:20

Ne, můj manžel by se na sebe nemohl podívat do zrcadla, kdyby vyplňoval do papírů, že pobírá minimální mzdu.
A pokud se zaměstnanec se zaměstnavatelem dohodnou, že budou okrádat stát, aby mu nemuseli odvádět peníze, tak mi přijde o to zvrácenější po tom státu požadovat nějaké dorovnávání.
Vím taky o jedné rodině, kde to tak mají, a naprosto otevřeně jimi pohrdám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
679
11.1.20 19:20

No jako mě to taky nepřijde úplně v pořádku, jinak bych se na to neptala že. Ale tak vy, co píšete že provokuji, že je to nevhodné atp tak vy kdyby jste tuto možnost měli a věděli byste o ní, že ji můžete využít tak byste ji nevyužili? To, že je to vycuranost mi říkat nemusíte, to vím, jinak bych se na to neptala. Ale jak píše @cecetka, mzda je mzda, ta je na výplatní pásce, náhrady jsou kolísave a nikde neuvadene. Že je to zároveň vycuranost a zlodějna dopravců o tom žádná, několikrát jsem o tom s mužem mluvila ať chce na výplatní pásku vše, i kdyby mu tím, že se mu mzda více zdani o něco klesla ale pořád je lepší mít vše na výplatní pásce právě pro případ DPN, ale to on se zaměstnavatelem nevyřeší, zaměstnavatel ho ukeca s tím, že je to pro něj (manžela) vyhodnější. Všichni víme, že výhodnější je to pro zaměstnavatele, že. No ale na to se neotam, myslím že vy, co je to pro vás nemyslitelné tak ale pokud byste mohli, určitě byste nad tím minimálně přemýšleli…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8646
11.1.20 19:27
@rerere píše:
No jako mě to taky nepřijde úplně v pořádku, jinak bych se na to neptala že. Ale tak vy, co píšete že provokuji, že je to nevhodné atp tak vy kdyby jste tuto možnost měli a věděli byste o ní, že ji můžete využít tak byste ji nevyužili? To, že je to vycuranost mi říkat nemusíte, to vím, jinak bych se na to neptala. Ale jak píše @cecetka, mzda je mzda, ta je na výplatní pásce, náhrady jsou kolísave a nikde neuvadene. Že je to zároveň vycuranost a zlodějna dopravců o tom žádná, několikrát jsem o tom s mužem mluvila ať chce na výplatní pásku vše, i kdyby mu tím, že se mu mzda více zdani o něco klesla ale pořád je lepší mít vše na výplatní pásce právě pro případ DPN, ale to on se zaměstnavatelem nevyřeší, zaměstnavatel ho ukeca s tím, že je to pro něj (manžela) vyhodnější. Všichni víme, že výhodnější je to pro zaměstnavatele, že. No ale na to se neotam, myslím že vy, co je to pro vás nemyslitelné tak ale pokud byste mohli, určitě byste nad tím minimálně přemýšleli…

Ne, já třeba mohla jít žádat o příspěvek na bydlení, protože manžel měl trvalé bydliště jinde. Za dobu rodičáků na 2 děti bych si tak přišla na slušnou sumičku. Věděla jsem to, ale taky zásadně nesouhlasím s principem nastavení tohoto příspěvku, takže jsem samozřejmě o nic žádat nešla. A manžel má morálku taky nějak nastavenou, takže kdybych tam šla, tak vím, že bych v jeho očích klesla hodně hluboko (ve svých taky).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
577
11.1.20 19:28

@rerere zkusit to muzes. zkusenost nemam.bud vam to schvali nebo ne. kazda koruna dobra do rozpoctu i pres to ze jste na tom dobre :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.1.20 19:29

Ty by sis nemohla najít nějakou brigádu, abys nemusela dostávat dávky? Aha, promiň, už vím, že to asi bude moc složité, protože dojít si na úřad je mnohem jednodušší, ******. Hlídání se dá sehnat vždycky. A já musím vyjít s výplatou z chráněné dílny a invalidním důchodem. Není to nic moc a mám to pro dva lidi. Je mi z tebe zle, mazej pracovat. Spousta ženských dělá na rodičáku.

úprava adminem - vulgarismus

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
679
11.1.20 19:31

@zrcadlo no vidíš, věděla jsi to, uvažovala jsi o tom. Já uvažuji o tom, jestli se mám sama před sebou tak shodit a dojít si tam. Půjdu si zažádat o navýšení rodicaku, takže tam půjdu tak jako tak, otázka je, jestli se natolik ponizim a požádám si i o tyto dávky… Prostě o tom uvažuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31415
11.1.20 19:32

Socko líná, vyžírko státu, zasluhuješ leda napráskat, když už jsi tak blbá a ptáš se veřejně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
679
11.1.20 19:33

@Létavice1992 já taky pracuji a jsem na rodicaku. Četla jsi pořádně, na co se ptám?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.1.20 19:35

@rerere nevsimej si tech reci od moralnich dam. Podejte si to a uvidite. Myslim si, ze neco dostanete, sice ne tolik ale kazda koruna dobra.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama