Reklama

Sociální dávky – máme nárok?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kalisek
Kelišová 5664 příspěvků 27.09.10 10:25
Sociální dávky - máme nárok?

Hezký den,
chci se jen zeptat, zda máme s manželem nárok na nějaké sociální dávky.
Vůbec nevím, kde mám najít jakékoliv informace, na internetu jsem nic pořádně nenašla a nikdy jsem se o toto nemusela zajímat. Bohužel, teď je to jinak.
Já jsem na rodičovské (na 3 roky) a manžel před měsícem přišel o práci.
Manžel je právě na pohovoru, tak, prosím, držte pěsti. Ale musíme počítat i s tím, že nesežene práci hned.
Já bych si chtěla moc přivydělávat (jakkoliv to jde, dělám to), ale nedávno jsme se přestěhovali na malinkou vesnici a možnosti tady vůbec nejsou.
Každá korunka nám teď pomůže, ale musíme se s tím poprat i bez pomoci. Jen mě zajímalo, jestli vůbec mám pátrat, zda máme nějaký nárok.
 Děkuji

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Lucyus12
Závislačka 3337 příspěvků 27.09.10 10:31

Ahojky! Tady ti posílám odkazy na nějaké kalkulačky, nevím, co z toho by pro vás bylo vhodné:
http://www.mesec.cz/…i-priplatek/
http://www.mesec.cz/…vky-na-deti/
 http://www.mesec.cz/…vasi-rodiny/

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 27.09.10 10:38

Kalisku: ale manzel je urcite hlaseny na uradu prace ze?S tama neco urco dostava.

Kalisek
Kelišová 5664 příspěvků 27.09.10 10:42

Děkuji moc,
uvidíme, kolik manžel dostane jako nezaměstnaný.
Trochu mě vyděsila ta poslední kalkulačka, že životní minimum pro naši rodinu je 7080,–. To rodičák mám vyšší. Jak z tohohle vyžít, to je síla. Jen hypotéka je v téhle výši. A bez hypotéky si bydlení dnes málokdo může dovolit.
No, musíme se s tím nějak poprat.

lasička1
Echt Kelišová 8026 příspěvků 27.09.10 17:48

Kalisku-to je dosti prekerní situace,která nastala.Protože jak píšeš dobře,to je opravdu životní minimum.Takže doplatek do životního minima nehrozí.Ev. příspěvek na bydlení,dětské přídavky-ale to jsou dávky,které se vyplácí z příjmu za poslední rok nebo třech měsíců.Takže to není pomoc hned teď.
Snad manžel ke své smůle dostal alespoň odstupné-které by pomohlo dorovnat ztrátu financí,než se najde nějaká práce.
Těžko budete mít nějaké velké finanční rezervy,protože na mateřské s hypotékou se toho nedá našetřit mnoho.
Takže nezbývá než přát,aby manžel našel co nejdřív práci.Bohužel dnešní doba je taková tvrdá a najít práci je mnohem těžší než bývalo třeba před rokem.

Kalisek
Kelišová 5664 příspěvků 27.09.10 18:03

Lasičko, moc děkuji!!!
Bohužel, odstupné nedostal, tak jako plno jeho kolegů - to víš, byl zvolen nový ministr, takže nové koště dobře mete a na odstupné se tady nehraje. Odvolávají plno lidí a ruší místa a dosazují si tam pár svých známých, kterým dávají 3× takové platy.
A ušetřeno nemáme vlastně nic. Máme hypotéku a půjčku, ale to má dnes každý, tohle je náš problém… Já nechci stát obírat o další dávky, to ne (vážím si toho, že můžu být na rodičovské, i když mám hodně odpracováno), ale prostě je to teď špatný.
Pitomý hlavně je, že můj muž má výsluhu z bývalé práce a tu mu odečtou z dávek z pracáku (z 60% platu). Ale nejde mi do hlavy, že oni ji celou odečtou, ale aby ji započítali do těch 60% jako příjem, to ne. Takže nakonec dostane cca 5000,–.
No bude to sranda.

lasička1
Echt Kelišová 8026 příspěvků 27.09.10 18:15

Nesetkala jsem se s tím,že by manžel dostal podporu pokrácenou o výsluhovku.Výs­luhovka bude podle mě vyplácena dál a k tomu dostane ostupné dle platu,který měl.Výsluhovka je vždy příjem navíc.A to už vám řekli na ÚP?Chápu to v případě,kdybyste měli nárok na doplatek do životního minima a že jí budou započítávat do příjmu…ale při výpočtu podpory bych řekla že to roli nehraje.Že dostane 60% z čistého platu.
Co se odstupného týče-některé,hlavně velké zahraniční firmy s tím potíže nedělají-tady v průmyslové zóně když propouštěli,tak nikomu nedělali zle.Prostě kdo musel odejít,tak peníze dostal.Známá dostala přes 100 tisíc-musela odejít hned,bez výpovědní lhůty,tak dostala peníze i za dobu,co by musela být v práci ve výpovědi.
Ale bohužel menší firmy,řízené nějakým „típkem“ si na odstupné nepotrpí a jednají stylem-buď podepíšeš,nebo máš smůlu a něco si na tebe najdu a potom jen tak práci neseženeš!A člověk většinou podepíše dohodu a jen si říká,že snad brzy něco najde.

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 62898 příspěvků 3 inzeráty 27.09.10 18:26

Nene, výsluha se fakt odečítá a to od konečné podpory… bere se to tak, že tyhle peníze dostává a tudíž tuhle část podpory od státu „nepotřebuje“.

Jinak se bojím, že na žádné dávky nedosáhnete, protože rodičák a podpora bude příliš „velký“ příjem, no možná příspěvek na bydlení.
Tam jste sice znevýhodněni tím, že bydlíte ve vlastním - normativní náklady pro 3 lidi jsou 7124,– ale to by vyjít mohlo. A hlavně se tam uvádí příjem jen 3 měsíce zpět.

Kalisek
Kelišová 5664 příspěvků 27.09.10 18:39

Jojo, bude to opravdu pokráceno.
To bych ještě pochopila, ale když už to krátí, měli by správně tu výsluhovku připočítat k čistému příjmu a z toho cedlku pak vyplácet těch 60%. Tak by mi to přišlo fér. No, ale co naděláme.
A protože se to všechno opravdu asi počítá za delší období než 3 měsíce zpět (kdy byl ještě zaměstnaný), tak to prostě nic. Nevadí, my to budeme muset nějak zvládnout.
Teď prodáme auto, abychom aspoň měli nějakou jistotu.
Jo a nebyla to malá firma - bylo to přímo ministerstvo. Tam se na odstupné nehraje.

lasička1
Echt Kelišová 8026 příspěvků 27.09.10 19:22

A to měl smlouvu na dobu neurčitou?Nebo už předem jakoby se s takovou možností počítalo a měl smlouvu na dobu určitou?
Auto bych zatím neprodávala-je to vždy ztráta.Třeba do měsíce práci najde a vše bude dobrý.A auta je vždy škoda.Koupit jiné by bylo o mnoho peněz více.

Smarcie
Ukecaná baba ;) 2008 příspěvků 28.11.10 13:40

Ahoj Holky. Možná budu mít blbý dotaz, tak doufám, že mě hned neukamenujete. :nevim: čekáme s přítelem první miminko, a mě už popadá finanční deprese. Zatím pracuju a pracovat nejspíš budu až do konce. Chceme s přítelem jít do svého bytu, teda spíš já. Teď bydlíme s jeho rodinou v rodinným domě, ale já bych prostě už chtěla mít svoje, tak se pídím po informacích, zda by jsme to finančně zvládli. Vím že to s miminkem nebude žádná sranda.
Můj přítel sice pracuje, ale nemá žádný prokazatelný příjem. není ani vedený na úřadu práce. prostě nic. Takže vlastně před úřady je úplně bez příjmu.
Myslíte, i když vlastně nebudu samoživitelka, tak by jsme mohli dostat příspěvěk na bydlení??? Děkuji moc za odpovědi…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.10 13:52

myslím že na sociální dávky mít nárok nebudete pokud manžel pracoval,počítají se příjmy rok zpět.

Smarcie
Ukecaná baba ;) 2008 příspěvků 28.11.10 14:13

Právě že nemá žádné prokazatelné příjmy už delší dobu. Více než rok…

nepřihlášená ma 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.10 16:50

http://portal.mpsv.cz/soc/poradce
ale počítej ze změnama (porodné, a ještě nějaká dávka se příští rok mění) píšu ten odkaz spíš na spočítání minima, nároku a více informací o příspěvku na bydlení

nicméně pokud přítel vydělává dostatečně, tak bych se úřadům vyhla, přece jen můžou se v tom začít rýpat..a jiné stránky věci pominu…

Smarcie
Ukecaná baba ;) 2008 příspěvků 28.11.10 17:26

Děkuji za info :palec:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Marcus a Martinus už příští týden v Praze! Co musíte o koncertě vědět?

Norské sourozenecké duo Marcus a Martinus přijede už příští týden do Česka!... číst dále >

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >