Sociální dávky - mateřská a nemocenská

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Pethul
Kecalka 139 příspěvků 22.09.09 11:31
Sociální dávky - mateřská a nemocenská

Ahojte holky, mám dotaz. Mateřská a nemocenská chodí zvlášť a nebo mi to pošlou v jedné dávce? V polovině mesící sprna jsem přešla z nemocenské na mateřskou a tak by mě zajímalo zda mi to pošlou jako jednu částku a nebo jako částky dvě…Mimochodem je skoro konec měsíce září a mi stále nic na účet nedorazilo…Být matka samoživitelka, tak asi seškrabuju omítku…

Reakce:
makina
Neúnavná pisatelka 15326 příspěvků 22.09.09 11:34

Podle mého jsou to dvě odlišné dávky, takže ti nejspíš přijdou dvě částky. Je taky možné, podle toho, jak jsi pracovala, že budeš mít vyměrovací základ pro mateřskou jiný než pro PN, a tím i jinou výši dávky.
A že jsou opoždění? No to je fakt překvapení :roll: :roll: .

laducha
Generální žvanilka 21742 příspěvků 22.09.09 11:39

Ahoj, já jsem nastupovala mateřskou dovolenou z neschopenky, k 19. v měsíci. A dostala jsem na účet částku jednu, na výplatním pásku byla rozepsaná na dvě.

makina
Neúnavná pisatelka 15326 příspěvků 22.09.09 11:42

Laducho, to jsi ale dostávala dávky od za-tele.
Teď je vyplácí ČSSZ.

laducha
Generální žvanilka 21742 příspěvků 22.09.09 12:10
makina píše:
Teď je vyplácí ČSSZ.

U nás pořád zaměstnavatel :wink: , od toho to chodilo přesně v termínu, od „státu“ je to horší :roll:

makina
Neúnavná pisatelka 15326 příspěvků 22.09.09 12:24
laducha píše:
makina píše:
Teď je vyplácí ČSSZ.
U nás pořád zaměstnavatel :wink: , od toho to chodilo přesně v termínu, od „státu“ je to horší :roll:

To určitě ano, ale protože tazatelka bude pobírat mateřskou od srpna, bude ji mít už placenou od správy :wink:

Pethul
Kecalka 139 příspěvků 22.09.09 12:50

Takže by mi tedy měly přijít dávky dvě, že? Já jsem na sociálku volala a ptala se jak je možný, že stále na účtě nic nemám a tak mi bylo řečeno, že prej dávky chodí v průběhu měsíce a že mám prostě čekat, tak jsem paní prosila ať se koukne dle mého RČ jestli je poslali nebo ne a tak prej jo, ale že mi nemůže říct kolik a kdy, že to jsou prej interní informace…no a když jsem tam volala po druhý zda mi to pošlou jako částky dvě nebo jen jednu, tak už mi to nikdo nebral…taky mě docela zaráží, že mi stále neposlali žádné vyrozumění jakou budu mít mateřskou, vždyť i když jde člověk na pracák, tak mu vždycky pošlou jakou bude mít podporu…nějak tomu systému tady nerozumím…

makina
Neúnavná pisatelka 15326 příspěvků 22.09.09 12:54

Pethul, tak jestli ti říkali, že to poslali, tak vydrž, nejpozději zítra to budeš mít na účtu.
O tom, že by posílali vyrozumění o výši mateřské, nevím.
A není v podstatě jedno, jestli dostaneš jednu nebo dvě částky? V součtu to stejně bude dělat stejně, ne?

Alunka
Ukecaná baba ;) 2349 příspěvků 22.09.09 12:54

Nejlepší je si zavolat na příslušnou ČSSZ, podle sídla zaměstnavatele.
Pokud zaměstnavatel zaměstnává více jak 25 zaměstnanců - pak je velkou organizací, ale nemocenskou od 14.dne vyplácí stejně ČSSZ. Zaměstnavatel jen do 13.kalend. dne. Potom je PN splatná v pravidelný výplatní termín.

Každá PSSZ má jiný výplatní termín, záleží také na tom, kdy podal zaměstnavatel za tebe žádost o PPM. Tuším, že všude to je do 5.dne v měsíci, a pak vyplácí snad do 20.dne v měsíci.
Např. já nastupovala PPM 4.8.2007 - a PPM mi přišla první do 15.9.07
s tím, že žádost jsem zaměstnavateli odevzdala včas tuším někdy koncem července, a on jí do toho 5.dne stihl odnést na příslušnou PSSZ.

Alunka
Ukecaná baba ;) 2349 příspěvků 22.09.09 12:56
makina píše:
Pethul, tak jestli ti říkali, že to poslali, tak vydrž, nejpozději zítra to budeš mít na účtu.
O tom, že by posílali vyrozumění o výši mateřské, nevím.
A není v podstatě jedno, jestli dostaneš jednu nebo dvě částky? V součtu to stejně bude dělat stejně, ne?

Sociálka mi posílala toto: Potvrzení o nároku na dávky ovlivňující nárok a výši rodičovského příspěvku - a to po skončení PPM. TZN. PPM jsem měla do 15.2.2008 a koncem února mi to poslali.
A s tímto „papírem“ jsem pak šla žádat o rodičák na městkou část Praha 10 - sociální odbor.

Radka77
Stálice 66 příspěvků 25.09.09 11:06

Já taky čekám na první nemocenskou.Včera jsem si volala na OSSZ a tam mi paní řekla že oni už to odeslali.Dokonce mi řekla kdy a že to prý jde přes Prahu a tak bych to měla mít na ůčtě někdy příští týden.Lístek na peníze jsem v práci odevzdala 14.9. a tak jestli ten příští týden do pátku budu mít peníze tak je docela chválím.
Jinak k původnímu dotazu.Předpokládám že to bude jen jedna dávka když to vyplácí jeden ůřad,protože když mi chodil rodičák a přídavky tak to bylo určitě taky v jednom.Jistě to ale netvrdím.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Partnerka Dvořáka ze StarDance: „Každá chyba je u nás trestanější!“

Jejich pár teď postoupil do finále, což tanečnice Lenka Nora Návorková bere... číst dále >

Trapas Nováka z SPD: Místo žluté vesty si vzal oranžovou, lidé ho mají za popeláře

Chtěl ukázat, jaký je rebel, místo toho se ale politik Vítězslav Novák z SPD... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >