Sociální fobie, deprese, úzkosti...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ElenLea
Stálice 100 příspěvků 13.10.14 16:11
Sociální fobie, deprese, úzkosti...

Holky dávám sem dotaz, hledám někoho kdo má zkušenosti se závažnějšími psychickými problémy, toho typu které píši v nadpisu…mám problémy už hodně let, ale ted to došlo to šíleného stadia, že nevím co sama se sebou…ztratila jsem práci, peníze nemám a z manželovýho platu nevycházíme, jsem hodně zoufalá, sama ze sebe, tak jsem se snažila a chtěla to překonat vůlí nebo prostě měla jsem tu vůli, snažila jsem se ale nic z toho…ted jsem dostala vyhazov, situace už je neunosná, dítě mám se zdravotním problémem, nemá družinu (pouze dvakrát týdně), vyzvedávám ho hned na 13 hod. ze školy, doma další dítě které mi nevzali do školky…ale i kdyby vzali, první dítě musím vyzvedávat celkem brzy, kde by mě vlastně mohly zaměstnat? Tato práce co jsem měla byla jediná šance jak to zkusit a přivydělat k tomu manželovému platu. Máme vysoký nájem a nezvládá se to, věčně chybí na jídlo ap. Prostě pokazila jsem to hodně tím že jsme myslela že to zvládnu nějak tu sociální fobii, a přemáhala jsem se k tomu s lidma ohledně práce komunikovat, jenže nastal takový propad dolů, že já nedokážu nic, pořád mi je zle, brečím, nebo jsem doma, nedokážu ani pomalu vyjít ven anichž bych neměla strach, tohle se stalo během 3 týdnů, sama nerozumím proč až takhle hodně zlé to je…na začátku mi to i šlo, s přemáháním a pod tlakem ale přestalo a já začala dělat chyby…ted nevím už co se sebou…tak moc bych si přála normální život, tak moc a stejně je hůř a hůř, dřív jsem se léčila s práškama, ale nikdy to nepomáhalo a pak jsem přestala chodit k d. vlastně už jsem se nedokopala, nedokážu o tom s nikým mluvit…máte někdo takové problémy? Máte někdo třeba kontakt na někoho kdo by mohl pomoci? Pokud nenastoupim někjam zas do práce tak nevím jak to utáhneme…jenže já mám problém že i když by mě někde vzali, tak stejně zas zklamu :,( :,( :,( nemohu se na sebe ani podívat, nenávidím se, nejsem schopná už normálně jíst, nic mě nebaví jen se trápím, v noci špatně spím, budím se, je mi zle, jsem vyčerpaná hrozně moc…nechci aby mě někdo litoval, za svůj život spackaný si mohu sama, ale musím to už nějak řešit mám malé děti…

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.14 16:31

Ahoj, mám podobné zkušenosti, tedy stran psychických problémů. Byla jsem na tom jednu dobu tak, že jsem nebyla schopná vylézt z bytu, nebo mě to stála fakt hodně přemáhání a už vylézt na chodbu mě tak děsně unavilo, kolik jsem do toho musela dát přemáhání, že jsem třeba ani dál nedošla. Pomohla mi psychoterapie. Jestli jsi z Prahy, mohu doporučit, kde mi pomohli. Počítej ale s tím, že je to na dlouhou dobu, musíš na sobě pracovat, ale ty drobné krůčky jsou znát a ten pocit svobody je k nezaplacení. :palec:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.14 17:13

Manžel má podobné problémy, bez pomoci psychiatra - psychoterapie sama těžko zvládneš. Také z jeho zkušenosti mohu vřele doporučit, pokud máš možnost do Prahy, denní stacionář na Palatě. Manžel tam něco málo přes měsíc denně docházel cca 8-14:30. Absolvoval to právě v době, kdy byl bez práce. Opravdu je to běh na dlouhou trať, jak se píše výše i drobné krůčky ale potom udělají radost jak tobě, tak tvému okolí. Musí Ti i pomoci okolí, aby Tě k něčemu donutilo, jako já manžela. Čím víc budeš otálet, tím hůře se budeš vracet do normálu.

Safrane
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.14 17:28

@ElenLea Tady už vůle nic nezmůže, jsi nemocná a potřebuješ lékaře. Ihned! Jdi ke svému obvodnímu a ten už Ti doporučí odborníka.

Daniella82
Závislačka 2785 příspěvků 13.10.14 17:43
@Safrane píše:
@ElenLea Tady už vůle nic nezmůže, jsi nemocná a potřebuješ lékaře. Ihned! Jdi ke svému obvodnímu a ten už Ti doporučí odborníka. A ještě bych poprosil ty připitomělé anonymy, když už chcete radit, tak s nějakým jménem.

u takového tématu je anonym snad pochopitelný.. anonymní píšou o svých psychických problémech a nevím co je ti po tom o koho se jedná

:roll:
Daniella82
Závislačka 2785 příspěvků 13.10.14 17:47

Mě pomohla na podobné problémy hypnoza, chodím doted cca každé 2 měsíce.
U mě to byla panická porucha, úzkosti…zvládla jsem vše bez léků, ač jsem v to už ani nedoufala.
Posílám hodně sil :kytka:

zip121
Kecalka 468 příspěvků 13.10.14 19:45
@ElenLea píše:
Holky dávám sem dotaz, hledám někoho kdo má zkušenosti se závažnějšími psychickými problémy, toho typu které píši v nadpisu…mám problémy už hodně let, ale ted to došlo to šíleného stadia, že nevím co sama se sebou…ztratila jsem práci, peníze nemám a z manželovýho platu nevycházíme, jsem hodně zoufalá, sama ze sebe, tak jsem se snažila a chtěla to překonat vůlí nebo prostě měla jsem tu vůli, snažila jsem se ale nic z toho…ted jsem dostala vyhazov, situace už je neunosná, dítě mám se zdravotním problémem, nemá družinu (pouze dvakrát týdně), vyzvedávám ho hned na 13 hod. ze školy, doma další dítě které mi nevzali do školky…ale i kdyby vzali, první dítě musím vyzvedávat celkem brzy, kde by mě vlastně mohly zaměstnat? Tato práce co jsem měla byla jediná šance jak to zkusit a přivydělat k tomu manželovému platu. Máme vysoký nájem a nezvládá se to, věčně chybí na jídlo ap. Prostě pokazila jsem to hodně tím že jsme myslela že to zvládnu nějak tu sociální fobii, a přemáhala jsem se k tomu s lidma ohledně práce komunikovat, jenže nastal takový propad dolů, že já nedokážu nic, pořád mi je zle, brečím, nebo jsem doma, nedokážu ani pomalu vyjít ven anichž bych neměla strach, tohle se stalo během 3 týdnů, sama nerozumím proč až takhle hodně zlé to je…na začátku mi to i šlo, s přemáháním a pod tlakem ale přestalo a já začala dělat chyby…ted nevím už co se sebou…tak moc bych si přála normální život, tak moc a stejně je hůř a hůř, dřív jsem se léčila s práškama, ale nikdy to nepomáhalo a pak jsem přestala chodit k d. vlastně už jsem se nedokopala, nedokážu o tom s nikým mluvit…máte někdo takové problémy? Máte někdo třeba kontakt na někoho kdo by mohl pomoci? Pokud nenastoupim někjam zas do práce tak nevím jak to utáhneme…jenže já mám problém že i když by mě někde vzali, tak stejně zas zklamu :,( :,( :,( nemohu se na sebe ani podívat, nenávidím se, nejsem schopná už normálně jíst, nic mě nebaví jen se trápím, v noci špatně spím, budím se, je mi zle, jsem vyčerpaná hrozně moc…nechci aby mě někdo litoval, za svůj život spackaný si mohu sama, ale musím to už nějak řešit mám malé děti…

Mám taky socfob a beru antidepresiva. Musis s tím k doktorovi a začít to řešit. Tím, zes prášky brala a vysadila, tak došlo k propadu. Je treba sehnat klinického psychologa, ten je zdarma na pojišťovnu. Vše se spravi, neboj.

zip121
Kecalka 468 příspěvků 13.10.14 19:47
@Daniella82 píše:
Mě pomohla na podobné problémy hypnoza, chodím doted cca každé 2 měsíce.
U mě to byla panická porucha, úzkosti…zvládla jsem vše bez léků, ač jsem v to už ani nedoufala.
Posílám hodně sil :kytka:

Na hypnozu jdu teď třicátého. Muzes přiblížit, jak to probíhá? Díky.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.14 11:02

Ahoj píšu anonym je to soukromé protože nechci veřejně ale já měla podobný problém. Mám to trochu snažší, protože mám invalidní důchod. Proto ti píšu. Práci sháněj dál ale začni chodit k psychiatrovi a ber léky, já mám důchod také na psychický stav, že nedokážu jít mezi lidi, těžké deprese, úzkosti, maniodepresivita. Máš šanci dostat invalidní důchod pokud o něj zažádáš a psychiatr potvrdí lékařskou zprávou, že trpíš sociální fóbií, máš deprese a léčíš se léky. Napíše ti doporučení, půjdeš před komisi a dostaneš nějaké peníze, pro klid. Pak můžeš hledat práci domů. Vzít třeba žehlení a přivydělat si nebo jít na dopoledně alespoň na brigádu.
Je to strašně omezující věc, je to nemoc a kdo nezažije tak nepochopí. Podle mě potřebuješ klid a pokud budeš řešit práci a peníze budeš se topit v depresi více a více :( nedostaneš se z toho začarovaného kruhu. Časem v řádu pár let až se dáš dohromady a seženeš si stálou práci ti důchod třeba odeberou, ale pomůžou ti. Hodně štěstí ti přeji a k doktorovi běž, na pracáku pak tvou diagnosu vezmou v úvahu a budou ti nabízet práci, kterou můžeš vykonávat se svým handicapem :)

ElenLea
Stálice 100 příspěvků 16.05.15 10:18

Holky je tu někdo kdo by mi poradil jak zvládat velké úzkosti? Mám prášky ale přesto mám velké problémy :,(

Sazkarka
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 27.06.16 09:30

Já beru ATB už 15 let a na sociální fobii mi nikdy žádné nezabraly. Teď jsem po rodičáku, nemám práci a bojím se kolektivu. Přátel mám málo a trápím se tím, ale jakmile přijdu do společnosti mě neznámých lidí, stáhnu se, jsem nervozní, nevím co si s lidma vůbec povídat. Manžel je opak a z toho právě vznikají potíže, on chodí s kamarádama do společnosti a já se vždy vymluvím. Byla jsem s ním párkrát, ale jeho přátelům nerozumím. Přitom když se s někým seznámím já sama, problém nemám.

vaneska11
Nováček 1 příspěvek 28.06.16 18:12

Ahoj,
určitě bych vyzkoušela terapii energetické psychologie, je to úžasné a funguje to
velmi rychle.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Matka utýraného chlapečka Simona je opět těhotná. Informaci potvrdila tyranova sestra

V sobotu to byl přesně měsíc od chvíle, co byl v Lounech utýrán ani ne... číst dále >

Muž roku Jiří Kmoníček: Čekal jsem lechtivé zprávy, ale ne fotky penisu od muže

Nejkrásnější Muž Česka Jiří Kmoníček (24) je po vítězství v soutěži krásy na... číst dále >