Sociální fobie, jak postupovat při léčbě?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
16.1.22 22:04

Sociální fobie, jak postupovat při léčbě?

Ahoj, vybudovala jsem v sobě nejspíš sociální fobii. Nedojdu si sama vyřídit věci, do krámu a podobně. Jsem schopna si sama dojít maximálně k obvodní lékařce kde to znám. Všude jinde když je to fakt nevyhnutelné chodím jen s doprovodem, protože se tak cítím o trochu líp, ale i tak je to pro mě nepříjemné. Strašně mi to komplikuje život, nemám kamarády, nemám práci. To mě dostává ještě do větších depresí a vím že nežiju, ale jen přežívám. Jak s tím bojujete vy, kteří máte zkušenosti? Dá se z toho vůbec dostat? Děkuju za odpovědi

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
20323
16.1.22 22:07

Zajít na psychatrii, třeba s doprovodem, nechat si napsat antidepresiva a počkat, až zaberou.

Podle toho v jakém stavu po měsíci užívání léků budeš, tak přidat buď indiviiduální psychoterapii a nebo natoupit někam do terapeutického stacionáře pro úzkostné poruchy.

A pořiď si tuhle knihu pro základní porozumění tomu, jak úzkost funguje a co s ní jde dělat.

https://obchod.portal.cz/…e-z-uzkosti/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4793
16.1.22 22:10
@Anonymní píše:
Ahoj, vybudovala jsem v sobě nejspíš sociální fobii. Nedojdu si sama vyřídit věci, do krámu a podobně. Jsem schopna si sama dojít maximálně k obvodní lékařce kde to znám. Všude jinde když je to fakt nevyhnutelné chodím jen s doprovodem, protože se tak cítím o trochu líp, ale i tak je to pro mě nepříjemné. Strašně mi to komplikuje život, nemám kamarády, nemám práci. To mě dostává ještě do větších depresí a vím že nežiju, ale jen přežívám. Jak s tím bojujete vy, kteří máte zkušenosti? Dá se z toho vůbec dostat? Děkuju za odpovědi

Ahoj, já sice těžkou sociální fobii neměla, ale zažívám sociální úzkost. Pomohla mi organizace SFinga, kteří se zabývají podporou lidí se SF a zároveň si sami SF prošli (https://www.sfingaos.cz/) pořádají i pobyty pro lidi, kteří tuto fobii mají (nevím, jak fungují teď v Covidu). Nevím, odkud jsi, jsou z Prahy. Jinak asi terapie, na SF se nejvíce doporučuje KBT. Já byla na KBT oddělení (tedy s jinými úzkostnými problémy) a byli tam i lidé se SF a prostě tam trénovali. Nejdřív třeba jen přečetli pár řádků z novin, pak třeba mluvili na nějaké téma krátce, když už si víc zvykli… Dostat se z toho určitě dá, já znám kluka, který měl SF a nakonec se dostal na psychologii. Ale chce to hodně odhodlání a motivace. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat