Sociální fobie v těhotenství

44
22.5.17 20:02

Sociální fobie v těhotenství

Ahoj… měla jste některá stejný problém? Trpím sociální fóbií asi od svých 15 let a řadu let již beru léky. Před těhotenstvím jsem musela vysadit svoje běžné léky a začala jsem brát mnohem slabší, aby to neuškodilo miminku. Vše bylo v pořádku, ale poslední dobou se bohužel cítím dost hrozně mezi lidmi. Jak začalo teplo a chodím jen v tričku, tak se cítím opravdu špatně. Už mám jen dva měsíce do porodu, ale mám pocit, že na mě lidi koukají, sledují moje břicho, řeší jestli jsem tlustá nebo těhotná (i když podle všech mám dost znatelně těhotenské břicho). Když jsem brala svoje léky, tak problémy vymizeli a teď je ta nemoc zpátky. Když se jdeme s manželem projít, tak je to pro mě utrpení, protože mám pocit, že se na mě skoro každý dívá a to myslím vždy ve špatném slova smyslu. Je pro mě opravdu těžké být mezi lidmi v parku nebo kdekoli. Než začalo být teplo, tak jsem si těhotenství užívala, ale teď to pro mě začíná být velmi náročné. V noci špatně spím a pořád se budím. Kvůli tomu jsem pak ještě více nervózní přes den v práci a občas jsem i agresivní, když jsem mezi lidmi. Nerada bych aby to nějak uškodilo miminku, protože je to můj život a opravdu jsme si ho moc přáli. Snažím se být ve volnu více doma než mezi lidmi, ale toho mi manžel také moc nedopřává. Vždy jsme byli hodně akční, takže teď je to trochu problém. Nejde to jen tak hodit za hlavu, protože tohle je hodně vtíravá nemoc i ty myšlenky… Už se stalo i to, že jsme byli venku, tam jsem to nezvládala a večer jsem probrečela.. Jinak když není takové vedro a vezmu si kabát, tak se cítím mnohem lépe, protože mám pocit, že se mi lidi neposmívají kvůli tloušťce a neřeší to. Mám spoustu špatných zkušeností i ze života, tak se to na mě podepsalo. Měla jste to některá podobně v těhotenství? Jak jste se s tím srovnali? Myslím, že hodně dělají ty hormony ještě teď a nevím jak se zase uklidnit a být nad věcí… Děkuji za rady..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2723
22.5.17 20:23

Bud hrda na svy tehotensky bricho, na me taky vsichni koukaji ber to tak ze jsi zajimava

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.5.17 20:34

Z vlastní zkušenosti vím, že lidi opravdu na těhulky zíraj, ale není to v žádném případě negativní pohled, není nic pozitivnějšího než těhotná žena a pohled na vznik nového života, na bříško…navíc z ní sálá taková aura. Je to něco zvláštního, mimořádného, krásného a trvá to jen chvíli, takže se toho neboj. Hrozně Ti to teď sluší a proto se všichni dívají, stejně tak jako se budou dívat až povezeš malinké miminko. Taky se vždycky ráda podívám na těhulku, na maminku s kočárkem…to je to nejhezčí co může člověk venku potkat :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.5.17 20:38

@Vyvy Ahoj moc Tě zdravím :mavam: :mavam: :mavam: Píšeš, že jsi brala na sociální fobii před těhu léky silnější, nyní máš slabší. Jistě tedy chodíš k odborníkovi. Mluvila jsi o svých problémech s ním? Je totiž zcela možné, že se ti přitížilo v důsledku nějakého prožitého traumatu, mohl to být spouštěč. Jsi si něčeho vědoma?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1343
22.5.17 20:41

Priklanela bych se k nejakym sezením s psychologem nebo daným doktorem. Problém je v hlavě a byla by škoda si ničit život a poslední dny těhotenství tímto. Píšeš že jsi brala léky, někam docházís. Poslední měsíce se táhnou nejdéle.. A na tehulky opravdu každý (temer) zírá. I já se ráda podívám. A v dobrém slova smyslu. Bylo by dobré, kdyby ti byl manžel oporou. Držím palce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
44
23.5.17 14:06

Děkuji moc za odpovědi :kytka: K psychologovi docházím. Jdu příští týden, ale teď jsem opravdu měla nebo prožívám takovou větší krizi :( je to celkově tím jak se otepluje.. Začátek léta je pro mě vždycky nejnepříjemnější. Na jednu stranu mám léto opravdu ráda a na druhou nesnáším tu sociální fóbii, která mě vždy provázela… Takové pocity, že na mě všichni koukají jakmile jdu jen v tílku nebo si vezmu sukni.. Ty silnější léky opravdu hodně pomáhaly tyto pocity potlačit. Teď je to trochu složitější, když opravdu poutám pohledy těhotenským břichem. Jsem ráda, že jste mi upřímně odpověděli, že na těhulky se dívá každý a že to nemusí být negativní pohled. Já se totiž z každého pohledu na mé břicho a úsměvu pomalu hroutila :,( přitom jsem opravdu hrdá na to, že čekám miminko a moc se na něj těším.. tohle nemá s těhotenstvím nic společného.. Je to takový pocit méněcennosti.. hodně jsem to zažívala v dětství i na škole a bohužel mi to zůstalo :zed: Je pro mě strašně těžké zvládat pohledy ostatních, ale musím se snažit s tím bojovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.5.17 13:07

Vyvy: tyhle pocity znám moc dobře… a to ani nejsem těhotná, mám jenom hrozně malé sebevědomí a bojím se, že na mě někdo bude útočit, napadne mě anebo mě začne kritizovat a pokřikovat na mě - to mi asi zůstalo, jako tobě, z dětství a školy. Bohužel vůbec nevím, co s tím. Jakmile se to usídlí v hlavě a začne se to cyklit (tj. mám pocit, že se na mě všichni dívají, takže se nenápadně dívám, jestli se nedívají, načež se oni opravdu dívají, proč se dívám ( :mrgreen: )), tak je těžké se z toho vymotat. Ale tak snad ti pomůže alespoň to, že v tom nejsi sama a že tě spolutrpitelé chápou a ví, jaký to je! Drž se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
44
30.5.17 16:51

@Lisdoonvarna Ahoj, tak to mám úplně stejné.. Ještě tomu teď přidávají ty hormony si myslím, tak to je radost 8o Přesně… mám to z dětství a ze školy a nejde to prostě jen tak vyhnat z hlavy… Myslím, že to budu mít celý život.. A ten pocit s tím díváním - to znám :mrgreen: třeba jsme se někde viděly :D kolikrát si říkám kolik těch lidí, kteří se dívají to mají asi taky a cítí se stejně jako já :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
44
30.5.17 16:55

Zajímalo by mě kolik nás tímto trpí… Myslím si, že to není zase tak ojedinělé… Jak s tím bojujete? Je tu ještě někdo těhotný v této situaci? Hlavně bude důležité nepředávat tyto negativní myšlenky děťátku… Doma mě v mládí také hodně kritizovali a dost se to podepsalo, proto vím, že nikdy nebudu dítěti říkat to, co jsem slýchala doma.. Ono vlastně ty myšlenky a kritika pochází spíše z domova :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama