Socialni pojištění je povinne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tereza100p
Povídálka 46 příspěvků 19.10.18 07:43
Socialni pojištění je povinne?

Ahoj holky, potřebuji zjistit pár rad a informací pro kamarádku. V roce 2016 byla 2 měsíce na úřadu práce a od tam jí vyhodili že nepřišla. To byl cca říjen, v lednu nastoupila do práce. Jde o to že si říjen až listopad platila pouze zdravotní, všichni známí ji prý říkali že to stačí. Jde o to že ji včera někdo řekl, že se musí platit oboje. Za celé dva roky ji nic nepřišlo, žádné upomenutí prostě nic. Má otázka je jasná : dluží tam nějaké peníze, nebo jako nezamestnaná méla povinné jen zdravotní? Děkuji moc za odpovědi, na internetu ji to na tento dotaz hází furt osvc a placeni atd.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

beruska9
Extra třída :D 10691 příspěvků 19.10.18 07:52

Socialni povinne neni

Elishka1
Závislačka 2728 příspěvků 19.10.18 07:52

nedluží nic

smurfka
Nadpozemská drbna 29799 příspěvků 19.10.18 07:54

sociální není povinné, akorát se jí ty roky nebudou započítávat do dochodu mám dojem

debra.morgan
Závislačka 3702 příspěvků 19.10.18 07:57

@smurfka špatně čteš, ona neplatila jen dva měsíce a v lednu šla do práce ;)

smurfka
Nadpozemská drbna 29799 příspěvků 19.10.18 08:01
@debra.morgan píše:
@smurfka špatně čteš, ona neplatila jen dva měsíce a v lednu šla do práce ;)

jj četla jsem to : za celé dva roky…
tak to jo..dva měsíce jsou každému putna.. :nevim:

Tereza100p
Povídálka 46 příspěvků 19.10.18 08:07

Holky tak to mám radost !! :) a jste si úplné jisté ? Plánuje hypotéku a včera méla na krajíčku co když je díky tomu v registru dlužníků.

smurfka
Nadpozemská drbna 29799 příspěvků 19.10.18 08:08

@Tereza100p
když jsi nahlášená jako osoba pečující od dítě taky za tebe stát platí jen zdravotní,

Tereza100p
Povídálka 46 příspěvků 19.10.18 08:10

Ale ona tou dobou Dítě neměla

smurfka
Nadpozemská drbna 29799 příspěvků 19.10.18 08:14
@Tereza100p píše:
Ale ona tou dobou Dítě neměla

to je jedno..ale když ani stát neplatí sociální, tak to asi povinné není…
povinné je zdravotní, sociální je dobrovolné..( s tím že pokud ho neplatí člověk, tak samozřejmě to pak nějaké nevýhody má, ale když ho neplatí, neznamená to, že někde dluží )

lachtanice86
Kelišová 6379 příspěvků 19.10.18 08:29

Není povinné

Mrakotinka2018
Kecalka 178 příspěvků 19.10.18 08:44
@Tereza100p píše:
Holky tak to mám radost !! :) a jste si úplné jisté ? Plánuje hypotéku a včera méla na krajíčku co když je díky tomu v registru dlužníků.

no a planuje taky jak bude hypoteku platit kdyby ji z prace zas vyhodili? Vetsinou hypoteka je na 20-30 let, takovy zavazek je horsi nez nejaka pujcka na 10000 kterou lide splati za pul roku.....

Tereza100p
Povídálka 46 příspěvků 19.10.18 08:55

Ona se nebojí ze by na to neměla, bojí se registru dlužníků, bylo to období po vš kdy dělala na černo a musela si to hradit sama. Holky je některá z vás pracující na úřade? Která vy přesně jak to Teda je ? Každopádně jste nás uklidnili všechny :)

debra.morgan
Závislačka 3702 příspěvků 19.10.18 09:02

@Tereza100p jezis socialni povinne neni, k teto informaci nepotrebujes pracovat na urade. tak se uklidi.

lootseek
Stálice 73 příspěvků 19.10.18 13:56

Já jsem z pracáku, momentálně na MD a opravdu to povinné není. Pokud chce mít kamarádka vše naprosto bez „děr“, může se obrátit na OSSZ a chybějící měsíce sociálního(důcho­dového) dobrovolně uhradit. Pokud je ale mladá a má velkou část pracovního života před sebou, může se na to s klidem vykašlat.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové možná zmizí! Nová radnice chce jednat, syn bude shánět sponzory

Kontroverzní socha zpěvačky Věry Špinarové je opět na scéně. Ačkoliv kritika... číst dále >

Premiéra Fantastických zvířat: Depp příjemně překvapil, zářil Law i autorka Rowlingová

Fanoušci Harry Pottera mají žně, do kin totiž zamířil druhý díl filmové série... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >