Sociální pojištění na PN v nezaměstnanosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
girl 1
Povídálka 13 příspěvků 02.04.19 22:43
Sociální pojištění na PN v nezaměstnanosti

Ahoj. Momentálně řeším takový problém a byla bych ráda za jakoukoliv informaci, či zkušenost s touto situací. Od 3.12.2018 jsem v pracovní neschopnosti. Dne 31.3.2019 mi byl ukončen pracovní poměr na dobu určitou s tím, že stále pokračuji v PN.
Na pojišťovnu jsem se nahlásila s potvrzením ze sociálky, že pobírám nemocenské dávky a tudíž zdravotní za mě platí teď stát. Na ÚP můžu, až po skončení neschopenky. Dřív mě tam nevezmou.
Otázka zní.
Jak je to se sociálním pojištěním, zda si můžu někde zažádat o to, aby mi bylo také hrazeno. A jak moc by to ovlivnilo odpracované roky do důchodu, pokud se hradit nebude. Jde mi o to, abych za 35 let nezjistila, že mi chybí nějaký ten měsíc do důchodu.
PS:Na sociálce a pojišťovně, mi jen zdědili, že sociální není povinné, ale více nevěděli

Reakce:
thommaska
Zasloužilá kecalka 571 příspěvků 02.04.19 22:49

@girl 1 sociální pojištění nehradíte, tak jak to máte je to v pořádku ;)

nozu
Extra třída :D 12307 příspěvků 03.04.19 06:08

Neboj, naše generace už do důchodu chodit nebude. ta hranice se pořád tak posouvá…

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1759 příspěvků 03.04.19 07:35

Sociální pojištění za vás nikdo platit nebude a doba bez pojištění vám nebude započítána na důchod, můžete si ho ale platit dobrovolně.

maskovak
Ukecaná baba ;) 1490 příspěvků 03.04.19 11:25

po dobu nemoci je uvedene pojisteni zapocitavano jako v beznem prac.pomeru

maskovak
Ukecaná baba ;) 1490 příspěvků 03.04.19 11:26

p.s.a to i v tzv.ochranne lhute po skonceni pomeru,v niz jste

girl 1
Povídálka 13 příspěvků 03.04.19 12:40

Díky moc za rady. :)
A ještě se chci zeptat,zda je možné,že je tam aspoň nárok na podpůrčí dobu v trvání mojí pracovní neschopnosti?

girl 1
Povídálka 13 příspěvků 03.04.19 13:53

@maskovak
Tak nedalo mi to a znovu jsem se vydala na sociálku s tím,že dokud mi někdo nevysvětlí jak to je,tak z tama neodejdu. :D

Našla jsem paní,která konečně dané věci rozumí a vše mi jasně vysvětlila. Řekla mi,že jsem v ochranné lhůtě a normálně se mi to započítává do důchodu a nic si platit nemusím. Takže super,jsem šťastná jak blecha. :D
Také mi dala formulář,který si mám po konci roku 2019 poslat na sociální správu do Prahy a oni mi pošlou celý výpis za uběhlá léta od školy až do teď,kde si veškeré informace ověřím zda mi sedí.

PS: Ještě jednou díky všem za informace. :palec: ;)

maskovak
Ukecaná baba ;) 1490 příspěvků 09.04.19 23:39

@girl 1 ja ti to ale v diskusi tady psala

girl 1
Povídálka 13 příspěvků 10.04.19 22:29
@maskovak píše:
@girl 1 ja ti to ale v diskusi tady psala

Já vím. Jen jsem chtěla mít jistotu, pač každý psal něco jiného. :D ;)

Váš příspěvek
Reklama