Sociální pracovnice - práce vs osobní život

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
476
13.1.22 14:47

Socialni pracovnice - prace vs osobni zivot

Ahoj, pred materskou jsem pracovala v domove pro seniory jako soc. pracovnice. Byla to hezka prace, citila jsem, ze mam urcity nadhled, stari se me tak moc nedotykalo. Ted jsem na rodicovske. A premyslim, co po ni. Nevim jestli bude v nasem meste volne misto v DS, tak si rikam, co kdybych pracovala s rodinami a detmi? Myslim ze ted coby matka bych to asi uplne nezvladala psychicky. A bojim se, aby nekdo nechtel ublizit me rodine. Prece jen potkavat klienty nekde s detmi…nebo na davkach se soc. slabymi… jsou tu nejake socialni pracovnice? Kde pracujete a jaky to ma vliv na vas osobni zivot? Vystudovala jsem to, protoze jsem chtela pomahat, ale mam ted i strach.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
13.1.22 17:05

Dříve jsem pracovala s lidmi bez domova, nyní s lidmi s psychiatrickou dg. (někteří jsou taky bez domova). Nikdy jsem se ohroženě necítila. Je pravda, že pracuji ve vedlejším městě než bydlím, ale některé klienty potkávám i ve volném čase. S dětmi bych pracovat nezvládla, na to jsem citlivka a neměla bych nadhled, proto vím, že nebudu dělat na Ospodu nebo v Sasce apod.
Je důležité znát svá slabá místa.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.22 20:48

Právě tento obor studuji a také přemýšlím, kam po rodičáku směřovat své kroky. OSPOD mě lákal dokud jsem neměla prcka, teď už vím, že bych to psychicky nezvládla. Stačila mi dnešní reportáž ve zprávách o týrání měsíčního miminka a už se mi hrnuly slzy do očí. Ráda si počkám na zkušenosti ostatních :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.1.22 00:48
@eva.pass píše:
Ahoj, pred materskou jsem pracovala v domove pro seniory jako soc. pracovnice. Byla to hezka prace, citila jsem, ze mam urcity nadhled, stari se me tak moc nedotykalo. Ted jsem na rodicovske. A premyslim, co po ni. Nevim jestli bude v nasem meste volne misto v DS, tak si rikam, co kdybych pracovala s rodinami a detmi? Myslim ze ted coby matka bych to asi uplne nezvladala psychicky. A bojim se, aby nekdo nechtel ublizit me rodine. Prece jen potkavat klienty nekde s detmi…nebo na davkach se soc. slabymi… jsou tu nejake socialni pracovnice? Kde pracujete a jaky to ma vliv na vas osobni zivot? Vystudovala jsem to, protoze jsem chtela pomahat, ale mam ted i strach.

Já jsem 20 let pracovala se sociálně slabými - bezdomovci, drogově závislí, zadlužení, trestaní… a nikdo mě nikdy nezabil. :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.1.22 01:27

@eva.pass Já dělala na OSPODU, ale nějak to nebylo pro mne. A co se tvého dotazu týče, tak jo, všimla jsem si, že kolegyně se chovaly jinak k těm, s kým se potkávaly mimo práci a kdo znal jejich rodinu. Bylo vidět, že holt mají někdy strach. Pak jsem přešla do NZDM a tam byla pohoda. Člověk tam teda vidí taky dost strašných věcí. A hlavně k těm dětem má nějaký vztah a vidí ty jejich problémy více do hloubky. Musíš na to mít povahu. Cítila jsem se tam bezpečně (byť tam došlo občas k nějakému tomu konfliktu nebo vyhrožování a občas přišel někdo sjetej). Ale není to pro každého. Ať už jde o to, že se musíš vyrovnat s tím, jaké to ty děti mají doma a nebo s tím, že sem tam někdo zmizí do děcáku. Tak i o to, že ty děti bývají docela drzé, zkouší tě, vyptávají se tě na soukromí… Taky je potřeba odolnost vůči hluku. Ale já tam měla takový ten pocit, že pro ty děti vážně něco dělám. Že jen nedomlouvám jejich rodičům, kteří na to stejně moc nedbají, ale rovnou s těmi dětmi ty problémy řeším a jsem tam pro ně.

• Citovat
  • Nahlásit
476
14.1.22 14:28

Dekuji za vase zkusenosti.. fakt zalezi na cilove skupine no.. to nzdm bych asi nedala, nejsem tak silna osobnost a pubertaci by to vycitili. Navic i pracovni doba byva odpoledne. Tak tezko rict co pak se mnou krom domova duchodcu nebo nejakeho stacionare treba. Platove je to ted uz lepsi, ze? Ja koncila na 15 tis. cisteho pred 5 lety. Co treba pestounska pece nebo obcanska poradna, to taky nezni nejhur. Mam vystudovanou jeste ekonomku, ale mam rada praci, ktera ma nejaky smysl a presah…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.1.22 14:38

@eva.pass Pokud máš i tu ekonomiku, tak zkus tu občanskou poradnu nebo dluhovou poradnu. Já občas zaskakovala v té občanské poradně a bylo tam dost dluhového poradenství a různé pracovně právní věci. Hodně taková úředničina. To bys mohla mít výhodu s tou ekonomkou. Platově je to jak kde. Já jsem teď na RD, mzdu jsem měla jak kdy, ale i jen mateřskou jsem měla o dost vyšší než ty mzdu. Ono dost záleží i na štěstí.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.1.22 14:46
@Anonymní píše:
@eva.pass Pokud máš i tu ekonomiku, tak zkus tu občanskou poradnu nebo dluhovou poradnu. Já občas zaskakovala v té občanské poradně a bylo tam dost dluhového poradenství a různé pracovně právní věci. Hodně taková úředničina. To bys mohla mít výhodu s tou ekonomkou. Platově je to jak kde. Já jsem teď na RD, mzdu jsem měla jak kdy, ale i jen mateřskou jsem měla o dost vyšší než ty mzdu. Ono dost záleží i na štěstí.

Ekonomka je v OP k ničemu. Je to právo a zas právo. @eva.pass V OP se taky pracuje odpoledne, ať tam můžou lidi, co chodí do práce. Jinak je to celkem náročná práce, zvlášť v těch lepších poradnach. Slabší povahy dlouho nevydrží. Exvedouci OP.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.1.22 16:07
@Anonymní píše:
Ekonomka je v OP k ničemu. Je to právo a zas právo. @eva.pass V OP se taky pracuje odpoledne, ať tam můžou lidi, co chodí do práce. Jinak je to celkem náročná práce, zvlášť v těch lepších poradnach. Slabší povahy dlouho nevydrží. Exvedouci OP.

Mně právě absolventi těch ekonomických oborů přijdou v právu docela schopní a orientovaní. Proto se mi to zdálo vhodné. Ale je pravda, že těch ekonomických oborů je strašně hodně a asi mezi nimi budou velké rozdíly.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.1.22 23:02
@Anonymní píše:
Mně právě absolventi těch ekonomických oborů přijdou v právu docela schopní a orientovaní. Proto se mi to zdálo vhodné. Ale je pravda, že těch ekonomických oborů je strašně hodně a asi mezi nimi budou velké rozdíly.

V nějaké úzké specializaci jistě, ale občanské poradenství je pravý opak. Je to od rozvodu přes ochranu spotřebitele k oddlužení. Do toho nájemní vztahy, sociální dávky, přestupky…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.1.22 23:39
@Anonymní píše:
V nějaké úzké specializaci jistě, ale občanské poradenství je pravý opak. Je to od rozvodu přes ochranu spotřebitele k oddlužení. Do toho nájemní vztahy, sociální dávky, přestupky…

Já vím, co je občanské poradenství, dělala jsem ho. Problém bude asi teda v mylné představě o těch ekonomických oborech.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.1.22 23:58
@Anonymní píše:
Já vím, co je občanské poradenství, dělala jsem ho. Problém bude asi teda v mylné představě o těch ekonomických oborech.

Asi. Respektive s těmi dluhy se to může částečně kryt, ale v tom zbytku to nebude stačit. I když to by mělo částečně pokrýt samotné kvalifikační vzdělání… V praxi se však na skolach právo neprednasi na dostatečně úrovni, řada oblasti chybí.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat