Sociální pracovník na oddělení HN

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.19 19:40
Sociální pracovník na oddělení HN

Omlouvám se za anonym, ale nechci aby si mě někdo spojil. Najde se tady nějaký sociální pracovník, můj kolega, který by mě jako začátečníkovi poradil se sociálním šetření?

Reakce:
Kfětoslava
Závislačka 2550 příspěvků 23.04.19 19:59

V práci tě nezaučili? Tam bych se ptala prvně.

Bledulicka
Kecalka 312 příspěvků 23.04.19 20:57

Ahoj za prve kouknes jak maj doma poradek, jak velky byt uzivaj, napisec seznam veci co maj doma a koli jich tam bydli a jestly je tam alkohol atd.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.19 21:04

@Bledulicka no ale toto je mistni šetření co popisuješ

Cenarius
Kecalka 364 příspěvků 23.04.19 21:05

@Bledulicka tak pokud bude cestou zakopavat o prazdny flasky, tak je to jasny. Ale jinak si ma rict o panaka a cekat jestli neco vytahnou ze skrine? :D

Jana206
Nadpozemská drbna 27366 příspěvků 23.04.19 21:07

Záleží, k vůli jaké dávce jdeš na šetření. Jestli jednorazove ucelove nebo k vůli příspěvku na živobytí. V podstatě platí, ze zapisujes vybavení bytu/domu, vsimas si, jestli nemají treba nejake vzacne obrazy nebo majetek větší hodnoty, televize a počítač se dnes povazuje za standart. Nikam do soukromí lézt nesmís, pokud by se vztahovalo k ucelu dávky treba prohlidka skříní, lednice, musis pozadat, aby rodina umožnila nahlednout sama, ale u prispevku na živobytí se to běžně nedělá.
Počítání karacku nebo bot není dukaz, ze by tam bydlel nekdo další, nedelas domovni prohlidku, Tvým cilem je skutečně jen prekrocit práh bytu a zjistit, v jakych majetkovych poměrech rodina zije. Na konci das podepsat souhlas se šetřením v domacnosti.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.19 21:15

@Jana206 ano toto delam, ale to je mistni setreni ne socialni

Jana206
Nadpozemská drbna 27366 příspěvků 23.04.19 22:02

Socialni šetření je spojováno spíš s prispevkem na péči, u hmotné nouze nemas právo cokoliv hodnotit, pokud by se dávka nevztahovala přímo na to(jednorazova účelová).Aspon ja jsem v praxi jako pracovnice na HN(driv, jsem na RD) jiné šetření nedělala a uz pred více jak deseti lety jsme si museli davat sakra pozor, abychom klientum nelezli do soukromí.
Počítání kartacku nebo párů bot povazuji za urban legend :mrgreen:
Je potreba urcite pozornosti, pokud klient spada do nejake skupiny, která ho opravňuje pobirat davku vypočítanou podle zvyseneho koeficientu, treba lekarsky overena dieta…

Ale socialni šetření je prece zapojení klienta do bezneho zivota v jeho prirozenem prostředí, a to az na výjimky u davek v hmotné nouzi neprovadis :nevim:

Jana206
Nadpozemská drbna 27366 příspěvků 23.04.19 22:05

A jinak souhlas, mají Te proskolit v práci. Na žádné šetření nechodis sama a vše musí odsouhlasit vedoucí, i to, jestli navsteva bude ohlasena nebo ne :nevim: Ted vím, ze neohlasene se temer nechodi, protoze kdyz nikdo neotevre, pracovnice mají problem s proplacenim cesty zamestnavatelem.

Váš příspěvek
Reklama