Sociální sítě a bezpečnost dětí (8-10 let)

333
28.2.21 08:57

Sociální sítě a bezpečnost dětí (8-10 let)

Ahoj, zajímá mě, jaké sociální sítě mají vaše děti povolené a jak máte nastavená pravidla ohledně bezpečnosti? Mohou tam mít profil, dávat fotky, kde jsou vidět, nebo natáčet videa? Dovolujete veřejný profil nebo jen soukromý? Můžou si přidávat přátele - i když je neznají? Předem díky a názory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14718
28.2.21 09:01

V tomto věku žádné sítě nemají či neměli. Dcera má ve 14 Facebook a instagram. Ten teda relativně krátce. Přidává si pouze své přátele a fotky tam dává maximálně někde z přírody a velmi omezeně. Z domova ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4187
28.2.21 09:03

Asi budu za divnou, ale žádný profil dcera nemá, má jen whatsApp a i tak se vždy příjde zeptat zda si může s kamarádkami zavolat, psát :nevim: pokud jí napíše cizí číslo, vždycky příjde co s tím. Myslím, že teď tráví tolik času na PC nebo tlf, že další mimo školu snad není ani potřeba…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7495
28.2.21 09:21

Takto malým dětem tyto nástroje nepatří. A KAZDOPADNE plnou zodpovědnost za nastavení a soukromí mají rodiče. Pokud to jsou schopni plně kontrolovat, tak možná, ale jinak ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
631

Dcera (10 let) zadne socialni site nema, jen Whatsapp ale to hlavne pro komunikaci s nami a blizsi rodinou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

Tady se zaháčkuju, dcera 10,5 má tik tok, nedávno musela předemnou smazat všechna videa, jelikož postupně posouvala hranice. Prvně jsem řekla, že ona tam nikde nebude se fotit, točit, pak teda že to chce jen pro kamarádky a měla neviditelný profil pro cizí, pak si ho zveřejnila, tak jsem se už nakrkla a musela to smazat. Videa byla nezávadná, ale vadilo mi vůbec, že je tam má a jde na nich vidět. Nad jejím telefonem máme veškerou moc - instalaci family link - a blokujeme jí to, jinak by na tom byla pořád. Má kluka (nevím, jak přežiju její pubertu) a píše si s ním, on je o rok starší. Nikdy se neviděli, hrají spolu jednu online hru, píšou si už asi půl roku. Posílají si fotky, ale to už jsem jí taky zakázala, říkala jsem, že to budu kontrolovat. Vysvětluju jí dokola, že nemůže nikomu dávat k dispozici svou fotku, jelikož se můžou rozejít a ona se tam někde ksichtí a za tři roky by se za to styděla. Odpovídá mi - ne on by to neudělal. Na dokument V síti, ještě nemá věk, nevím už, jak ji do hlavy natlouci bezpečnost na internetu, přestože to probírali i ve škole. Kdyby měl někdo odkazy cílené na takové předpuberťáky, prosím, hoďte link.

• Citovat
  • Nahlásit
1303
28.2.21 09:26

Mým dětem je teda zatím jen 7,5 ale rozhodně si za ten půlrok nebudou zakládat žádné soc sítě. Zatím nemají ani zařízení, kde by nějaké sítě mohli mít. Jejich fotky na internet samozřejmě nedávám ani já.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1011
28.2.21 09:33
@Anonymní píše:
Tady se zaháčkuju, dcera 10,5 má tik tok, nedávno musela předemnou smazat všechna videa, jelikož postupně posouvala hranice. Prvně jsem řekla, že ona tam nikde nebude se fotit, točit, pak teda že to chce jen pro kamarádky a měla neviditelný profil pro cizí, pak si ho zveřejnila, tak jsem se už nakrkla a musela to smazat. Videa byla nezávadná, ale vadilo mi vůbec, že je tam má a jde na nich vidět. Nad jejím telefonem máme veškerou moc - instalaci family link - a blokujeme jí to, jinak by na tom byla pořád. Má kluka (nevím, jak přežiju její pubertu) a píše si s ním, on je o rok starší. Nikdy se neviděli, hrají spolu jednu online hru, píšou si už asi půl roku. Posílají si fotky, ale to už jsem jí taky zakázala, říkala jsem, že to budu kontrolovat. Vysvětluju jí dokola, že nemůže nikomu dávat k dispozici svou fotku, jelikož se můžou rozejít a ona se tam někde ksichtí a za tři roky by se za to styděla. Odpovídá mi - ne on by to neudělal. Na dokument V síti, ještě nemá věk, nevím už, jak ji do hlavy natlouci bezpečnost na internetu, přestože to probírali i ve škole. Kdyby měl někdo odkazy cílené na takové předpuberťáky, prosím, hoďte link.

hele je ji 10 let. imho na V siti ma ten akorat spravny vek… kamaradcina holcicka (11 let) minuly rok v nestrezene chvilce na tabletu si vygooglila komplet vsechno o sexu i si pustila videa… deti v tyhle dobe dospivaji o dost rychleji (tak trosku paralea s tim, ze pred x stoletimy se holky brali normalne okolo 13 lety) nez tvoje generace… takze bych ji to klidne tu verzi pro skoly pustila at radsi uz ted vi co a jak nez pak za dva tri roky resit nejaky prusvih.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.2.21 09:36
@Leenvecka píše:
hele je ji 10 let. imho na V siti ma ten akorat spravny vek… kamaradcina holcicka (11 let) minuly rok v nestrezene chvilce na tabletu si vygooglila komplet vsechno o sexu i si pustila videa… deti v tyhle dobe dospivaji o dost rychleji (tak trosku paralea s tim, ze pred x stoletimy se holky brali normalne okolo 13 lety) nez tvoje generace… takze bych ji to klidne tu verzi pro skoly pustila at radsi uz ted vi co a jak nez pak za dva tri roky resit nejaky prusvih.

Bude jí 11, ale na jednu stranu je hodně taková dětská, jednou jsem jí zkoušela vysvětlit, kdo je to pedofil nebo proč by měl starý chlap zájem o děti, ale nepobrala to. My s manželem byli v kině na té plné verzi, ale kouknu, jak vypadá ta verze pro školy.

• Citovat
  • Nahlásit
1011
28.2.21 09:39

Jinak ja byt ted matka tak bych asi povolila jen instragram, soukromy profil a hodne kontrolovala co to tam to dite dava a pak Whatsapp na komunikovani s kamarady. Fcb je imho pro tuhle skupinu deti celkem na nic platforma (proste je pro nas starsi).

Tiktok at uz je sebevic popularni tak ne. Akorat decka podporuje v delani kravin. A treba u ty kamosciny dcerky to ve skole zakazal reditel skoly a vsechny rodice se museli postarat, ze to deckam odinstaluji z mobilu a ze si to znovu nenainstaluji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18307
28.2.21 09:39

Dceři je 10 let, žádné sociální sítě jsem pro ni nechtěla, ale v téhle době jí hrozně chybí kamarádi, tak má WA, ale jen pro komunikaci se dvěma kamarádkami, volají si, píšou, sdílet videa jsem zakázala. A čas od času to projedu, abych viděla, co si posílají. Zatím OK.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3791
28.2.21 09:41

Nemá nic kromě WhatsApp, na kterém se domlouvá se spolužáky a trenérkami, ani ve 12 letech. A i ten jí pravidelně kontroluju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1011
28.2.21 09:42
@Anonymní píše:
Bude jí 11, ale na jednu stranu je hodně taková dětská, jednou jsem jí zkoušela vysvětlit, kdo je to pedofil nebo proč by měl starý chlap zájem o děti, ale nepobrala to. My s manželem byli v kině na té plné verzi, ale kouknu, jak vypadá ta verze pro školy.

no prave proto, ze je jeste takova detska je lepsi ji proste s tim vsim seznamit, mozna to pro ni bude sok a mozna ze diky tomu prijde o tu svoji detskost, ale radsi to nez pak s naivity ji nekdo neco udela. Tahle doba fakt neni vudci detem v tomhle veku (10-15) moc dobra… jak jeste nemaji zabrany a poradny socialni citeni co je a co neni uz ok vs presne ten vek co ty pedofily laka…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
905
28.2.21 09:45

Kluk lehce přes 9. Má přístup jen do školy, soc. sítě žádné, online hry žádné. Může hledat na googlu, ale nemůže rozklikavat. Už jsem se několikrát přesvědčila, ze všemu, co tam přečte, bezmezně věří. I když je to uplna blbost. Takže si ještě počká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17711
28.2.21 09:53
@Anonymní píše:
Tady se zaháčkuju, dcera 10,5 má tik tok, nedávno musela předemnou smazat všechna videa, jelikož postupně posouvala hranice. Prvně jsem řekla, že ona tam nikde nebude se fotit, točit, pak teda že to chce jen pro kamarádky a měla neviditelný profil pro cizí, pak si ho zveřejnila, tak jsem se už nakrkla a musela to smazat. Videa byla nezávadná, ale vadilo mi vůbec, že je tam má a jde na nich vidět. Nad jejím telefonem máme veškerou moc - instalaci family link - a blokujeme jí to, jinak by na tom byla pořád. Má kluka (nevím, jak přežiju její pubertu) a píše si s ním, on je o rok starší. Nikdy se neviděli, hrají spolu jednu online hru, píšou si už asi půl roku. Posílají si fotky, ale to už jsem jí taky zakázala, říkala jsem, že to budu kontrolovat. Vysvětluju jí dokola, že nemůže nikomu dávat k dispozici svou fotku, jelikož se můžou rozejít a ona se tam někde ksichtí a za tři roky by se za to styděla. Odpovídá mi - ne on by to neudělal. Na dokument V síti, ještě nemá věk, nevím už, jak ji do hlavy natlouci bezpečnost na internetu, přestože to probírali i ve škole. Kdyby měl někdo odkazy cílené na takové předpuberťáky, prosím, hoďte link.

Koukni na projekt e-bezpečí a Buď safe online, určitě tam najdeš potřebné info ☺

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat