soc.pojištění ze sam.výd.činnosti

teru
21.1.10 21:34

soc.pojištění ze sam.výd.činnosti

ahojky, mám dotázek, manža za minulý rok měl k zaměstnání i samos.výdělečnou činnost, kde od minulého roku se má odvádět sociální pojištění. Neodváděl ale žádné zálohy, nevím jak se to soc.pojištění vypočítá, tak prosím o rady. Příjmy byly 660tisíc ze sam.výd.činnosti, někde jsem našla sazbu pojistného 14,5%, to jako že by za rok měl zaplatit na pojistném z jiné sam.výd.činnosti 95.700?????????????zdá se mi to dost, napiště prosím. Díky moc za odpovědi.

Terka

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

10054
21.1.10 21:42

To jsou příjmy čisté? Tím myslím příjmy minus výdaje?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7840
21.1.10 22:23
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
teru
21.1.10 22:54

jsou to hrubé příjmy, čisté příjmy dělají 563 863,–, dá se do výdajů ještě zahrnout úroky z hypo????

Teru

• Nahlásit
  • Citovat
10054
21.1.10 23:00

No tak to si teda poplatí - bohužel. Úroky z hypo, dají se odečíst v daň. přiznání, ale na přehled na OSSZ to vliv nemá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
teru
21.1.10 23:05

já si to myslela, ale odpisy by se taky mohly uplatnit? nebo je to jen součást daň.přiznání???

• Nahlásit
  • Citovat
JaSe
24.1.10 00:48

Teru,
měl činnost OSVČ jako hlavní,nebo jako vedlejší?
A ještě něco, vedl daňovou evidenci, nebo ne? Jestli měl hrubé příjmy 660 tis. a po odečtu výdajů mu zůstalo cca 564 tisíc, tak by se mu vyplatily výdaje paušálem.
Tedy jestli jsem dobře pochopila výše uvedené částky.

• Nahlásit
  • Citovat
teru
24.1.10 20:44

JaSe: daňovou evidenci mu vedu…ale OSvč je až od letošního roku…on byl zaměstnanec + pracoval navíc na autorské smlouvy…v tom soc.pojištění se právě moc neorientuju, jak se přesně počítá, když neodváděl zálohy…

Teru

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama