Šok je to tam... Těhotná ve 36

1580
8.4.21 18:40

Šok je to tam... Těhotná ve 36

No co říct… Prostě je to tam… Žádný snažení, žádná vynechana antikoncepce, prasklý kondom… Nic… Byla chuť, my na to skočili a já jsem těhu. 😂 Asi v 8 tt, podle posledních měsíčků.

Úplně jsem si myslela jaký budu mít klid, syn 7 let, totálně samostatný, občas akorát mu teda musím ostříhat nehty. 😂 Řekla jsem si že letos pojedeme na dovolenou, protože loni to nešlo. ( ano covid) Tak si to užijeme a placneneme se přes kapsu a dáme exotiku. Já od ledna kvůli tomu hubnu… Teda hubla.. :zed:

Ne teď vážně, pro ty který by to brali moc vážně. Pro mravní policii… Berte to co píšu s nadhledem.
Už je to nějaký pátek co jsem tady trávila celé těhu a zjišťovala info. :mrgreen: mám pocit že teď to bude to samé.

Takže první dotaz… Co mě čeká za vyšetření? Četla jsem o screeningu do 12 tt. Pošle mě tam doktor nebo mám být aktivní a zařídit si to sama. A kdo na tom byl. Tak jak to probíhá? Jdu k lékaři na konci měsíce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3307
8.4.21 18:42

Mně dál lékař žádanku a telefonní číslo a já se objednala sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25941
8.4.21 18:45

Je to pořád stejný jako s prvnim. Já mám taky rozdíl teda 6 let a porodila jsem ve 39 :nevim:
Poprvé to byl šok a potratila jsem v 8tt, podruhé nevím proč o rok později jsme to vzali v klidu a řekli to všem až po prvním screeningu. Neboj, bude to ok ;) užij si to a gratuluji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19683
8.4.21 18:47

Já tohle zažila o rok později, u mě o to větší překvapení, že jsem oficiálně neplodná koza, roky jsme do toho bušili jak slepej do vrat a nic… A najednou toto… :mrgreen: Velmi zhluboka jsem to rozdýchávala :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1580
8.4.21 18:48

@pikola tak já to beru, tak že mimčo bude zdravý, žádný myšlenky o tom že by to mělo být jinak ani neřeším.
Taky čekám na vyšetření a pak to řeknu. Teda svoji mamine a chlapovi jsem to řekla. Ale okolí to neví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62924
8.4.21 18:49

@Marion84 gratuluji.. Jo, jako první screen, buď u tvé dr, nebo dostaneš zadanku a objedná se v centru, popř porodnici, kde se to dělá. Pak můžeš 16 tt triple. Pak 20 tt velký utz, 34 to samé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1580
8.4.21 18:50

@Janli wau tak to je bomba… To bych asi taky hodně rozdychala. To je na frtana… :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1066
8.4.21 18:52
@Marion84 píše:
No co říct… Prostě je to tam… Žádný snažení, žádná vynechana antikoncepce, prasklý kondom… Nic… Byla chuť, my na to skočili a já jsem těhu. 😂 Asi v 8 tt, podle posledních měsíčků.

Úplně jsem si myslela jaký budu mít klid, syn 7 let, totálně samostatný, občas akorát mu teda musím ostříhat nehty. 😂 Řekla jsem si že letos pojedeme na dovolenou, protože loni to nešlo. ( ano covid) Tak si to užijeme a placneneme se přes kapsu a dáme exotiku. Já od ledna kvůli tomu hubnu… Teda hubla.. :zed:

Ne teď vážně, pro ty který by to brali moc vážně. Pro mravní policii… Berte to co píšu s nadhledem.
Už je to nějaký pátek co jsem tady trávila celé těhu a zjišťovala info. :mrgreen: mám pocit že teď to bude to samé.

Takže první dotaz… Co mě čeká za vyšetření? Četla jsem o screeningu do 12 tt. Pošle mě tam doktor nebo mám být aktivní a zařídit si to sama. A kdo na tom byl. Tak jak to probíhá? Jdu k lékaři na konci měsíce.

Gratuluju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4285
8.4.21 19:21

To je super :kytka: my chtěli plánovaně 3. dítě… je mi 36, rozdíl mezi dětmi bude skoro 10 a skoro 8 let.. ke 2 synům pribyde (na 98%) dcerka. Všichni se už moc těšíme…

Za těch skoro 8 let se toho moc nezměnilo, co se týká vyšetření… 1.trim.screening, utz ve 20. a 30. týdnu, test na cukrovku a pravidelné kontroly cca po měsíci…

Vzhledem k věku, jsem si zaplatila neinvazivní test VVV ( to je asi jediná novinka) z krve - Panorama test.. 2× mi brali krev a test nešel vyhodnotit :-( takže jsem si nepotvrdila negativní screening. Integrovaný test v 16tt jsem nestihla, čekala jsem na výsledky neinvazivního testu… držím palce a užívej! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77
8.4.21 19:40

Takhle doopravdy píše 36ti letá žena? :roll: jinak teda gratulace

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25188
8.4.21 19:44

Za ty roky se nic nezměnilo. Na nt screeningu jsem byla i se synem kterému už je 11.
Vše zjistíš u doktora. Jaká je praxe. Mně vždycky dali žádanku. Termín jsem si zařídila sama. Naposledy jsem byla těhotná v 35 a nic nebylo jinak než předtím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1580
8.4.21 20:25

@MKSP přesně tak.

Píšu ať to berete s nadhledem. O nic víc nejde. A pokud je ti to nepříjemné, což může pro někoho být, tak to neřeš. 😂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8944
8.4.21 20:26

@Marion84 Gratulace :lol: Hubnout budeš pak…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77
8.4.21 20:36

@Marion84 S nadhledem bych to brala u 15ti leté slečny, ale u dospělé ženy to jaksi nejde. Jsem o 10 let mladší než ty a i tak mi to prostě přijde,, trapné". Ale jinak ti samozřejmě miminko moc přeju a přeju ať jste oba hlavně zdraví, jen ten styl psaní je děs no. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3585
8.4.21 21:39
@MKSP píše:
Takhle doopravdy píše 36ti letá žena? :roll: jinak teda gratulace

Taky jsem nějak nepochopila důvod toho uaaaa úžasu :nevim:
Těhotná ve 36? No a? Takových jsou stovky, co je na tom?
Jinak gratulace k těhotenství a neber se tak raritně :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat