Solus a půjčka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

hatatitlas
Povídálka 11 příspěvků 23.07.17 13:33
solus a pujcka

Zdravím
mam záznam v solusu za T-Mobile asi 12000,–
jde mi o to kdybych to doplatil mohl bych si pak vzít něco na leasing třeba za měsíc??

vím že ten záznam se vymaže až po roce
ale když ten dluh doplatim tak by se melo cca
do měsíce v tom záznamu objevit T-Mobile a u toho 0 jako ze jsem to doplatil

mužů zadat třeba o půjčku atd i když v tom záznamu bude 0 nebo počkat až se vymaže úplně?

Reklama

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

mazlík.čtyřnohý
Kelišová 5753 příspěvků 23.07.17 14:28

Záleží především na společnosti, jestli půjde do toho rizika, že půjčí někomu, kdo zase něco nesplatí včas.

Michaela65
Kecalka 276 příspěvků 2 inzeráty 23.07.17 15:57

Záleží jestli společnost nahlíží do registru. Rychlé půjčky většinou ne ) i když se zaplatí dluh, určitou dobu zůstává v solusu záznam pokud tam společnost od které chceš půjčku nahlíží tak půjčku neschválí.

Nohynastole
Nováček 3 příspěvky 23.07.17 16:21

Zalezi na vysi pujcky a spolecnosti. U pujcek typu door-to-door (FairCredit, Provident) atd byste nemel mit problem ani ted. U ostatnich bankovnich Vam klesne po dobu zapisu (tedy ten rok od uhrady) bonita. Zalezi pak na ostatnich kriteriich: typ bydliste, typ a vyse prijmu, smlouva doba urcita/neurcita, ostatni pujcky/ zavazky.

hatatitlas
Povídálka 11 příspěvků 23.07.17 17:16

Jsem nechtěl přímo půjčku ale vzít si televizi na splatky ale asi mi daj až potom roce no hlavně ten dluh zaplatím ;)

Michaela65
Kecalka 276 příspěvků 2 inzeráty 23.07.17 17:33
@hatatitlas píše:
Jsem nechtěl přímo půjčku ale vzít si televizi na splatky ale asi mi daj až potom roce no hlavně ten dluh zaplatím ;)

Tak to až po tom roce také jsem chtěla jednou na splátky pračku ale kvůli záznamu v solusu mi to neschválili

Anonymní  13.01.18 00:48

Ahojky, prosím o reakci jen holky které se vyznají v registrech, úvěrech a celkově ve fin. odvětví.
Partner v jeho 18 letech podepsal mamce úvér na 300 000, nevěděl co podepisuje, řekla mu že přihlášení k odpadům v baráku. Podobně to udělala i jeho sestrám. Pracovala v bance (KB)a s kolegyní půjčky procpaly schválením a prachy potom skončily kdoví kde v jejich neúspěšném pokuse o podnikání.
úvěry nikdo neplatil, po čase trojčata odrostla a holky a můj partner postupně začaly chodit do práce, pořizovat si svůj majetek apod a v jejich 23 letech, z ničeho nic bum a exekuce každému zvlášť na půl milionu( cesta mezi několika exekutory, úroky, úroky bankám, soudní výlohy, úroky exekutorúm, provize exekutorovi) skrátka nehorázná pálka.
Holky se s matkou soudily ale nic nevysoudily. Nebyly prej pod nátlakem a výhružkami násilí a tak si za to můžou prej samy, navíc jim hrozil nějaký postih za podvod protože ta mrcha z banky(kolegyně) tvrdila že uvedly nepravdivé údaje a zfalšovaly potvrzení o příjmech. Partner se ani nepokoušel soudit. S matkou kontakty samozřejmě přerušily. -to jen pro zamyšlení jak můžete mít v ranné dospělosti půl mega na krku aniž byste o něčem věděli, a jak vás české zákony ochrání.
K dotazu: pracuji u mobilního operátora a projela jsem partnera i holky solusem- čistý. Zažádali jsme o výpis ze solusu poštou - čistý
Creditcheck- čistý
Zřídila jsem mu paušál(do teď ho měl na mě) a prošel. Většinou neprojde ani malému dlužníčkovi.
Je to vůbec možný? O jaký výpis máme ještě zažádat abych zjistila co má v registrech?
Myslíte že je možné aby dostal hypotéku? Trošku nám svitla naděje ale nechceme o nic žádat dokud nebudeme vědět na čem jame. Příjem má slušný, nemá žádné splátky, máme i našetřeno zhruba 30% z částky kterou jsme měli v plánu našetřit na svoje bydlení ale pokud by mu nějaká banka dala hypotéku, bože jak bychom byli rádi. měla jsem za to, že dluh 5 let neplacený a další3 roky splácený v exekuci se nemůže snad nikdy vypařit z registrů.

Mmsg
Zasloužilá kecalka 785 příspěvků 13.01.18 02:15

8o Nějak se mi nechce věřit tomu, že matka pracující v KB zadluží vlastní trojčata v jejich 18 letech, tj. je ještě na střední škole. :think: Exekuce až po 5-ti letech neplacení? I jako ručitelé by v Solusu byli. :zed: Dále píšeš o placení odvozu odpadků a potvrzení o příjmech a zároveň, že nepracovali. To znamená, že by měli zfalšované zaměstnavatele. :zed: V tom tvém vyprávění toho moc nesedí. :jazyk: Máš pravdu- takto v Komerční bance opravdu nechodí.

Příspěvek upraven 13.01.18 v 13:38

J_Doe
Ukecaná baba ;) 2488 příspěvků 13.01.18 04:40

A ta exekuce je doplacená?

Co vím, banky využívají registry CRIFu - NRKI, BRKI, nebankovky zase NR (nebankovní registr) a CEE (centrální evidence exekucí). Pak ještě existuje CNCB, ale nevím, jak moc je využíván, tzn. kolik informací obsahuje.

Stejně mi připadá nejlepší si o tu hypotéku požádat, a banky si ho prověří samy…

Russet
Závislačka 4118 příspěvků 13.01.18 06:49

Registrů je víc. A promiň, v osmnácti snad každý ví, že popelnice se neplatí komerční bance a že papíry nepřinese až pod nos mamá. O hypotéku bych požádala a čekala, až si mě prolustrují :roll:

J_Doe
Ukecaná baba ;) 2488 příspěvků 13.01.18 08:58

@Russet No jo, někteří superuvědomělí jedinci to vědí, ale já bych nebyla drsná na někoho, kdo v 18 věřil mámě. :nevim:
Pokud se to opravdu stalo tak, jak popisuje Anonymní, tak je mátinka echt drsná ženská.

Russet
Závislačka 4118 příspěvků 13.01.18 09:05
@J_Doe píše:
@Russet No jo, někteří superuvědomělí jedinci to vědí, ale já bych nebyla drsná na někoho, kdo v 18 věřil mámě. :nevim:
Pokud se to opravdu stalo tak, jak popisuje Anonymní, tak je mátinka echt drsná ženská.

Vzhledem k tomu, že v osmnácti jsem už putovala na vysokou školu, nějaký přehled jsem měla. A mámu taky takovou finančně nespolehlivou. Já vlastní mámě třeba ručení na půjčku nepodepsala. A dobře jsem udělala. Neplatila :zed:

pikola
Neúnavná pisatelka 17179 příspěvků 13.01.18 09:27

A kolik mu teď je, této všechno stihnul a už je čistý? :think:
Nelže s tím dluhem náhodou?

Máca-Míša
Kecalka 119 příspěvků 13.01.18 10:06

BRKI, NRKI. Tam uvidíte podrobnosti. Solus mi vyjel čistý, pouze u pozitivní části, že mám paušál. U BRKI mi vyjelo, že jsem byla před čtyřmi lety nepovolene 1200 Kč v mínusu. Je lepší si vyžádat všechny tyhle výpisy

J_Doe
Ukecaná baba ;) 2488 příspěvků 13.01.18 10:22
@Russet píše:
Vzhledem k tomu, že v osmnácti jsem už putovala na vysokou školu, nějaký přehled jsem měla. A mámu taky takovou finančně nespolehlivou. Já vlastní mámě třeba ručení na půjčku nepodepsala. A dobře jsem udělala. Neplatila :zed:

to já jsem putovala taky, ale stejně bych rodičům asi věřila, kdyby mi podstrčili něco k podipsu. :nevim:
Pokud jsi v tom věku měla už takový přehled, tak máš můj obdiv… I když získávání takových zkušeností v mladém věku asi moc veselé nebylo…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Odvážné maminky ukazují poporodní bříška

Těhotenství je krásné období, během kterého se největší změny odehrávají... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se svou váhou budu bojovat už navždy, říká obezitoložka

Pacienti se za ní chodí radit s hubnutím a ona jim občas kromě lékařských rad... číst dále >

Zpověď Vondráčkové: Chtěla jsem tři děti, ale nebylo mi shůry dáno

Helena Vondráčková oslaví své jubileum koncertem v O2 Aréně. Dnes už si... číst dále >

Reklama