Solus - dluh už 6 let zaplacen a stále tam je

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.19 20:18
Solus - dluh už 6 let zaplacen a stále tam je

Stala se mi neuvěřitelná věc a jsem děsně vytocena. Teď v týdnu jsme si s manželem zadali o úvěr na rekonstrukci a ejhke zamítnutá, že je někdo z nás v Solusu. Nechala jsem si vyjet výpisy jak moje tak chlapa ze Solusu, chlap čistý, za to já záznam. Ale…
Měla jsem v roce 2010 pohledávku u T-mobile, šlo to přes advokátní kancelář a já v roce 2013 vše najednou řádně uhradila. Advokátní kancelář mi zaslala potvrzení o uhrazení dluhu a že je celá věc uzavřena. Teď po 6 letech se dozvím, že tam dluh je stále a to neuhrazen! Volala jsem snad všude možně a nikdo neví, co s tím. Naskenovala jsem dokumenty a poslala na T-mobile, že žádám o okamžité vymazání že Solusu. Mám na ně takocou pivku. Kvůli nim nám zamítli úvěr a ještě k tomu, kdyby to náhodou dopadlo dobře, tak už nikdy nespadneme do těch jejich kategorii do skupiny A a budeme mít o to větší úroky na úvěru. Je mi z toho zle a nejradši bych je snad i zazalovala. Vůbec nevim, co mám dělat a jak vůbec dopadneme. Ten dluh tenkrát nebyl ani můj, ale bohužel smlouva byla na mě a já musela vše uhradit. Ale to už je zase na jiné povídání.
Nemáte někdo s takovým postupem zkušenost? Neuvěřitelně mě to štve, zbytečne další tahanice. Ještě,, že jsem si tenkrát všechny dokumenty schovala :cert: :cert: :cert: :cert:

Reakce:
Tynka1993
Povídálka 31 příspěvků 07.02.19 20:32

My jsme něco obdobného řešili loni. Přítel měl kdys též dluh za mobil, vše uhradil ale i přes to několik let byl v záznamu.. Pak nám paní poradila, že si má zažádat písemné o výmaz z registru. Žádost jsme poslali a do 14dnu mu došla odpověď, že vše proběhlo v pořádku.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.19 20:37

@Tynka1993 děkuji, snad to půjde rychle. Potřebujeme už ten úvěr, mame vše rozdelano

Tynka1993
Povídálka 31 příspěvků 07.02.19 20:41

To půjde, fakt stačí stroze napsat, že jste dluh uhradil tehdy a tehdy, popř. Doložila doklad o zaplacení a že prosite o výmaz. U nás opravdu 14dni a vše v pořádku :) ani nám to nijak neuškodilo. Brali jsme si tehdy hypoteku

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.19 20:47

@Tynka1993 no jenže nám to právě uskodi. Hypotéky banky se prověřují a mají nějaké kategorie A B C D podle
Když je člověk v A je to úplně v pořádku, když je v D je žádost zamítnutá a jakmile už jednou se bylo v D nikdy do A postoupit nemůže a bude buď v B nebo C a tam už jsou právě nejake výši úroky.. No ale co už, hlavně ať ji dostaneme

Micaella22
Zasloužilá kecalka 911 příspěvků 07.02.19 20:58

Me to take po zadosti vymazali. Pak jsem zadala o uver znovu a prosel v poho, ale jsou to 4roky a bylo to tesne pod 500k, takze nevim jaky pravidla jsou ted. Bylo to na rekonstrukci

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.19 21:44

@Micaella22 tak super, děkuju, snad to bude dobrý

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Neuvěřitelný příběh Slepičkové z Rapla: Chtěla se zabít, propadla alkoholu, dala se na víru

Objevuje se v nejzajímavějších televizních i divadelních projektech: zahrála... číst dále >

Stěhování do bytu za 15 milionů! Chystají Plekanec a Šafářová domov pro jeho syny?

Tomáš Plekanec nenechává nic na náhodě. Kanadské soudy sice teprve budou o... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >