Jsem moc opatrná a bojácná?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
autorka44
Kecalka 139 příspěvků 21.01.19 13:28
Som ja moc obatrná a bojazlivá?

Takto sa opýtam: Keď svokra bývala u nás, bola dosť nepozorná a nechávala lieky tak, že na nich dieťa, vtedy niečo cez rok, mohlo kedykoľvek dosiahnuť a keď som ju na to upozornila, nahnevala sa, že na ňu kričím, raz sa aj pozerala, ako dieťa má v ruke ten blister s tabletkami na spanie a prezerá si ho… potom o rok neskôr ho vonku točila za ruky tak, aj viac ako 10× tak, že dieťa potom vracalo a ona, že to nie z toho - takže svokre už nedôverujem a bojím sa nechať s ňou malého samého, čo i len desať minút - som blbá a precitlivelá ja? Na jednom fóre mi odpisovali, že je vo mne chyba, že keď sa s tými liekmia točením nič nestalo, tak je to v poriadku - len ja som stratila v svokre (tchýni) dôveru.

Reakce:
Uživatel je onlineLily Evans
Ukecaná baba ;) 1298 příspěvků 3 inzeráty 21.01.19 13:34

Tohle by mi přišlo přes čáru - ani ne tak to, že nechá léky na dosah nebo dělá blbosti (a skutečně mohlo dítě zvracet z něčeho jiného), ta opatrnost a předjímání se prostě vytrácí když zrovna nemáš děti v tom blbém věku. Co by mě naštvalo je, že to neumí uznat a tváří se že ona nic. Tchyně občas nechá na dosah dvouleté dcery horký kafe a podobný nevhodný věci, tak ji normálně v klidu upozorním, ona řekne „Jejda, vidíš, už si to ani neuvědomuju, že musím být pořád ve střehu“ a dá ho jinam. Dceři se u ní nikdy nic nestalo.

Kriss Tina
Echt Kelišová 7820 příspěvků 21.01.19 13:35

Tak jestli to bylo jednou tak se stane a nedělala bych z toho drama. Já taky občas někde zapomenu ležet platíčko když si něco beru, ale to jsou různé vitamíny apod. Takové ty fakt nebezpečné léky ukládám z dosahu hned a nebo mají dětskou pojistku :nevim: navíc já vím že malej to nesní, když už by něco strčil do pusy tak to vyplivne protože je to hořké. Co si třeba chtěl sám vzít byl sirup na kašel, ten mu chutnal ale zas má dětskou pojistku, přes tu mám co dělat já se dostat…

autorka44
Kecalka 139 příspěvků 21.01.19 13:41

no, malý tri razy siahal po liekoch - dokonca po druhom raze som ich dala tak, aby na ne nedočiahol a napriek tomu sa ocitli na dolnej polici a ešte ja som bola zlá, ked som svokru upozornila, že lieky nemajú byť tak nízko

stinga
Kelišová 5135 příspěvků 3 inzeráty 21.01.19 13:44

tak ty máš oprávněné obavy a nedivím se, že malého nechceš nechávat s tchýní samotného, s těmi léky je to blbé, u nás je máme nahoře v lince a malá už umí přistavit žídli a otevřít poličku :(

Kriss Tina
Echt Kelišová 7820 příspěvků 21.01.19 13:48

@stinga náš taky, to bych to musela přilepit ke stropu aby se na to nedostal. Máme doma horolezce a i když to strčim ho horních šuplíků tak tam vyleze, když něco musí být v lednici tak je to totalní konec, protože tam malej leze několikrát denně. Tak jak píšu výš je fajn mít krabičky s dětskou pojistkou, že když se toho zmocní může si s tím maximálně tak chrastit jako s chrastítkem.

janablizkova
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 21.01.19 14:13

Prostě bych to tchýni řekla důrazně že musí ukládat léky na místo kde dítě nedosáhne.

autorka44
Kecalka 139 příspěvků 21.01.19 14:23

no ved na to sa urazila, dokonca na mna vyštekla, že na nu kričím..inak tomu, že dieťa lieky vypluje, by som moc neverila - síce tabletky na spanie sú hnusné, horké, ale náhodou sa dieťa niečoho zľakne, ked to má na jazyku a prehltne…a tomu mojmu by som už vobec neverila - ja som sa minule na neho pozerala, ked maľoval a on, rovno pred mojimi očami si strčil štetec do úst a chel vedieť, ako zareagujem…ako su­per

autorka44
Kecalka 139 příspěvků 22.01.19 09:47

Nechcem zakladať novú tému - ale keď sa dieťa pýta stokrát na tú istú vec, tak ako reagujete? Totiž ja mám kvôli mojej onkologickej chorobe dosť rýchlo unavený hlas a stačí mi, keď mu 5× za sebou odpoviem a už mám dosť…tak povedať, že som unavená, alebo neodpovedať vôbec? A po dalšie - keď robí scény, že nechce ísť do škôlky…čo vtedy?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Exkluzivně: Pozdravte nový pár Anetu Vignerovou a scenáristu Mostu! Petra Kolečka

Tak a konec mlžení! Bývalá miss z roku 2009 a modelka Aneta Vignerová se z... číst dále >

Proč jste chodil za Vondráčkovou? Hádek po otázce redaktora Expresu předvedl totální zkrat

Bezhlavým útěkem zakončil rozhovor Matěj Hádek pro Expres.cz. Nelíbila se mu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >