Sono hlavičky ve FDN Brno

8071
18.7.13 13:23

Sono hlavičky ve FDN Brno

Doktorka nás posílá na sono hlavičky, že je dost veliká. Ale nevím, jestli se v dětské nemocnici Brno mám nějak objednávat, nemůžu nikde najít čísla na sono. Byli jste někdo na ultrazvuku hlavičky v Brně? Jak to probíhá? Dá se bez objednání?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1304
18.7.13 13:29

Ahoj, objednávat se nemusíš. UTZ má svoji evidenci, musíš do patra poptáš se na infu a oni ti řeknou. S prckem jsem byla hned po propuštění z porodnice. Na sonu vybíhá pravidelně sestřička, té vrazíš papíry a čekáš až si vás zavolají. Nejmladšímu dělali sono hlavičky, lymfa. uzlin a bříška a byli jsme cca za 15-20 minut venku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
138
18.7.13 13:31

S Brnem zkušenosti nemám..zavolala bych si na info a tam by ti to měli říct. V Jihlavě to bez objednání nejde. Hodně štěstí! :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
833
18.7.13 13:40

Ahoj, v Praze je to na objednani… Jinak je to rychlovka (taky mel maly velkou hlavicku), doktor mu do ni „mrknul“ pres fontanelu, za par minut hotovo :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Katerina38
18.7.13 13:49

@Cuarentena u nás v Opavě je to taky na objednání, s malým jsem byla 2krát, kouknul přes fontanelu…a kolik je miminku? jak velkou má hlavičku? my máme ted ve 20měsících 52cm :roll: ale jsme v pořádku :srdce: tak držím palce

• Nahlásit
  • Citovat
8071
18.7.13 13:50
@Katerina38 píše:
@Cuarentena u nás v Opavě je to taky na objednání, s malým jsem byla 2krát, kouknul přes fontanelu…a kolik je miminku? jak velkou má hlavičku? my máme ted ve 20měsících 52cm :roll: ale jsme v pořádku :srdce: tak držím palce

Je mu 10 týdnů a 3 dny a má 42cm.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3142
18.7.13 13:52

@Cuarentena My jsme byli, je to skoro 2 roky a nepamatuju se, že bychom se objednávali a ani jsme dlouho nečekali. Pokud to máte víc z ruky, raději bych si zavolala, buď na centrální evidenci nebo i vrátnici, ať přepojí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Katerina38
18.7.13 13:54

@Cuarentena tak to máme skoro stejně malý měl ve 8 týdnech 41,5

• Nahlásit
  • Citovat
3142
18.7.13 14:02

@Cuarentena To měl můj syn ve 3 měsících, to teda nebyl ten, se kterým sem šla na sono:-) Není syn celkově velkej? Oba kluci po mě podědili tzv. dolichocefalický tvar lebky, taková protaženější dozadu a to nám bohužel dělá ty cm navíc. Mladší syn měl po manželovi ještě vypouklejší čelíčko, tzn. že ho jednou bude mít hodně vysoké, taknže s tím jsem pak upalovala na to sono, že vypadal jako ufo:-)))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
833
18.7.13 14:09
@jajinka80 píše:
@Cuarentena To měl můj syn ve 3 měsících, to teda nebyl ten, se kterým sem šla na sono:-) Není syn celkově velkej? Oba kluci po mě podědili tzv. dolichocefalický tvar lebky, taková protaženější dozadu a to nám bohužel dělá ty cm navíc. Mladší syn měl po manželovi ještě vypouklejší čelíčko, tzn. že ho jednou bude mít hodně vysoké, taknže s tím jsem pak upalovala na to sono, že vypadal jako ufo:-)))

:potlesk: :potlesk: hezky popsane :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8071
18.7.13 16:00
@jajinka80 píše:

je docela velkej dneska skoro šest kilo a tu protahlou lebku měly všecky naše děti a oba mame velke hlavy snad je to jen genetika :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3142
18.7.13 23:26
@Cuarentena píše:
je docela velkej dneska skoro šest kilo a tu protahlou lebku měly všecky naše děti a oba mame velke hlavy snad je to jen genetika :nevim:

Tak to je určitě jen genetika + hlavička je úměrně velká i velikosti dítěte:-) U nás šla moje maminka i se mnou a bratrem na sono hlavičky, historie se holt opakuje:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Pupyk bez prihl.
18.7.13 23:59

Byli jsme nedavno, bez objednani, jde to tam jak na bezicim pasu, za pul hodky jsme byli pryc.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama