Opary kolem pusinky, stehnech a zadečku - co to může být?

• Fotoalbum (3)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
31
30.9.21 20:54

SOS. Co to muze byt?

Ahoj maminky, prosim o radu.
Dcera v utery zacala byt odpoledne apaticka, jen lezela, hrala si s panenkou, nic nechtela, zacala mit teplotu 37,5. Uplne jine dite. Teplota vydrzela az do druheho dne, pak odeznela. Druhy den ve stredu vse ok, ovsem nasledujici noc byla hruza, zacala v noci mit ucpany nos, vrtela se, nemohla usnout, spala prerusovane a mizerne az do rana. Rano ve ctvrtek jsem zjistila, ze se ji na nosnich dirkach a kolem pusinky udelaly opary. Byli jsme u doktorky a ta usoudila, ze se jedna jen o opary a mame mazat framykoinem. Odpoledne ovsem to dceri vyskocilo i na stehnech a zadecku. Jinde na tele to nema. Teplotu uz taky nema. Nesvedi to.

Mam podezreni, zda to nejsou nestovice, ale ty prece svedi? Co myslite?

Rano budu volat hned doktorce. Ale napadlo me se zeptat zde zkusenych maminek.
Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1578
30.9.21 21:00

@Manett Řekla bych, že je to pásový opar. Bylo by dobré zajít k doktorce pro nějaka antivirotika a opar na telicku mazat tekutým pudrem aby ji to nesvedilo. Ať je dcera brzy fit. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26309
30.9.21 21:03

Ruka-noha-pusa bych rekla. To bývá teplota tak 2-3 dny pak zmizí a vysype se vyrážka, hlavně na obličeji, po nohách a rukách. Syn to měl loni a vypadalo to hodně podobně co si tak pamatuju. Taky ho to vyloženě nesvědilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1116
30.9.21 21:05

Taky mi to spíš připadá jako ruka, pusa, noha. Jako opar mi to nepřipadá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27050
30.9.21 21:10

Řekla bych ruka noha ústa.

Framykoin na opar? To jsem ještě neslyšela. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
30.9.21 21:10

Je to noha, pusa, noha.
Na rukach zatim nic. Ted jsem jeste objevila par pupinku na podbřišku a kolem dirky do zadecku (to sem ale davat nechci).

@Kriss Tina a co to syn nakonec mel? Nestovice?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26309
30.9.21 21:11

@Manett ruka noha pusa je takový obecný název pro sedmou nemoc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36915
30.9.21 21:12

Jako neštovice to nevypadá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17116
30.9.21 21:18

@Manett Já bych taky řekla sedmá nemoc (tedy ruka-noha-pusa). Dcera měla přesně tři dny horečky a pak se osypala na puse i v puse. „Správně“ se to mělo objevit ještě na rukách a nohách (většinou to bývá na chodidlech a dlaních), ale to se u nás nestalo. Doktorce zavolej a popiš - je to dost nakažlivé, takže většinou nechtějí, aby dítě chodilo do ordinace. Odezní to samo, léčí se max příznaky. Mně se docela osvědčilo mazat to takovým tím olejem na zoubky (rostlinný olej s eterickým olejem z levandule a heřmánku).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
30.9.21 21:21

Uz to nacitam na netu, co to ta sedma nemoc je, sedi to na ni, ona totiz uz nekolik dni i slinta a to me taky prislo divny, jen jsem to zapomnela napsat a ted na netu ctu, ze to s tim souvisi. Ale melo by to byt i na dlanich a chodidlech, ale to nemá.

Moc dekuji za nazory. Cim jste to lecili?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27050
30.9.21 21:22

@Manett Ničím se to neléčí. Je to virového původu, proste se počká, až to odezní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26309
30.9.21 21:24

@Manett neléčí se to ničím, jen se čeká až to odezní, dítě nesmí do kolektivu je to hodně nakažlivé. Syn to taky neměl všude, ten to měl malinko kolem pusy a na rukách, nohy neměl vůbec. Jo a asi 2 měsíce potom mu slezly nehty, to bylo celkem nepříjemné (i když jen esteticky ale dost ho to vyděsilo). Jestli chodí do školky/ školy, tak tam zavolej a nahlas to, je možné že už to někdo má nebo aspoň budou moct varovat ostatní rodiče, je to nakažlivé asi jako neštovice a stejně jako u nich se po prodělání vytvoří imunita.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.9.21 21:29

Framykoin na opary mi zni jako slusna blbost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
30.9.21 21:33

@oligenerallogin nekecam, opravdu nam byl doporucen Framykoin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3381
30.9.21 21:38

@Manett je to antibiotikum, takže opar je tím jaksi zbytečné mazat :nevim: opar se maže mastickami na to určenými, je jich spousta.

Jinak při léčbě těchto dětských nemoci dost pomaha dávat dítěti vyšší dávky vitamínu D a vitamínu C. To je takovy základ i při nachlazení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat