SOS jak na bolest v krku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.19 09:08
sos jak na bolest v krku

Prosím poradte co zaručeně pomůže na přicházející chřipku a bolest v krku, včera mi bylo divně..pak večer už zle, bolest nohou, rukou, slabost, rýma a bolest v krku, ráno..děs, nemůžu ani polknout, mám návaly zimy a horka, na krku 3 letou a zátra nastupuji na brigádu, kterou potřebuji, je to uklid na penzionu a nikdy jsme pokojskou nedělala, tak musím kmitat a musím to stihnout do půl 12, abych pak vyzvedla dceru ze školky, nikdo jiný nemůže a sotva se ploužím, jak mi začíná být zle..

dělám si čaj s medem a citronem, zábal na krk - studené, igelit a suchý šátek, paralen, do nosu kapky..

já nevím, je ještě něco? nemám žádný lék, lékárna je ve vedlejším městě, musela bych busem a to se ted necítím, leda odpo až přijde manžel..

máte nějaký tip co by mohlo pomoc, aby se to nerozjelo? díky

Reakce:
aleba
Ukecaná baba ;) 1337 příspěvků 63 inzerátů 30.01.19 09:11

Tohle nechceš slyšet, ale chřipku je potřeba vyležet. Chápu, ze se musíš postarat o dcerku, ale tím zítřejším úklidem si teda nepomůžeš. Jestli si kvůli brigádě chceš dodělat srdce a navíc cestou nakazit x dalších lidi, tak směle do toho :zed:

astoret
Ukecaná baba ;) 1417 příspěvků 30.01.19 09:14
@Anonymní píše:
Prosím poradte co zaručeně pomůže na přicházející chřipku a bolest v krku, včera mi bylo divně..pak večer už zle, bolest nohou, rukou, slabost, rýma a bolest v krku, ráno..děs, nemůžu ani polknout, mám návaly zimy a horka, na krku 3 letou a zátra nastupuji na brigádu, kterou potřebuji, je to uklid na penzionu a nikdy jsme pokojskou nedělala, tak musím kmitat a musím to stihnout do půl 12, abych pak vyzvedla dceru ze školky, nikdo jiný nemůže a sotva se ploužím, jak mi začíná být zle..

dělám si čaj s medem a citronem, zábal na krk - studené, igelit a suchý šátek, paralen, do nosu kapky..

já nevím, je ještě něco? nemám žádný lék, lékárna je ve vedlejším městě, musela bych busem a to se ted necítím, leda odpo až přijde manžel..

máte nějaký tip co by mohlo pomoc, aby se to nerozjelo? díky

nezávidím, znám to, když člověk nejméně potřebuje, kloktat šalvěj, nebo sůl několikrát denně, cibulový sirup, odpočívat, i když s 3 letou to nebude moc možné :), z lékárny mi pomáhí stříkat tantum verde, jinak ze dne na den to nezmizí, ale třeba se to nerozjede..

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20586 příspěvků 30.01.19 09:14

cibulovej sirup. Ve velkým, klidně co hodinu lžíce.
No a ráno se pak nadopovat no (paralen grip nebo parapyrex combi - je to na bolest, plus to nakopává, je v tom kofein a nevim co všechno).
Jen počítej s tím, že jestli budeš kmitat přes nemoc, tak tě to stejně může dohnat a pak tě to položí úplně, takže s rozumem…

pannda
Kelišová 6796 příspěvků 36 inzerátů 30.01.19 09:14

To nedáš, od pondělí ležím a jsem jak lemra. Jedině klid,paralen, či brufen, já na průdušky dostala ještě atb, jsem ráda, protože mě pálel hrtan a plíce. To se našteští podchytilo, ale ta bolest těla je děsná. Takže se jednoduše omluv a vylež se..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.19 09:17

@aleba nezbývá mi nic jiného, mám dceru ve školce jen 2× dopo a nemám už Rd, školka je plné, žijeme na malém městě, musela by jinam, ale nemám auto jak vozit a bus jede jen párkrát, takže najít práci na 2 dopo je těžké, tohle je zázrak že se objevilo a když nepřijdu, přijdu o tom a budu uplně zas bez penez..

horečky nemám, kašel taky ne, kdyby to bylo silnější, nešla bych, ale když se to nerozjede, musim to dát..muž musí taky chodit do práce nemocný, nemůžem si dovolit, aby vypadl příjem a já mu mám říct, bolí mě v krku a jsme unavená, nikam nejdu o práci přijdu?

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20586 příspěvků 30.01.19 09:19

tak jestli je to existenční záležitost, tak prostě jdi, co se dá dělat. Jestli je to práce dvakrát v týdnu, tak to přežiješ ;)

Jen na to dlouhodobé přecházení (jak si psala třeba u manžela) bacha, fakt si odděláš srdce… :(

astoret
Ukecaná baba ;) 1417 příspěvků 30.01.19 09:20
@Anonymní píše:
@aleba nezbývá mi nic jiného, mám dceru ve školce jen 2× dopo a nemám už Rd, školka je plné, žijeme na malém městě, musela by jinam, ale nemám auto jak vozit a bus jede jen párkrát, takže najít práci na 2 dopo je těžké, tohle je zázrak že se objevilo a když nepřijdu, přijdu o tom a budu uplně zas bez penez..horečky nemám, kašel taky ne, kdyby to bylo silnější, nešla bych, ale když se to nerozjede, musim to dát..muž musí taky chodit do práce nemocný, nemůžem si dovolit, aby vypadl příjem a já mu mám říct, bolí mě v krku a jsme unavená, nikam nejdu o práci přijdu?

já to chápu, ale kdyby šlo se domluvit, akorát, aby ti zas nelehla dcera a nešla bys ani další týden..nevim, to si musíš rozhodnout, ale i tak, máš malé školkové dítě, může se stát, že stejně někdy nebudeš moc přijít, ale jestli je to poprvé co jdeš, tak věřím, že není moc dobrý se hned omlouvat, ale počítej s tím, že pokojská bude asi makačka a ve tvém stavu se ti to spíš akorát rozjede a bude to mít těžší průběh..

Uživatel je onlineivašot.
Kelišová 7054 příspěvků 30.01.19 09:25
@Anonymní píše:
@aleba nezbývá mi nic jiného, mám dceru ve školce jen 2× dopo a nemám už Rd, školka je plné, žijeme na malém městě, musela by jinam, ale nemám auto jak vozit a bus jede jen párkrát, takže najít práci na 2 dopo je těžké, tohle je zázrak že se objevilo a když nepřijdu, přijdu o tom a budu uplně zas bez penez..horečky nemám, kašel taky ne, kdyby to bylo silnější, nešla bych, ale když se to nerozjede, musim to dát..muž musí taky chodit do práce nemocný, nemůžem si dovolit, aby vypadl příjem a já mu mám říct, bolí mě v krku a jsme unavená, nikam nejdu o práci přijdu?

Jestli je to takhle, tak bych se na ten zítřek nadopovala nějakým sajrajtem typu Modafen a to jedno dopoledne snad zvládneš bez následků. A odpoledne pak hned do postele a odpočívat.

Hobitka
Závislačka 4412 příspěvků 30.01.19 09:32

Zazvor asi doma nemas, co :think: ? Silny zazvorak s medem a citronem umi hodne ulevit.

Dalibor7
Zasloužilá kecalka 655 příspěvků 30.01.19 09:57

Mě naposledy zabralo horké pivo,ale pokud je to chřipajzna,budeš 14 dní ležet,to pivo ti jen uleví a sníží horečku.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Hvězda Mostu! Zdeněk Godla platí za minulost: Topí se ve statisícových dluzích!

Díky seriálu Most! se ze Zdeňka Godly (44) stala hvězda první velikosti. Lidé... číst dále >

Průšvih s gentlemanem: Hanzlíkův film do kin přilákal méně lidí než Lego příběh!

Herecké obsazení v čele s Jaromírem Hanzlíkem a Lucií Vondráčkovou slibovalo... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >