Souběh dovolené po PPM a rodičovská dovolená, je to možné?

1368
11.6.10 16:20

Souběh dovolené po PPM a rodičovská dovolená, je to možné?

Chtěla jsem se zeptat, jak je to nyní. Po ukončení mateřské dovolené můžu zaměstnavatele požádat o čerpání dovolené(to už mám domluveno s účetní) po dobu, kdy „budu na dovolené“ můžu už pobírat souběžně rodičovský příspěvek? Jak je to nyní? Před třemi lety u prvního jsem pobírala souběžně obě dávky…děkuji za zkušenosti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1527
11.6.10 16:51

Je to tak, že když budeš čerpat dovolenou, můžeš pobírat rodičovský příspěvek a po skončení dovolené oznámíš zaměstnavateli, že nastupuješ na rodičovskou dovolenou. Je to tak, že rodičovský příspěvek není navázán na to, jestli jsi nebo nejsi na rodičovské dovolené, ale na to, že máš dítě do 2/3/4 let (podle varianty čerpání) a nedáváš ho do jeslí/školky (jen na max. 5 dní v týdnu u dítěte do 3 let). Můžeš klidně pracovat (čerpat dovolenou).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23869
11.6.10 21:35

Můžeš současně, zrovna to tak mám :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
svathina
25.7.10 15:44

Je to tak..já to taky tak měla. Po PPM jsem začala pobírat rodičák a zároveň jsem čerpala dovolenou v práci..

• Nahlásit
  • Citovat
2997
11.11.10 10:03

Ahoj, takže pokud to dodře chápu. Zažádám o čerpání dovolené - navazující na PPM, po čerpání dovolené o rodičovskou dovolenou do 3 let dítěte u zaměstnavatele.(mám v žádoti o RD uvádět datum?)
Na sociálce o rodičovský příspěvek - hned po skončení PPM.
Je to tak?? :wink: .
Marie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68256
11.11.10 18:24

Jojo, je to tak :-)
Jinak datum konce RD uvést můžeš a nemusíš, pokud neuvedeš, tak se předpokládá, že žádáš o tu maximální dobu, tj. do 3 let věku dítěte, pokud bys chtěla kratší, datum uvést musíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Mariepetra
12.11.10 08:26

Jani,
moc ti děkuji :wink:
Marie

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...