Souběh mateřské a řádné dovolené

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
27
1.7.22 14:48

Souběh mateřské a řádné dovolené

Dobrý den, od 10.6. 2022 jsem měla nastoupit na mateřskou s druhým dítětem. Ale dnes téměř po 3 týdnech mi volala účetní z práce, že ji kontaktovala sociální ohledně první mateřské, kde jsem prý měla souběh mateřské a řádně dovolené a měla bych vrátit nějaké peníze.
Na konci první MD jsem napsala žádost, že chci ihned po ukončení MD čerpat řádnou dovolenou. Mzdová mi tenkrát řekla, že se nic takového nedělá a že si vše overi na socialce. Potom mi volala, že vše je v pořádku včetně datumu v žádosti. Teď po téměř 2 letech mi řekla, že jsem to špatně spocitala a musím si to sama vyřešit na socialce. Je pátek, příští týden svátky a porod každým dnem na spadnutí…poradíte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
47
1.7.22 15:44

Dovolená má začít až po mateřské. Souběh rodičovské a dovolené je v pořádku, ale ne souběh s mateřskou. Nezbývá než si ověřit datumy jestli se to fakt překrývalo.. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83517
1.7.22 16:21

@Empare Nic, neresila bych to, nejaky telefonat od účetní neni relevantní… A když to vydrzelo 2 roky, tak se to 3 tydny taky nepo… Az na to budes mit po porodu chut, tak najdi tu zadost o dovolenou, pokud tam mas formulaci, ze zadas o dovolenou v nava znosti na ppm bez datumu, je to chyba účetní, at ji raci vyresit s ossz a rozdíl zaplatit ze sveho. Pokud si tam mela datum, tak jde chyba za tebou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
4.7.22 00:11

@j.a.n.i1 žádost potvrzenou doma nemám..tenkrát mi účetní řekla, že nic takového nejde, ale že zavolá na sociálku…za pár dní mi volala, že dovolenou čerpat můžu…nejsem účetní, ona na to má program, ani jsem přesně nevěděla kolik dovolené mám…čekala bych, že když ji tam nebude něco sedět ozve se…dokud socialku nevyřeší nebudou mi teď chodit žádné peníze na další dítě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat