Souběh RP a neschopenky

Anonymní
3.1.20 15:44

Souběh RP a neschopenky

Dobrý den.
Prosím anonymně.
Lze za předpokladu, ze mám ukončenou RD, ale stále cerpam RP, čerpat v práci neschopenku?
Tedy pobírat RP a nemocenské dávky?

Dekuji za odpověď

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
42195
3.1.20 15:54

Ano

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11428
3.1.20 16:06

Ano. V pripade i OCR na dite, na ktere RP pobiras (ale jen ty, ne manzel).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.20 18:18

@matkabagristy @cecetka Dekuji za info. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
5
6.1.20 10:18

Rp vs nemocenska

@matkabagristy ahoj. Já jsem dnes byla na ÚP, mám stejný problém. Na RD již nejsem, RP jsem aktivně pobírajíci, v práci mám nemocenskou, ale referentka na ÚP mi řekla, že pobírat tyto 2 dávky současně nelze. Tak teď čekám co bude nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.1.20 10:41

@Knedlicej to je divné. Psala jsem do právnické poradny a bylo mi řečeno, ze to lze.

• Citovat
  • Nahlásit
5
6.1.20 10:49
@Anonymní píše:
@Knedlicej to je divné. Psala jsem do právnické poradny a bylo mi řečeno, ze to lze.

právě hledám na internetu a koukám. Všude píšou, že to lze a když jsem volala i na linku ÚP, tak tam mi taky řekli, že to nejde. Tak já jsem z toho zmatená. Asi počkám jestli mi ten RP pošlou nebo ne a potom to budu řešit… Jsem z toho zmatená. Nikde právě není psané, že by to nešlo, jen pokud se pobírá nemocenská v souvislosti porodem a to nemám. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.1.20 10:58

@Knedlicej tak mi to nedalo a volala jsem tam. A lze to. :) Tak snad je vše OK.

• Citovat
  • Nahlásit
5
6.1.20 18:20
@Anonymní píše:
@Knedlicej tak mi to nedalo a volala jsem tam. A lze to. :) Tak snad je vše OK.

Mi právě i na té lince 844844803 řekli, že to nelze. Ale když jsem psala na rodicak@uradprace.cz, tak mi přišla tato odpověď.

Dobrý den,

má-li v rodině jeden z rodičů v kalendářním měsíci nárok na peněžitou pomoc v mateřství nebo nemocenské poskytované v souvislosti s porodem, rodičovský příspěvek náleží, jen je-li vyšší, a to ve výši rozdílu mezi rodičovským příspěvkem a těmito dávkami nemocenského pojištění. Příjemce dávky je povinen písemně ohlásit příslušné krajské pobočce Úřadu práce do osmi dnů změny ve skutečnostech rozhodných pro trvání nároku na dávku, její výši nebo výplatu.

Vzhledem k tomu, že nemocenskou poskytovanou s porodem nemám, ani nemám ppm, tak nevím, co ty referentka na mě zkouší. Nebo v tom sama plave a budu se muset potom s ní hádat a odvolávat se…
To jsou mi úřednice - každá mluví něco jiného. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42195
6.1.20 18:49

@Knedlicej je to, jak píšeš. Pokud je žena na nemocenské v souvislosti s porodem- obvykle do konce šestinedělí- nemá nárok na rodičovský příspěvek. Bývají to ženy, kterým během nemocenské skončil pracovní poměr a nemají nárok na PPM.
Pokud máš PN během zaměstnání, rodičovský příspěvek přerušovat nemusíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
6.1.20 19:10

@matkabagristy jj. Mám od roku 2013 hpp a smlouvu na dobu neurčitou, takže jsem normálně zaměstnána.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
9.1.20 14:25
@Anonymní píše:
@Knedlicej tak mi to nedalo a volala jsem tam. A lze to. :) Tak snad je vše OK.

Tak nakonec jsem psala i na ÚP ČR a už jsem úplně klidná. 🙂 Teď si to ještě budu muset vyřídit s tou neznalou úřednici. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.20 15:28

@Knedlicej no tak vidíš. :)
Taky jsem se ještě u nás ptala a je to tak. :) Jen říkala, ze to nesmí být v souvislosti s porodem, ale to já nemam. Mám to kvůli jinému problému. :)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama