Souběh zaměstnání a OSVČ vedlejší činnost

Anonymní
17.9.20 11:22

Souběh zaměstnání a OSVČ vedlejší činnost

Anonymně z důvodu financí.

Jsem zaměstnaná na HPP, pobírám RP a mám nově IČO na volnou živnost (vedlejší činnost). Plánované výdělky na IČO jsou cca 15 tisíc měsíčně, daňový paušál budu uplatňovat 60%. Do výdělku 83.603,– není třeba platit sociální pojištění, pouze daně a zdravotní na základě reálného výdělku. Chápu správně, že ta částka 83.603,– je vypočítána jako zisk snížený o paušál? Čili např. 180.000×0.4 = 72.000 a tím pádem jsem osvobozena od sociálního?

Moc děkuji za odpověď :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6307
17.9.20 12:32
@Anonymní píše:
Anonymně z důvodu financí.

Jsem zaměstnaná na HPP, pobírám RP a mám nově IČO na volnou živnost (vedlejší činnost). Plánované výdělky na IČO jsou cca 15 tisíc měsíčně, daňový paušál budu uplatňovat 60%. Do výdělku 83.603,– není třeba platit sociální pojištění, pouze daně a zdravotní na základě reálného výdělku. Chápu správně, že ta částka 83.603,– je vypočítána jako zisk snížený o paušál? Čili např. 180.000×0.4 = 72.000 a tím pádem jsem osvobozena od sociálního?

Moc děkuji za odpověď :)

Ano, chápeš to správně. Jen ještě doplním, pokud začínáš podnikat až teď, pak se limit ve 2020 bude krátit podle počtu měsíců činnosti!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.9.20 19:27

@Hanula1212 Moc díky! Ano, vím, že to je poměrově, bude to fakt cca těch 15 tisíc měsičně, tak to nepřesáhnu :)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama