Současná covidová situace z pohledu zdravotníka

Anonymní
13.1.21 17:41

Současná covidová situace z pohledu zdravotníka

Dobrý večer, jsem lékařka z akutních lůžek. Omlouvám se za anonym, nechci být zde spojována se zaměstnáním a chodí sem i kolegyně. Moc sem nepřispívám, ale chodím sem, když mám čas a pamatuji si předvánoční diskuzi, jak zde někteří psali, že neznáte nikoho, kdo měl vážný průběh covidu či zemřel. A že je vše nafouknuté, v nemocnicích leží hlavně ti, kterým nic moc není a jak vás omezují roušky a nenecháte si zkazit vánoce ani Silvestra.
Ještě si to myslíte? Poslední dny přijímáme babičky, dědečky s těžkým průběhem covidu z rodinných oslav, ale i mladé lidi, kteří se nakazili na Silvestrovských párty. Je mi líto všech, kteří na covid zemřou a jinak by třeba žili i mnoho dalších let. A strašně mě iritují zástupy celých rodin a příbuzenstva, kteří plní urgenty, ambulance a ještě se vztekají, že čekají a pod.
Všechny nás omezují různá opatření, největší průšvih vidím zavření škol, ale umíte si představit, jak by to vypadalo, kdyby žádná opatření nebyla? Jak vnímáte demonstrace, které se objevují? Chápu, že vládní opatření jsou někdy zmatečná a často se mění, ale ne všechno lze svádět na vládu. Mnozí prostě nerespektují ani minimum.
Lůžka, zejména ty akutní se plní, krematoria nestíhají. Všichni si přejeme, abychom dostali tu nejlepší péči pro všechny naše milované, když to bude potřeba. Ale je naše kapacita zdravotnictví nekonečná? Lůžka možná jsou, ale personál chybí. Já sama se už cítím vyhořelá a spousta mých kolegů taktéž. A nejvíc mi vadí, když nám nezodpovědní přidělávají práci. Jen jsem měla potřebu se vypsat…přeji všem zdraví

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1179
13.1.21 17:50

Svagr lekar, sestra zdravotni sestra, aktualne stanicni. Oba shodne ti reknou, ze luzka se nepristavely, je jich stale stejne, problem je v personalu. O cemz nase vlada vi minimalne deset let. Zahranicni lekari nesplni tezkou zkousku z cestiny, ceske nezaplati, sestry prestudovane, sbirajici nejake ujete body v ramci EU a spatne zaplacene. To neni o covidu, ale o spatnem manegmentu. Operacni saly zavrene, instrumentarky, poslou na ARO, arovky poslou na JIP, jipkarky poslou delat testy na covid. U lekaru to vypada stejne. Nehaz to na lidi. A na silvestrovske party.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.21 17:51

Z mého pohledu to tak vše prostě je. Já, partner i syn 3 roky. Nosíme všude i kdyz jdeme pouze před barák s pejskem rousky. K babičce a dědovi raději nechodím, ale když je potřeba objednané jim rohlik nebo jim zajedeme do lékárny. Děda je po rakovině a máme o ne velký strach. Celkové vnímám i v našem malém městě, že spousta lidí tu nemoc neberou vůbec vážně. Přitom tolik lidí co již na vivid zemrelo, je to pro mne strašný strašák. A nechápu lidí, kteří jsou ven bez rousky a ještě se venku shlukuji do davu. U nás to dělá spousta důchodců a všichni bez rousek. Říkám si na čelo. Přeji vám, aby jste měla plno sil a díky vám za úžasnou práci při zachranovani našich spoluobčanů. :potlesk:

• Citovat
  • Nahlásit
82
13.1.21 17:57

Hezky den -nevim proč píšete jako anonym -předpokládala bych naopak, ze jako zdravotník se za svůj názor nestydite a hlasate ho dal i osobně. Nemam problém s ničím, co jste napsala jen prosím neposilejte dal dezinformace typu “krematoria nestíhají” - nebo mi uveďte jediné krematorium, kde nestíhají kvůli covidu v ČR ;-). Je par krematorii, která nestíhají, ale to pouze z důvodu naberu zakázek ze zahraničí, nikoliv kvůli tomu, ze by v ČR umíralo tolik lidi NA covid a nestíhali by. Jako právník bych za toto ordinovala vysoké tresty za šíření poplašnych zpráv jak médií, tak evidentně z rad zdravotníků. Napr. V Moravskoslezském kraji nestíhají a převáží do hustopec..ano jako titulek to zní pěkne, nicméně proč nestíhají? Ne proto, ze by v ČR umíralo plno lidi NA covid, ale protože uzavřeli s Polskem rámcovou smlouvu a vozí se z Polska na spalování k nám a zjistilo se, ze na to není kapacita (smlouva je dohledatelné v registru smluv-nic co by se nedalo ověřit oproti planým výkřikum a titulkum v novinách “kremacky nestíhají”. Každopádně přeju pevne nervy a zdraví, zejména těm co neví, kdy budou moci opět pracovat a kdy jejich děti budou moct do škol.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8558
13.1.21 17:57

Kdyby ty rousky tak zazracne fungovaly, tak neni pozitivnich furt vic a vic, nemyslite?

Příspěvek upraven 13.01.21 v 17:59

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.21 17:58

@VitaminC

Netvrdila jsem, že se lůžka „přistavěly“. Ale z důvodu vysokého počtu covidových pacientů se nemocnice reorganizují a covidová lůžka se dělají na interně, urologii, neurologii atd. a péče prostě vázne. Chceš říct, že lidi nemají podíl na vysokém nárůstu nemocných?|

• Citovat
  • Nahlásit
82
13.1.21 18:00
@Anonymní píše:
Z mého pohledu to tak vše prostě je. Já, partner i syn 3 roky. Nosíme všude i kdyz jdeme pouze před barák s pejskem rousky. K babičce a dědovi raději nechodím, ale když je potřeba objednané jim rohlik nebo jim zajedeme do lékárny. Děda je po rakovině a máme o ne velký strach. Celkové vnímám i v našem malém městě, že spousta lidí tu nemoc neberou vůbec vážně. Přitom tolik lidí co již na vivid zemrelo, je to pro mne strašný strašák. A nechápu lidí, kteří jsou ven bez rousky a ještě se venku shlukuji do davu. U nás to dělá spousta důchodců a všichni bez rousek. Říkám si na čelo. Přeji vám, aby jste měla plno sil a díky vám za úžasnou práci při zachranovani našich spoluobčanů. :potlesk:

Vám přeju taktéž mnoho zdraví, zejména pokud na čerstvém vzduchu bezdůvodně dáváte sobě i dítěti roušku -to vám každý lékař řekne, ze je naprosto kontraproduktivní-obzvlášť pokud opravdu před domem kde se k nikomu nepribLizujete nosíte roušku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3115
13.1.21 18:01

Z porovnání různých zemí mám stále silnější pocit, že opatření mají na míru šíření spíš malý než zásadní vliv. Takže je mi to aktuálně tak nějak jedno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32807
13.1.21 18:04

Je mi to moc líto. Můj muž měl taky těžší průběh, a to je zdravý člověk ve středních letech. Ještě je v pracovní neschopnosti a má potíže.

Podle mě to vyřeší až očkování, ať se udělá, co se udělá, bude to vždycky špatně, nepomůže to.
Jsem ráda, že děti nechodí do škol a doufám, že nebudou, dokud nezačne působit kolektivní imunita po očkování. Pustit do škol devataky a maturanty nepovažuji za dobrý nápad a je mi líto učitelů, kteří v tom semenisti bacilů budou muset učit, pokud půjdou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.21 18:06

@NicknackEK

Jak jsem psala, nechci být na emiminu spojována se svým povoláním. Za názory se nestydím. Poplašné zprávy nešířím, jen jsem napsala, jak to vnímám. Nevím jak tobě, ale mně jako lékaři víc jak 13 tis. mrtvých přijde hodně. A prostě mi vadí, kolik lidí vidím na covid umírat.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.21 18:07

Zdravotník nejsem, ale pracuju v nemocnici jako THP (administrativa) a převelili mě do odběrového stanu. Jsem tam v neskutečné zimě, nabalená v lyžařském oblečení a přesto mrznu. Neskutečně mě to se. e! Mám doma dvě děti - školka a 1.třída. Mladší ke ode dneška v karanténě (pozitivní učitelka) a víte co? Dostala jsem v práci jasně najevo, že na očr můžu zapomenout protože nejsou lidi! Mám celého covidu plné zuby! Mám deprese, bojím se zvedat telefon co se zase dozvím a pak vidím hromadné párty a za týden tyhle lidi na nás řvou, že stojí 15 minut ve frontě a jaký jsme krá. y? Jděte do háje s tím…

• Citovat
  • Nahlásit
32807
13.1.21 18:08
@MrsNorris píše:
Z porovnání různých zemí mám stále silnější pocit, že opatření mají na míru šíření spíš malý než zásadní vliv. Takže je mi to aktuálně tak nějak jedno.

Protože čím déle opatření trvají, tím méně je lidé dodržují, je to logické a i pochopitelné.

Tady na fórech je každý chytrý, jak do sebe ten sajrajt píchnout nenechá, ale ve skutečnosti přijde dávka vakcín a lidé mají zájem o protekcni dávku jako první, je to hned rozebrane. A i mezi lidmi, kde se pohybuji, je zájem o očkování, hlavně sociální služby, školství..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29619
13.1.21 18:09
@Anonymní píše:
Dobrý večer, jsem lékařka z akutních lůžek. Omlouvám se za anonym, nechci být zde spojována se zaměstnáním a chodí sem i kolegyně. Moc sem nepřispívám, ale chodím sem, když mám čas a pamatuji si předvánoční diskuzi, jak zde někteří psali, že neznáte nikoho, kdo měl vážný průběh covidu či zemřel. A že je vše nafouknuté, v nemocnicích leží hlavně ti, kterým nic moc není a jak vás omezují roušky a nenecháte si zkazit vánoce ani Silvestra.
Ještě si to myslíte? Poslední dny přijímáme babičky, dědečky s těžkým průběhem covidu z rodinných oslav, ale i mladé lidi, kteří se nakazili na Silvestrovských párty. Je mi líto všech, kteří na covid zemřou a jinak by třeba žili i mnoho dalších let. A strašně mě iritují zástupy celých rodin a příbuzenstva, kteří plní urgenty, ambulance a ještě se vztekají, že čekají a pod.
Všechny nás omezují různá opatření, největší průšvih vidím zavření škol, ale umíte si představit, jak by to vypadalo, kdyby žádná opatření nebyla? Jak vnímáte demonstrace, které se objevují? Chápu, že vládní opatření jsou někdy zmatečná a často se mění, ale ne všechno lze svádět na vládu. Mnozí prostě nerespektují ani minimum.
Lůžka, zejména ty akutní se plní, krematoria nestíhají. Všichni si přejeme, abychom dostali tu nejlepší péči pro všechny naše milované, když to bude potřeba. Ale je naše kapacita zdravotnictví nekonečná? Lůžka možná jsou, ale personál chybí. Já sama se už cítím vyhořelá a spousta mých kolegů taktéž. A nejvíc mi vadí, když nám nezodpovědní přidělávají práci. Jen jsem měla potřebu se vypsat…přeji všem zdraví

Chápu, že se cítíš vyhořelá. Musí to být šílené.

A do toho ti lidé, kteří prostě vypnuli logické uvažování, aby nemuseli čelit realitě. Mně regulérně jeden známý řekl, že „za covidového pacienta dávají pojišťovny tolik, že nemocnice schválně dávají lidi, co jsou v pohodě na JIP, aby měli prachy. A kdyby přivezli havárku, tak je zase odpojí.“ Nepiš mi prosím, jaká je to blbost, to vím sama. :,(

Můžu ti jednom napsat, že je spousta lidí jako já, kteří si vaší práce váží, opaření dodržují a jen se modlí za vakcínu… Tak vydrž, v zájmu nás všech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46914
13.1.21 18:11
@Anonymní píše:
Lůžka, zejména ty akutní se plní, krematoria nestíhají. Všichni si přejeme, abychom dostali tu nejlepší péči pro všechny naše milované, když to bude potřeba. Ale je naše kapacita zdravotnictví nekonečná? Lůžka možná jsou, ale personál chybí. Já sama se už cítím vyhořelá a spousta mých kolegů taktéž. A nejvíc mi vadí, když nám nezodpovědní přidělávají práci. Jen jsem měla potřebu se vypsat…přeji všem zdraví

Problem vlady, ne obycejnych lidi, co chodi bobovat a nenosi nefunkcni ustenky.
Chronicky problem nedostatku personalu holt vyhreznul.
A ano, dovedu si predstavit, ze se vsechno otevre. Vyhorela sem taky. Z nefunkcnich opatreni, neschopne a prolhane vlady.
Jedine, co se tem sasulum povedlo dokonale - hodit vinu na bezne lidi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3115
13.1.21 18:12
@Pears206 píše:
Tady na fórech je každý chytrý, jak do sebe ten sajrajt píchnout nenechá, ale ve skutečnosti přijde dávka vakcín a lidé mají zájem o protekcni dávku jako první

Co vypovídá rvačka o 70k nebo kolik vakcín v desetimilionové populaci o zájmu o ni? I kdyby byl zájem jen desetinový, tak se ještě párset tisíc vakcín budou lidi rvát :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat