Soud a návrh na alimenty a péči o dítě

2
25.6.13 05:52

Soud a návrh na alimenty a péči o dítě

Ahoj holky, potřebuji radu a vím, že tady budete mít zkušenosti. Mám malé miminko 2 měsíce, s jejím otcem nežiji, ale dobře spolu vycházíme. Malou vídá, na všem se shodneme. Musím vyřídit rodičovák. Na sociálce mi bylo řečeno, že musím podat návrh k soudu kvůli dávkám, které beru prej nejde jenom notářsky ověřená dohoda. Její otec má minimální mzdu, teď se oženil s jinou (no comment to prosím neřešte není to tématem) a ta má dítě z předchozího vztahu. Takže mu pravděpodobně vznikla i nějaká povinnost vůči ní. Prý když se na všem shodneme, tak stačí podat návrh k soudu a ten ani nemusí proběhnout, jen nám to prostě schválí (takhle mi to bylo řečeno, ikdyž smysl mi to moc nedává, že soud vydá rozsudek aniž by soudil). Já potřebuju poradit, jak to napsat, jestli je nějakej vzor či co a jak jste to řešily vy. eventuelně jak dlouho to potom trvalo. Jde o to mít v péči malou a dostávat výživné na malou i na mě jako neprovdanou matku. Kolik bych si měla žádat, aby to bylo adekvátní jeho platu a jeho nové situaci. Neříkejte mi prosím - co nejvíc, to je mi jasný, ale chci uvažovat reálně, když má minimální mzdu, kolik mi soud zhruba přiklepne. Za rady předem děkuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10657
25.6.13 07:03

Ahoj, jj, je fajn, že se shodnete. Návrh opravdu podat musíš. Soud určitě proběhne, soud musí vyslechnout tebe i tatínka. Ale neboj, nic hroznýho, žádný výslech pod lampičkou. Zeptají se, kolik bereš, kolik bere on, co on dělá, jestli máš nějaký vedlejší příjem. Kde s dítětem bydlíš, kde bydlí on. Jak se s dítkem stýká, kolik teď platí, jestli ti přispíval v těhotenství a kolik. Kolik stojí měsíčně mimčo. Mě se teda ještě ptali, jestli vím, jaký majetek má jeho rodina. Pokud se shodnete na všem, pak by mělo proběhnout jen jedno jednání a bude hotovo. Jde spíš o formalitu.
Zajdi si na OSPOD, tam ti socka pomůže se sepsáním a poradí přesně co a jak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
chatwenna
25.6.13 07:59

Ahoj, se sepsanim dohody by vam mel pomoct vyssi soudni urednik nebo nekdo na OSPOD.

A on opravdu vydela jen tu minimalku??? Uz jsem se tady parkrat setkala s tim, ze holky psaly, ze byvaly si nechal na papire snizit penize, aby nemusel moc platit, ale soudce si nechal zjistit, jaka je priblizna mzda v tomto oboru a z te vypocital alimenty, protoze rekl, ze snizeni mzdy bylo ucelove…

• Citovat
  • Nahlásit
1011
25.6.13 08:21

@laura85 Ahoj, k té minimální mzdě - soud by měl přihlédnout i k tomu, jaké má vzdělání, jako co pracuje, v jakém kraji… Zda by nemohl vydělávat i víc.
A k té výši - máš 2 možnosti - buď nějakou sumu navrhneš sama nebo se s ním zkus domluvit, kolik může dávat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
stazinka09
25.6.13 08:22

Ahoj,
k výši alimentů syn známé měl nejprve jako nezaměstnaný vyměřeno výživné na 10letého kluka 1500kč, nyní veřejně prospěšné místo s minimální mzdou, nechal si snížit výživné na 800kč. Už jsem tedy viděla výživné i 500kč a dokonce 100kč. Je to výsměch.

• Citovat
  • Nahlásit
64457
25.6.13 08:33

@laura85 ahoj.. zeptám se na jednu věc, píšeš, že se oženil s ženou a že ona má dítě. Pochopila jsem dobře, že to její dítě není jeho? Protože v takovém případě by mu rozhodně nevznikla vyživující povinnost vůči dítěti - tu má jeho otec. A teď ke zbytku. Můžeš si stáhnout vzor z netu, návrh na svěření do péče, tam jen poupravíš údaje. pokud má minimální mzdu, tak s tou částkou neporadím. Zkus s ním promluvit, kolik je ochoten a schopen dávat :think: otázka, jestli má tu min mzdu skutečně nebo jen na papíru.. podle toho bych usoudila částku. Jinak jak budeš mít sepsané papíry, podáš je na soud. Pak bude návštěva sociálky a samotný termín u soudu. Může trvat třeba měsíc, nebo i půl roku, to záleží čistě na soudu.. a vzor např tu: http://www.mesto-pisek.cz/…ych-deti/481 dole jsou vzory jak pro dítě, tak pro matku, mrkni na to.. Já to psala taky podle vzoru z netu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
26.6.13 15:16

Děkuju moc všem :) s tou minimální mzdou máte pravdu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6371
8.8.13 20:55

Ahoj holky, zítra mě čeká soud a mám si sepsat, kolik mě měsíčně dítě stojí..sepsala jsem si to a vyšlo mi to cca 7.000 a málá má 4 roky…nebude se jim to zdát moc?
Spoření 13OO, každý víkend výlety cca 2000,Jídlo 2000,školka s jídlem 1000,kroužky 1500 na půl roku a to nemluvím o oblečení apod…mám to sepsané i doklady, ale i tak…malá ve značkovém určitě nechodí..samozřejmě já bych na to neměla, pomáhá mi současný přítel, ale to jim říkat nebudu..:)

Moc děkuju za odpověd

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10657
8.8.13 21:00

No nevím, ale mě se ptali, kde beru peníze na všecho a kolik za co utratím. Kosmetika, pleny, jídlo, UM, oblečení, kolik platím za bydlení, jestli platím malému nějaké spoření…a ptali se mě i na to, jestli jsem sama, jestli mám přítele, jestli s přítelem žiju ve společné domácnosti atd. A to jsme to měli všechno dohodou a soudkyně do toho na můj vkus šťourala docela dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37774
8.8.13 21:03
@SlecnaSally píše:
Ahoj holky, zítra mě čeká soud a mám si sepsat, kolik mě měsíčně dítě stojí..sepsala jsem si to a vyšlo mi to cca 7.000 a málá má 4 roky…nebude se jim to zdát moc?
Spoření 13OO, každý víkend výlety cca 2000,Jídlo 2000,školka s jídlem 1000,kroužky 1500 na půl roku a to nemluvím o oblečení apod…mám to sepsané i doklady, ale i tak…malá ve značkovém určitě nechodí..samozřejmě já bych na to neměla, pomáhá mi současný přítel, ale to jim říkat nebudu..:)Moc děkuju za odpověd

hele, me vysli dva synove na cca 26 tisic mesicne- pri poctech. mame dohodu, soud jen rekl, zda to plati, my ze ano.ale za castku se nestyd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6371
8.8.13 21:05
@Honzuovka píše:
No nevím, ale mě se ptali, kde beru peníze na všecho a kolik za co utratím. Kosmetika, pleny, jídlo, UM, oblečení, kolik platím za bydlení, jestli platím malému nějaké spoření…a ptali se mě i na to, jestli jsem sama, jestli mám přítele, jestli s přítelem žiju ve společné domácnosti atd. A to jsme to měli všechno dohodou a soudkyně do toho na můj vkus šťourala docela dost.

Mám ke všemu schované učtenky apod, takže at si štourá, ale přítel u mě uvedenej pobyt nemá, tak ho udávat nebudu…jinak mi pomáhají rodiče, jak jinak :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10657
8.8.13 21:07

To po mě ani účtenky nechtěli, jen jsem jim řekla, kolik za co dávám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Justrek
8.8.13 22:47

rekzdenek@gmail.com

Ahoj asi pro vás nezvyk že vám sem píše chlap ale mám problém žil jsem s přítelkyní a mým synem kterému bude teprve 7 měsíců, rozešly jsme se, chtěl jsem vídat svého syna co nejčastěji ale ona mi přikázala že mohu jen dvakrát do týdne na hodinu což psychicky nezvládám můj syn je pro mě vším co mám… myslím si že na toto nemá právo, ale má to pár háčku jak jsme se rozešli tak začínám od znova takže bydlím u svého bratra ale jsem bez práce tož taky kuli ní nechtěla abych se zaměstnal skrze socialku aby ji nestrhly peníze… tak tet jen dělám brigády na černo…a sháním práci…prosím poraďte mi co mám dělat o syna jsem se vždy staral staral jsem se i o jeho sestřičku která nebyla moje ale miloval jsem ji jako vlastní s obouma jsem chodil po doktorech na procházky, oba jsem je uspával krmil po nocích aby se ona mohla také vyspat takže vím a znám co to je se starat o dítě bez matky…ona tet žije už po skoro dvouch měsícíc s jíním kterej ještě nedávno užíval drogy, v její rodině se hodně konzumuje alkohol a vyhrává tam hlasitá hudba…ona je romka a já jsem čech… nikdo z její rodiny co žijí spolu nepracuje všeci pobýrají socialku… moje rodina je slušná a se vším jsou mi ochotní pomoct…Poradíte mi co mam v dané situaci dělat Děkuji s pozdravem Zdeněk :( :,(

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat