Soud a svěření dětí do péče matky, jak soud probíha?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
12.4.22 11:10

Soud a svěření dětí do péče matky, jak soud probíha?

Ahoj,
v květnu máme sezení u soudu ohledně svěření děti do mé péče. Návrh jsem podala já, protože bývalý za tři měsíce zaplatil výživné jenom jednou, podruhé se zpožděním na 2× a ještě né všechno. Domluvili jsme se na střídavé péči, ale domluva je s ním katastrofální, když se chci domluvit, něco potřebuji, neudělá nic, ale já jsem mu vyšla vstříc několikrát. Jde mi o to, aby děti byly v klidu, otce mají rády on je, ale má novou přítelkyni, to respektuji, ale nelíbí se mi, že tam někdy nechají 5letého kluka a 10 letou holku samotné třeba 2 hodiny a někam jedou, někdy přijdou až v 21 večer, syn usíná u tv, to u mě mají režim, chodí pravidelně spát, jsem s nimi odpoledne po práci doma, z tohohle přístupu jsem nešťastná. Děti chci do péče taky proto, že bývalý dělá na směny ranní a noční, když není doma hlídá jeho přítelkyně, což mi přijde zbytečné, mohou být u mě, on není doma, nestará se, tak proč by tam měly být, to můžou být se mnou. Na Ospod mi řekli, že by měl otec hlídat a být s nimi a né si zařídit hlídání. Chtěla jsem tady trochu nastínit jak to je a teď k věci. Zajímá mě jak to u soudu probíhá, na co se budou ptát, jak dlouho to trvá? A jestli mám šanci děti získat do péče a vrácení výživného zpětně. Příští týden jdeme na ospod jak to bude probíhat tam? Střídavou péči nechci, zkusit jsme to zkusili a za mě ne, pro mě je střídavá péče o domluvě a dělat vše pro děti a né dělat naschvály. Děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29759
12.4.22 11:23

Tak ta péče není na tom, co ty chceš, otec je rodič tak jako ty a v době, kdy má děti u sebe má právo je dát někomu na hlídání. Tohle bude na rozhodnutí soudce, pokud o ně otec bude stát :nevim: ty si nemůžeš diktovat co a jak a zakazovat otci aby je měl, protože je chvíli hlídá přítelkyně. Mimina to nejsou, takže střídavka je celkem reálná. On o ně nemusí non stop pečovat, stačí když jim zařídí hlídání, když jsou u něho. Takže z mého pohledu nic špatného nedělá. Taky se budou ptát dětí, jaký je jejich názor (aspoň té starší by měli). Takže fakt bude záležet na tom soudci, jak rozhodne. Pokud bude střídavka, tak ani žádné výživné mít nemusíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.4.22 11:36

On má docela velký plat, výživné bych mít určitě měla, když jsme se domlouvali počítali jsme to dle tabulek. Mě vadí hlavně to, že nekomunikuje, nic se mnou neřeší. Neplatí věci na půl jak jsme se domluvili a i sepsali dohodu na poště. Zajímá mě jak to chodí u soudu na co se ptají, co se tak děje, jak to probíhá. Jsme pozvání i na OSPOD tak co budou chtít tam.

• Citovat
  • Nahlásit
1712
12.4.22 11:45
@Anonymní píše:
On má docela velký plat, výživné bych mít určitě měla, když jsme se domlouvali počítali jsme to dle tabulek. Mě vadí hlavně to, že nekomunikuje, nic se mnou neřeší. Neplatí věci na půl jak jsme se domluvili a i sepsali dohodu na poště. Zajímá mě jak to chodí u soudu na co se ptají, co se tak děje, jak to probíhá. Jsme pozvání i na OSPOD tak co budou chtít tam.

Co vím tak stridavka je i u páru co se nesnesou… To že hlídá přítelkyně ti může být fuk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.4.22 11:55
@Anonymní píše:
On má docela velký plat, výživné bych mít určitě měla, když jsme se domlouvali počítali jsme to dle tabulek. Mě vadí hlavně to, že nekomunikuje, nic se mnou neřeší. Neplatí věci na půl jak jsme se domluvili a i sepsali dohodu na poště. Zajímá mě jak to chodí u soudu na co se ptají, co se tak děje, jak to probíhá. Jsme pozvání i na OSPOD tak co budou chtít tam.

Na poště jste jen ověřili podpisy. I kdybyste tam napsali, že sousedka je vůl, nikoho na poště obsah dohody nezajímá. nemáš nic. Být tebou vezmu si právníka. Děti může hlídat někdo jiný, koho tím otec pověří. neměly by být ale doma samotné. To bych se ale opravdu hodně naštvala. :cert:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.4.22 12:48

Jde o to, že už teď se s ním nedá domluvit. Já sním nemám problém, ale to jeho urazene ego. I stridavku bych zvládla, kdyby komunikoval. Ne, že jeho žena mě před dětmi pomlouvá, což mi děti řekly, bývalý mě má uloženou jako p.. a. Děti to viděly, ptaly se a on, já jsem na maminku naštvaný místo, aby poslal peníze na děti, tak mi řekne, teď nemam musel jsem opravit auto a potřebují materiál na chalupu, máš výplatu tak se starej. Koupila jsem teď dvoje boty poslala mu účty, ať půlku zaplatí a nic, neodepíše, nebere mobil. No je toho víc. Cokoliv zařídit. Nemohl sehnat ocniho pro syna tak jsem sháněla i já, pak mu říkám, že mám ocniho a on řekne, co se staras já už ocniho mám. Ale nenapíše, že má, nejdříve tvrdil, že ne. Takovou domluvu nechci, chci se domlouvat normálně jako lidi, je to všechno pro děti. A dcera chce být více u mě, tak nevím zda to zohlední.

• Citovat
  • Nahlásit
1950
12.4.22 13:05

V první řadě si najdi právníka!
Na OSPODu budou padat obvyklé otázky týkající se tvého zajištění, vztahu k dětem, jejich škole, budou se ptát na vztah otec-děti, ty-otec a jak by jsi si to představovala dál. To samé budou chtít u otce. Není se čeho bát. Jde jen o to, aby si pracovnice OSPODu udělala obrázek, jak to vnímáte. Určitě se budou ptát i dětí.

Co se týče střídavky - jak která soudkyně. Většinou je to tak, že střídavka je vhodná tam, kde rodiče spolu umí komunikovat a řeší věci společně v zájmu dítěte + dítě nebude měnit školu. Ale (!!!) není to pravidlem a soud může povolit střídavku i tam, kde to rodičům drhne.

U soudu přednesete návrhy. Ty přines vše co se dá (právnička ti poradí) - doložíš své příjmy a výdaje, můžeš přidat komunikaci s otcem dětí - sms, emaily atd. To samé pochopitelně donese i on. Jak soud dopadne bude záležet hlavně na Vás.

Co se týče výživného, může ho soud otci vyměřit i v případě střídavky.

Stejně jako ty můžeš dávat dítě na hlídání, může i otec. To jak k tomu bude soud nahlížet je věc druhá, může mu to být k tíži a většinou se soudy dotazují, zda je otec ochoten si směny přizpůsobit. A zároveň, jak jsi ochotná se přizpůsobit ty jeho směnám… např. rozšířený styk atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1950
12.4.22 13:06
@Anonymní píše:
Jde o to, že už teď se s ním nedá domluvit. Já sním nemám problém, ale to jeho urazene ego. I stridavku bych zvládla, kdyby komunikoval. Ne, že jeho žena mě před dětmi pomlouvá, což mi děti řekly, bývalý mě má uloženou jako p.. a. Děti to viděly, ptaly se a on, já jsem na maminku naštvaný místo, aby poslal peníze na děti, tak mi řekne, teď nemam musel jsem opravit auto a potřebují materiál na chalupu, máš výplatu tak se starej. Koupila jsem teď dvoje boty poslala mu účty, ať půlku zaplatí a nic, neodepíše, nebere mobil. No je toho víc. Cokoliv zařídit. Nemohl sehnat ocniho pro syna tak jsem sháněla i já, pak mu říkám, že mám ocniho a on řekne, co se staras já už ocniho mám. Ale nenapíše, že má, nejdříve tvrdil, že ne. Takovou domluvu nechci, chci se domlouvat normálně jako lidi, je to všechno pro děti. A dcera chce být více u mě, tak nevím zda to zohlední.

No a tohle všechno řekni na OSPODu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.4.22 14:51

No a když na právníka nemám? Teď vychazim jen byt, jidlo, základní potřeby. Vím, že to asi nebude u soudu hezké, bude dělat vše proto, aby mi co nejvíce ublížil, ja jsem dost cita, mám strach, abych se tam nerozbrecela. Nechci vypadat jak hysterka. Bude je chtít určitě do své péče, kdyby vše klapalo bylo by to jednodušší. Doteď jsem mu vycházela vstříc, ale už ne, neplatí a když jsem potřebovala já, tak mi rekl, asi je teď ty starej se.

• Citovat
  • Nahlásit
1950
12.4.22 16:22
@Anonymní píše:
No a když na právníka nemám? Teď vychazim jen byt, jidlo, základní potřeby. Vím, že to asi nebude u soudu hezké, bude dělat vše proto, aby mi co nejvíce ublížil, ja jsem dost cita, mám strach, abych se tam nerozbrecela. Nechci vypadat jak hysterka. Bude je chtít určitě do své péče, kdyby vše klapalo bylo by to jednodušší. Doteď jsem mu vycházela vstříc, ale už ne, neplatí a když jsem potřebovala já, tak mi rekl, asi je teď ty starej se.

Nemusíš ho mít, ale je to lepší. Mohou půjčit rodiče, přátelé? Co se obrátit na nějakou neziskovku? Neboj, už jsem u soudu pláč viděla a fakt tě tam nikdo nebude označovat za hysterku. Určitě bych nečekala, že dostane děti do výhradní péče. Se střídavkou bude boj - i kdyby ji dostal a starala se jeho nová partnerka, tak ti to může být vlastně jedno. Ty si taky jednou partnera najdeš a neříkej, že by děti byly jen s tebou. Já bych možná vsadila na to, že bude soudkyně i OSPOD tlačit, aby si to tatínek nějak zařídil - na začátku asi dostane víkend, možná nějaké rozšíření dle směn s tím, že časem třeba střídavka. Ale to fakt jen odhaduju. Každý soud je jiný. Tyhle dohady mezi Vámi nakonec ve finále poškozují jen ty děti - on a jeho komunikace a tvůj odpor, aby děti hlídal někdo jiný než otec. To je prostě bojkot z obou stran. Je možné že Vám OSPOD doporučí terapii, mediaci - abyste došli k nějakému kompromisu. To nebude jen o tom, že tatínek má zlepšit komunikaci, ale budeš se muset snažit i ty. Je v zájmu dětí, aby se s tátou viděli a měly hezký vztah i s jeho novou partnerkou. Starší dítě určitě bude moci vyjádřit svůj názor s kým a jak chce být. Pozor na manipulaci, dá se poměrně lehce odhalit - dřív nebo později. Určitě bych děti podporovala ve vztahu k tatínkovi. Časem, až budou větší, tak jim to stejně zpětně vše docvakne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.4.22 17:39

Já s jeho partnerkou problém nemám, ale vadí mi, jaký tam mají režim, pořád počítač, TV, chodí spát v 22h. Asi s tím nic neudělám, ale byla bych radsi, aby ten režim měly. I komunikovat s ním chci, ale když nebere mobil, neodepisuje na SMS. Nezakazuji jim otce, nemluvím o něm špatně, ale komunikaci si představují jinak, oboustrannou a v pohodě.

• Citovat
  • Nahlásit
1950
13.4.22 09:23
@Anonymní píše:
Já s jeho partnerkou problém nemám, ale vadí mi, jaký tam mají režim, pořád počítač, TV, chodí spát v 22h. Asi s tím nic neudělám, ale byla bych radsi, aby ten režim měly. I komunikovat s ním chci, ale když nebere mobil, neodepisuje na SMS. Nezakazuji jim otce, nemluvím o něm špatně, ale komunikaci si představují jinak, oboustrannou a v pohodě.
Řekni to u soudu i na OSPODu. Pokud děti nemají vážné problémy s plněním školních povinností nebo nemají zdravotní problémy, psychické - nemá smysl to výrazně řešit. Pokud odlišný režim bude způsobovat opravdu značné problémy, můžeš pak k soudu podat žádost o změnu styku po nějaké době a toto uvést jako důvod. Dej pak vědět, jak dopadneš :-)
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.4.22 12:07

Děkuji, všem dám vědět, příští středu jdeme na OSPOD. Na všechno se poptam, už mám strach s ním mít dohodu, s penězi měl vždy problém. Kdyby platil, dodržoval co má, nemusím jít k soudu, uvidím co nám tam řeknou. Mě hold nebere vážně a myslí si, že když bude platit s měsíčním spozdenim a po částech, že je to v pořádku. Co bych si měla připravit k soudu? To by mi taky na OSPOD měli říct, ne? I jak to bude probíhat.

• Citovat
  • Nahlásit
396
13.4.22 18:50
@Anonymní píše:
Ahoj,
v květnu máme sezení u soudu ohledně svěření děti do mé péče. Návrh jsem podala já, protože bývalý za tři měsíce zaplatil výživné jenom jednou, podruhé se zpožděním na 2× a ještě né všechno. Domluvili jsme se na střídavé péči, ale domluva je s ním katastrofální, ....... Děkuji za odpovědi.

Tak předně nepravidelnost placení výživného a nepodílení se na některých platbách se dá řešit i jinak, než že rozpoutáš nesmiřitelnou bitvu o vyloučení jednoho rodiče z péče a omezení práv dětí. Otázku, kterou by sis měla položit, jak to vnímají děti. Těm bude asi úplně šumák, že se hádáte o prachy. A navrhovat svěření dětí do své péče proto, že otec vydělává peníze, no to bych ti jako soudkyně nechala pěkně sežrat.
Vy jste pár zralý na mediaci, tak se přestaňte soudit a tahat o prachy a jděte se normálně dohodnout s pomocí odborníka na dohody a neničte dětem život.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
396
13.4.22 18:52
@Anonymní píše:
Děkuji, všem dám vědět, příští středu jdeme na OSPOD. Na všechno se poptam, už mám strach s ním mít dohodu, s penězi měl vždy problém. Kdyby platil, dodržoval co má, nemusím jít k soudu, uvidím co nám tam řeknou. Mě hold nebere vážně a myslí si, že když bude platit s měsíčním spozdenim a po částech, že je to v pořádku. Co bych si měla připravit k soudu? To by mi taky na OSPOD měli říct, ne? I jak to bude probíhat.

Pokud se budeš řídit radami OSPOD, tak chudáci děti. OSPODy jsou bohužel dost často ten element, který spor eskaluje. Takže pokud chcete zničit děti, nechte si od OSPODu poradit. Jsou na to machři. Čest výjimkám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat