Soud ho zruinuje?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.08.18 10:33
Soud ho zruinuje?

Ahoj,
nebudu popisovat celou složitou situaci, ale jen její vyústění. Prokázalo se, že přítelova ex s ním má dítě (poslali ho soudně na genetický testy, který to potvrdily). Dítě nikdy neviděl, rozešli se před porodem a ona to vychovává od začátku s jinym a přítelovi řekla že po něm nikdy nebude nic chtít a nemá se o něj zajímat. Jinak přítel má dvě děti z prvního manželství, tam mu teď zvýšili alimenty. Jeho současná finanční situace je úplně hrozná, po poplacení všeho, co musí, mu zbyde sotva na fungování. A ta jeho bývalka teď u posledního soudu vznesla ještě jeden požadavek - vyplatit alimenty i zpětně za rok a něco! Což by ho dostalo do exekucí a podobnejch sra*ek. Z platu mu jde naprostá většina peněz na alimenty a půjčky. Zvládáme to jen díky tomu, že jsme na to dva. Zatím to zvládá platit, ale… když se sečte vše za soud, genetiku a ty zpětný alimenty, je to suma, na kterou absolutně nemá, soud ale má doložené jeho příjmy za poslední půlrok, které jsou tak nějak horší průměr.
Jestli mu to dají zaplatit najednou, asi jsme skončili a můžeme jít na ulici. :zed: Jsem z toho tak zhroucená, že jsem musela začít brát léky pod dohledem psychiatra. Do 4 let plánujeme se vzít a mít miminko. Copak to půjde, když bude mít nedejbože nějaké exekuce nebo bude v insolvenci? :,( :,(
Moje hlavní otázka ale je - jestli soud může po něm chtít při jeho nízkém platu zaplatit celé výlohy za genetické testy a zpětné alimenty za rok naráz, nebo by mu určili nějaký splátkový kalendář, aby mu aspoň dali možnost mít nějaké životní minimum? Už teď vím, že domácnost potáhnu hodně já, mám obavy co když třeba onemocním nebo co já vím.
A ještě dotaz - máte někdo zkušenost s insolvencí? Je to varianta, nad kterou přemýšlím - ještě kromě druhé varianty a to by bylo, že bych vzala na sebe půjčku a on by mi splácel. Nevím, jak při insolvenci by fungovalo, že se chceme vzít a mít miminko no…
Díky předem za odpovědi.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1602 příspěvků 16.08.18 10:39

„ona to vychovává“

8o 8o 8o
Magdaleeena
Kelišová 5684 příspěvků 16.08.18 10:39

Jestliže plánuje být otcem 4 dětí, musí zvýšit příjem.
Aktuálně dvě práce, má to tak spousta lidí.

@Anonymní píše:
Ahoj,
nebudu popisovat celou složitou situaci, ale jen její vyústění. Prokázalo se, že přítelova ex s ním má dítě (poslali ho soudně na genetický testy, který to potvrdily). Dítě nikdy neviděl, rozešli se před porodem a ona to vychovává od začátku s jinym a přítelovi řekla že po něm nikdy nebude nic chtít a nemá se o něj zajímat. Jinak přítel má dvě děti z prvního manželství, tam mu teď zvýšili alimenty. Jeho současná finanční situace je úplně hrozná, po poplacení všeho, co musí, mu zbyde sotva na fungování. A ta jeho bývalka teď u posledního soudu vznesla ještě jeden požadavek - vyplatit alimenty i zpětně za rok a něco! Což by ho dostalo do exekucí a podobnejch sra*ek. Z platu mu jde naprostá většina peněz na alimenty a půjčky. Zvládáme to jen díky tomu, že jsme na to dva. Zatím to zvládá platit, ale… když se sečte vše za soud, genetiku a ty zpětný alimenty, je to suma, na kterou absolutně nemá, soud ale má doložené jeho příjmy za poslední půlrok, které jsou tak nějak horší průměr.
Jestli mu to dají zaplatit najednou, asi jsme skončili a můžeme jít na ulici. :zed: Jsem z toho tak zhroucená, že jsem musela začít brát léky pod dohledem psychiatra. Do 4 let plánujeme se vzít a mít miminko. Copak to půjde, když bude mít nedejbože nějaké exekuce nebo bude v insolvenci? :,( :,(
Moje hlavní otázka ale je - jestli soud může po něm chtít při jeho nízkém platu zaplatit celé výlohy za genetické testy a zpětné alimenty za rok naráz, nebo by mu určili nějaký splátkový kalendář, aby mu aspoň dali možnost mít nějaké životní minimum? Už teď vím, že domácnost potáhnu hodně já, mám obavy co když třeba onemocním nebo co já vím.
A ještě dotaz - máte někdo zkušenost s insolvencí? Je to varianta, nad kterou přemýšlím - ještě kromě druhé varianty a to by bylo, že bych vzala na sebe půjčku a on by mi splácel. Nevím, jak při insolvenci by fungovalo, že se chceme vzít a mít miminko no…
Díky předem za odpovědi.
Tejule
Zasloužilá kecalka 631 příspěvků 16.08.18 10:40

Nechápu proč nedrží pindoura v kalhotách, když nemá na uziveni děti. Ty by sis s ním měla dítě těžce rozmyslet, to není partie pro život, rozsevac semene a když se po něm chce zodpovědnost a platit na děti, tak brečí, že na to nemá? Co když ty budeš mít dítě a neuvidíš od něj ani korunu, pac na to nemá. Nedělej prosím další dítě chudakem…

bublinek
Kelišová 5200 příspěvků 16.08.18 10:42

Je zapsaný v rodném listě dítka?
Snad ani soud nenařídí alíky, tak aby pak neměl z čeho žít, ne?

Ms.Ragdoll
Závislačka 2672 příspěvků 16.08.18 10:42

Ano, soud mu to muze nařídit. Dite je jeho, podle toho co pises o nem vedel, jen spolehal na to, ze ona nebude nic chtit. Neni problem soudu, ze ma chlap blbou praci a nedokaze se uzivit, at si najde praci lepsi. :nevim:

Jo a na tvem miste bych s timto partnerem zalozeni rodiny zasadne prehodnotila. Pokud plati horko tezko alimenty na deti dve, a treti ho dle tebe financne polozi, tak absolutne nechapu, ze vubec uvazuje o diteti cislo 4 8o. Jste blazni.

Serpentini
Zasloužilá kecalka 898 příspěvků 16.08.18 10:44

Hlavně si na sebe neber žádnou půjčku, to je cesta do pekla. A se svatbou počkej až bude mít všechny dluhy zaplacený. Insolvenci může zkusit, pro dlužníky je to dobrá věc, ale i s tím miminkem bych počkala. Jemu nechají minimum, jinak mu budou všechno strhávat a ty pak budeš mít jen rodičák, takže vlastně ani jeden nebudete mít pořádný příjem.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.08.18 10:45
@Ms.Ragdoll píše:
Ano, soud mu to muze nařídit. Dite je jeho, podle toho co pises o nem vedel, jen spolehal na to, ze ona nebude nic chtit. Neni problem soudu, ze ma chlap blbou praci a nedokaze se uzivit, at si najde praci lepsi. :nevim:Jo a na tvem miste bych s timto partnerem zalozeni rodiny zasadne prehodnotila. Pokud plati horko tezko alimenty na deti dve, a treti ho dle tebe financne polozi, tak absolutne nechapu, ze vubec uvazuje o diteti cislo 4 8o. Jste blazni.

NE, třetí ho finančně nepoloží, ale já mluvím o velké sumě, která se týká placení genetických testů, zpětného výživného a tak. O ty alimenty jako takový tak nejde…
A to dítě neberu teď jako že ho chceme, ale během příštích tak 5let jo. Chci to stihnout tak do těch 30…

arinecka
Kelišová 5215 příspěvků 16.08.18 10:48

Byla chyba že jí uvěřil že po něm nikdy nebude nic chtít. O dítěti věděl tak to měl řešit dřív :nevim: V téhle situaci je nereálné si pořídit další dítě, to ti musí být jasné. Asi mu nezbyde nic jiného než si sehnat lépe placenou práci. Je zapsán v RL? Na dítě tedy bude muset platit a má i právo si ho brát. To je snad zase jasné ex, když si vzpomněla že dítě má otce.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.08.18 10:50
@Tejule píše:
Nechápu proč nedrží pindoura v kalhotách, když nemá na uziveni děti. Ty by sis s ním měla dítě těžce rozmyslet, to není partie pro život, rozsevac semene a když se po něm chce zodpovědnost a platit na děti, tak brečí, že na to nemá? Co když ty budeš mít dítě a neuvidíš od něj ani korunu, pac na to nemá. Nedělej prosím další dítě chudakem…

Prosím, odpusť si tyto výroky, i tak na tom nejsme psychicky dobře ani jeden. Ty dvě děti měl v manželství, to třetí je na delší vyprávění, nicméně ta holka ho naprosto psychicky zmanipulovala. Není to žádnej rozsévač to mi věř. Je to skvělej člověk, co bohužel narazil na špatný lidi a bohužel byl hodně naivní a mladej…
Teď jediné co řešíme je, pokud mu dají tolik obrovského placení, kde na to vezmeme a jestli oni mu budou chtít umožnit udělat ten splátkový kalendář. Nesmí se dostat do exekucí.

Ms.Ragdoll
Závislačka 2672 příspěvků 16.08.18 10:51
@Anonymní píše:
NE, třetí ho finančně nepoloží, ale já mluvím o velké sumě, která se týká placení genetických testů, zpětného výživného a tak. O ty alimenty jako takový tak nejde…
A to dítě neberu teď jako že ho chceme, ale během příštích tak 5let jo. Chci to stihnout tak do těch 30…
A tohle je podle tebe tedy co, dobra financni situace? Kdyz uz ted sotva poplati co musi, a to na treti dite jeste ani neplati ??:think:
@Anonymní píše:
Ahoj,
A ještě dotaz - máte někdo zkušenost s insolvencí?e Je to varianta, nad kterou přemýšlím - ještě kromě druhé varianty a to by bylo, že bych vzala na sebe půjčku a on by mi splácel.Nevím, jak při insolvenci by fungovalo, že se chceme vzít a mít miminko no…
Díky předem za odpovědi.

Příspěvek upraven 16.08.18 v 10:54

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.08.18 10:53
@Serpentini píše:
Hlavně si na sebe neber žádnou půjčku, to je cesta do pekla. A se svatbou počkej až bude mít všechny dluhy zaplacený. Insolvenci může zkusit, pro dlužníky je to dobrá věc, ale i s tím miminkem bych počkala. Jemu nechají minimum, jinak mu budou všechno strhávat a ty pak budeš mít jen rodičák, takže vlastně ani jeden nebudete mít pořádný příjem.

To je právě to, že nikdo jinej než já mu asi nepomůže. Ale zatím je to v teoretické rovině, nevíme, jak dopadne rozsudek a dle advokátky je nereálné po něm chtít platit zpětně, když má další 2 vyživovací povinnosti. Té insolvence se spíš bojím než půjčky no.

eumedon
Extra třída :D 13757 příspěvků 16.08.18 10:54
@Anonymní píše:
A ještě dotaz - máte někdo zkušenost s insolvencí? Je to varianta, nad kterou přemýšlím - ještě kromě druhé varianty a to by bylo, že bych vzala na sebe půjčku a on by mi splácel.

Ty bys vydělávala, ale vzala by sis na sebe půjčku, on je finančně na dně, ale on by ji splácel?

Z čeho by splácel tvou půjčku, když ho ruinují jeho alimenty? Co když by ji nesplácel?

To si fakt myslíš, že půjčka by ti zajistila lepší životní úroveň do budoucna?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.08.18 10:55
@bublinek píše:
Je zapsaný v rodném listě dítka?
Snad ani soud nenařídí alíky, tak aby pak neměl z čeho žít, ne?

Zapsanej asi není, ale prostě soudně zjistili, že otcem je. Ta holka si po roce od narození dítěte vzpomněla, že chce peníze. Přítel neměl jistotu, že je otcem, ona ho totiž podváděla.
Každopádně, o alíky jako takový nejde, spíš o tu sumu, jak jsem už psala.

pikola
Neúnavná pisatelka 19441 příspěvků 16.08.18 10:57

Jsi mladá, on je evidentně o dost starší, už má 3 děti a ty se navíc hroutíš z jeho problémů, hodláš ho tahat z dluhů- Stojí ti to za to?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Šlofík dne: Pašeračka Tereza si u soudu zdřímla. „Je nemocná,“ řekl nám zdroj

Pravidelné návštěvy soudu ji pěkně zmáhají. Během posledního soudního líčení... číst dále >

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >