Reklama

Soud kvůli nezaplacení dluhů a odměna žalobci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.17 21:00
Soud kvuli nezaplaceni dluhu a odmena zalobci

Ahoj prosim anonym radsi :,(

Nekdy v lete me doslo EPR z neuhrazene pujcky. Podala jsem odpor s vysvetlenim, ze navrhuji splatku tu a tu zduvodu zdravotnich problemu. Jelikoz se nic asi mesic nedelo tak jsem znovu psala. Asi za dalsi mesic me doslo predvolani na soud ze zalobce se splatkou nesouhlasi. Asi tyden pred soudnim jednani se mi podarilo dluh uhradit. Psala jsem to advokatovi veritele a zaroven na soud na elektronickou podatelnu. V pondeli bylo jednani a tohle bylo myslim ve stredu tyden pred. Asi den po uhrade me odepsal sam veritel ze dluh byl uhrazen atd. Odepsala mi take nejaka asistentka soudkyne ze to mam poslat znovu na podatelnu i screen toho jak me veritel potvrzuje ze vse bylo uhrazeno a ze na jednani nemusim. Ptala jsem se ji radsi 2× zda je to takto ok aby me pak nekdo nenarkl ze jsem se nedostavila a ona ze pry netedka asi po 3 tydnech me doslo domu -primo dos chranky tedka v patek odpoledne rovnou dopis zase id soudu ze rizeni je zastaveno a ze jsem povinna do 3 dnu od nabyti pravni moci k rukam zalobce(advokat veritele) zaslat nahradu skody ci co ze jsem zmarila soudni jednani. Nikde zadne cislo uctu nic. Zaroven ale na druhe strane bylo pouceni se slovy ze lze podat odvolani do 15 dnu primo k rukam soudu prostrednictvim soudu zdejsiho nebo tak neco.
Jsem z toho jelen…jak mam neco do 3 dnu zaplatit kdyz je patek vecer a lhuta je do pondelka, zaroven co znamena odvolani…? A posledni vec dluh celkovy i s naklady rizeni byl cca 55 000kc a tedka po me chteji dalsich 15 000kc. V EPR jsem platila dluh plus uroky pkus naklady rizeni tak co je tedka to ze jsem zmarila jednani? Pisou tam ze jsem dluh uhradila az po soudni vyzve… ale zadne cislo uctu nic…

Poradi nekdo prosim? Jen pravnik ci nekdo z oboru. Moc dekuji :think: :nevim: :,(

Reklama

Reakce:

pst007
Zasloužilá kecalka 616 příspěvků 08.12.17 21:11

Nevím co je EPR, ale předpokládám tam byly náklady řízení spočítané do doby před vydáním EPR. Od té doby do soudu, i když se nekonal, vznikly náklady další a o ty se jedná.

veria
Generální žvanilka 23405 příspěvků 1 inzerát 08.12.17 21:33

EPR je elektronicky platební rozkaz. Pokud jsi zaplatila náklady, tak je nemozny aby za jedno zmarene jednání ve sporu o 55 tis (vlastně min pokud je to včetně nákladu a úroku), bylo dalších 15 tis. Víc ti neřeknu, musela bych vidět to usnesení.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.17 21:46
@pst007 píše:
Nevím co je EPR, ale předpokládám tam byly náklady řízení spočítané do doby před vydáním EPR. Od té doby do soudu, i když se nekonal, vznikly náklady další a o ty se jedná.

Kdyz nic nevis tak proc odpovidas? :zed:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.17 21:47
@veria píše:
EPR je elektronicky platební rozkaz. Pokud jsi zaplatila náklady, tak je nemozny aby za jedno zmarene jednání ve sporu o 55 tis (vlastně min pokud je to včetně nákladu a úroku), bylo dalších 15 tis. Víc ti neřeknu, musela bych vidět to usnesení.

Muzu zaslat do sz prosim? Nechapu to prave…

veria
Generální žvanilka 23405 příspěvků 1 inzerát 08.12.17 21:48

Ano, pošli.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.17 22:52
@veria píše:
Ano, pošli.

Mas to tam. Ty jsi pravnik?

Keyllah
Echt Kelišová 8975 příspěvků 09.12.17 09:06
@veria píše:

Přemýšlím jestli nepůjde o vyčíslení nákladů druhé s advokátním zastoupením do doby než to zaplatila? Jen přemýšlím jestli to tak cca sedí- převzetí zastoupení, 1-3 porady s klientem, sepsání EPR, reakce na její odpor atd.

pst007
Zasloužilá kecalka 616 příspěvků 09.12.17 11:22
@Anonymní píše:
Kdyz nic nevis tak proc odpovidas? :zed:

Když chceš radu tak proč se vztekáša urážíš ostatní? Plať dluhy včas a nebudeš mít pronlémy.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.17 15:52
@pst007 píše:
Když chceš radu tak proč se vztekáša urážíš ostatní? Plať dluhy včas a nebudeš mít pronlémy.

Chci radu a ne domenky

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >