Soud, může zastupovat i osoba bez právnického titulu?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
2.1.22 22:04

Soud, může zastupovat i osoba bez právnického titulu?

Zdravím, jdu za vámi s dotazem, právě rozjíždím rozvod, jedná se i o péči o dítě. detaily psát nebudu. Já vše řeším s právníkem, ovšem jen po stránce, abych věděla, jak postupovat při dohodě. ovšem s manželem dohoda není, a vyhrožuje že to půjde po zlém, že má právníka. Vím že si právníka nemůže dovolit, má pouze známého který se v právech vyzná, ovšem nemá právnický titul. Může manžela i tak zastupovat, stejně jako právník mě? na netu jsem nedohledala přesnější odpověd. předem děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5367
2.1.22 22:13
@Anonymní píše:
Zdravím, jdu za vámi s dotazem, právě rozjíždím rozvod, jedná se i o péči o dítě. detaily psát nebudu. Já vše řeším s právníkem, ovšem jen po stránce, abych věděla, jak postupovat při dohodě. ovšem s manželem dohoda není, a vyhrožuje že to půjde po zlém, že má právníka. Vím že si právníka nemůže dovolit, má pouze známého který se v právech vyzná, ovšem nemá právnický titul. Může manžela i tak zastupovat, stejně jako právník mě? na netu jsem nedohledala přesnější odpověd. předem děkuji za odpovědi.

Může, jako tzv. obecný zmocněnec. Manžel může požádat o právní pomoc na české advokátní komoře, ale to asi slyšet nechceš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54
2.1.22 22:15

Muze ho zastupovat jako tzv. „obecny zmocnenec“ na zaklade plne moci. Neni ani potreba pravnicke vzdelani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.22 22:15

@blobfish to vím že může, mě jde právě jen o to, jestli ho může zastupovat i osoba bez právnického titulu, každopádně děkuji za info :)

• Citovat
  • Nahlásit
5367
2.1.22 22:22
@Anonymní píše:
@blobfish to vím že může, mě jde právě jen o to, jestli ho může zastupovat i osoba bez právnického titulu, každopádně děkuji za info :)

No, upřímně, osoba bez právnického titulu nebo neadvokát tomu nikdy nebude rozumět tolik jako advokát, ne, že by se právo nešlo naučit, ale zkušenosti nabereš jen praxí. Tak bych se známého tolik nebála (ostatně i kdyby nezastupoval, tak by mohl „našeptávat“) a sama bych teda peníze na advokáta obětovala, pokud čekáš problémy. Ne každý si účtuje majland a pomoc to může být velká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2105
2.1.22 22:41

Nějaký obyčejný advokát si vezme do 5 000 za jedno stání i s přípravou.
Tak že bych tvého bývalého nepodceňoval. A pokud ti vyhrožuje atd tak hlavně si vem důkazy sebou ;)

A advokáta si zaplať. Určitě už teď ti neradi jen za hezký úsměv ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat