Soud o svěření dítěte do péče, aneb rozhodnutí zůstat spolu

14.12.19 22:07

Soud o svěření dítěte do péče aneb rozhodnutí zůstat spolu

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat. S přítelem jsme se rozešli Máme 5 měsíční miminko. Rozhodl se že to chce řešit přes Soud Ve středu 11.12.2019 jsem byla podat návrh. U nás je to většinou prý dovyřešene do měsíce. Papíry jsem podepsala a má příteli přijít dopis domů a mě čeká návštěva od sociálky. Přítel se asi probral a chce být zase s námi. Nevím co bude dál. Nechci aby se k nám hned vrátil Chci zjistit jestli to má opravdu cenu. Teď tedy zní ta otázka Už jste to taky někdo prožil? Nevím jestli ten Soud máme tak jako tak vyřešit a pak se uvidí jestli spolu opravdu chceme ještě být Jestli to má cenu Nebo to zrušit jestli to jde. Každopádně já bych sama za sebe chtěla aby jsem to přes ten soud vyřešili Vrátíme se k sobě za nějakou chvíli ale i tak aby se to dovyřešilo. Kdyby náhodou jsme se třeba za 3 měsíce rozhodli že to nemá cenu. Nechci to pak zase znova řešit přes Soud. Jestli to má nějaký vliv na to že bych JAKOBY byla sama s malym kvůli sociálce. Zatím to vypadá že spolu budeme ale ne hned. Děkuji za odpovědi a zkušenosti :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21846
14.12.19 22:11

Tak zatím vám ještě nedošel termín stání u soudu, takže se nic neděje - snad si přes vánoce rozmyslíte, jestli spolu chcete být nebo ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31189
14.12.19 22:13
@mamkabarca píše:
Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat. S přítelem jsme se rozešli Máme 5 měsíční miminko. Rozhodl se že to chce řešit přes Soud Ve středu 11.12.2019 jsem byla podat návrh. U nás je to většinou prý dovyřešene do měsíce. Papíry jsem podepsala a má příteli přijít dopis domů a mě čeká návštěva od sociálky. Přítel se asi probral a chce být zase s námi. Nevím co bude dál. Nechci aby se k nám hned vrátil Chci zjistit jestli to má opravdu cenu. Teď tedy zní ta otázka Už jste to taky někdo prožil? Nevím jestli ten Soud máme tak jako tak vyřešit a pak se uvidí jestli spolu opravdu chceme ještě být Jestli to má cenu Nebo to zrušit jestli to jde. Každopádně já bych sama za sebe chtěla aby jsem to přes ten soud vyřešili Vrátíme se k sobě za nějakou chvíli ale i tak aby se to dovyřešilo. Kdyby náhodou jsme se třeba za 3 měsíce rozhodli že to nemá cenu. Nechci to pak zase znova řešit přes Soud. Jestli to má nějaký vliv na to že bych JAKOBY byla sama s malym kvůli sociálce. Zatím to vypadá že spolu budeme ale ne hned. Děkuji za odpovědi a zkušenosti :roll:

Já bych nechala běžet žádost. Chlap, co odchazí od ženy a pětiměsíčního miminka, žádný dáreček nebude. Abys za měsíc nelitovala. Přejdou Vánoce a z něj bude zas ten nezodpovědný chlap.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20081
14.12.19 22:24

Jen ten soud nech proběhnout. Aspoň budeš mít všechno černé na bílém, až se ten dáreček opět rozhodne frnknout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.12.19 22:29

@Russet Tak to vidím i já. Myslím si že se to stává i jinde Že to řeší přes soud a pak se rozhodnou že se k sobě vrátí po nějaké době. Nejsem si jistá jestli to bude fungovat. Proto to rušit nechci. Každopádně když se to přes ten soud vyřeší a my se potom rozhodneme že spolu budeme jestli to pak musíme někde nahlásit aby z toho nebyl pruser :roll: děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.12.19 22:31

@Janli moc díky Kdyby jsme se rozhodli že spolu zase budeme po Soudu Budeme to muset někde nahlásit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31189
14.12.19 22:33
@mamkabarca píše:
@Russet Tak to vidím i já. Myslím si že se to stává i jinde Že to řeší přes soud a pak se rozhodnou že se k sobě vrátí po nějaké době. Nejsem si jistá jestli to bude fungovat. Proto to rušit nechci. Každopádně když se to přes ten soud vyřeší a my se potom rozhodneme že spolu budeme jestli to pak musíme někde nahlásit aby z toho nebyl pruser :roll: děkuji

Ano. Je to rozumné :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20081
14.12.19 22:39
@mamkabarca píše:
@Janli moc díky Kdyby jsme se rozhodli že spolu zase budeme po Soudu Budeme to muset někde nahlásit?

Ne, soudu je to šumák. Vy jen mezi sebou vymezujete právní vztahy. To je naprosto v pořádku i u párů, které ani rozchod nezvažují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
114
14.12.19 22:56

Soudu je to jedno, ale Úřadu práce ne. Pokud spolu oficiálně začnete znovu sdílet společnou domácnost, je pro ně rozsudek o svěření dítěte do péče neplatný. Při dalším rozchodu musíš požádat o svěření dítěte do péče znovu. Úřad práce např. může zkontrolovat uplatňování daňového zvýhodnění na dítě (z toho pak usuzuje, že rodiče žijí ve společné domácnosti).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.12.19 23:00

@pipa.k moc díky o tohle mi přesně šlo :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
114
14.12.19 23:06

Pokud bys chtěla pobírat dávky hmotné nouze, musíš osoby žijící v jedné domácnosti nahlásit úplně všechny tak jako tak. Pro přídavky na děti jste buď pár žijící ve společné domácnosti nebo když jsi matka samoživitelka, tak otec platí výživné a nemůže si uplatňovat daňový odpočet na dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1297
14.12.19 23:26

@mamkabarca kamarádka má svěřené děti do péče a přesto je stále s manželem. Kdysi to u nich skřípalo, děti si nechala svěřit do péče a nakonec s manželem zůstala. Takže je možné vše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
365
14.12.19 23:39

A proč jste se vlastně rozešli? Něco slepit lze, ale jsou i případy, kdy je to lepší nechat být.

Mě osobně teda udivuje, jak moc ženských je ochotno mít dítě jen s přítelem. Má to jen samé nevýhody. Kdybych chtěla mít s přítelem dítě, tak první, co bych chtěla, by byl určitě snubní prstýnek… - Tohle je má osobní úvaha, s problémem zakladatelky nesouvisející…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31189
15.12.19 01:10
@Mosie píše:
A proč jste se vlastně rozešli? Něco slepit lze, ale jsou i případy, kdy je to lepší nechat být.Mě osobně teda udivuje, jak moc ženských je ochotno mít dítě jen s přítelem. Má to jen samé nevýhody. Kdybych chtěla mít s přítelem dítě, tak první, co bych chtěla, by byl určitě snubní prstýnek… - Tohle je má osobní úvaha, s problémem zakladatelky nesouvisející…

Jde to celkem dobře. Ale nesmíš si vybrat blb. ečka. Manželství není záruka, že chlap nepláchne, a děti se řeší jak při rozchodu, tak při rozvodu stejně :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
365
15.12.19 13:55

@Russet
Nejde jen o rozvod. Jde např. i o dědictví, sirotčí důchod, vdovský, dům zařízený ze společných peněz, atp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat