Soud o svěření do péče - prosba o rychlou radu

Anonymní
19.4.17 21:04

Soud o svěření do péče - prosba o rychlou radu

Prosím o radu - ráno mám soud o svěření dcery do péče a nemůžu najít její rodný list. Stačí mi k jednání obyčejná neověřená kopie?
Díky.
(Prosím o zachování anonymu z důvodu studu za vlastní blbost. :oops: )

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1265
19.4.17 21:11

A nedavala si ho k zadosti, kterou si podavala na soud??me ho vraceli az po soudu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1140
19.4.17 21:16

Staci kopie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.4.17 21:36
@Zuzkka píše:
A nedavala si ho k zadosti, kterou si podavala na soud??me ho vraceli az po soudu.

Určitě jsem ho měla v dokladech, co jsem dávala právníkovi k sepsání. Jenže ten si myslím taky nechával jen kopii a originál mi vrátil. Ale přísahat bych na to nemohla. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
915
19.4.17 21:40

Staci kopie, kamaradka resila to same, original ne a ne najit. S kopii problem nebyl, takze v poho ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.4.17 21:47

@tessa2323 @Moucharda Uff, tak kéž máte pravdu. Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
1140
19.4.17 21:54
@Anonymní píše:
@tessa2323 @Moucharda Uff, tak kéž máte pravdu. Díky.

Bud v klidu… :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7098
19.4.17 22:03

Po mně ho u soudu nikdo nechtěl, ani jsem tam rodný listy dětí neměla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12282
19.4.17 23:02

Stačí kopie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4281
20.4.17 14:27

Záleží na soudci. Někteří zakládají kopii, ale měli by porovnat s originálem. V nejhorším tě vyzvou k doplnění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.4.17 18:45

@canaglia Nevyzvali. :) A dokonce, jestli prý chci, tak i tu kopii mi po vyhotovení rozsudku vrátí. :jazyk:
Díky všem, trochu mě včera večer brala panika.
Nastěstí to všechno dobře dopadlu. :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
2.5.17 10:07

Použiji toto téma…název docela odpovídá - soud o svěřeí do péče běží a dle rychlosti soudu ještě dlouho bude…moje právnička mi řekla že můžu otci zakázat vzít někam dítě bez mého vědmí..no ale střídáme si dítě po 2-3 dnech -on ho bere různě po republice…ale můj problém - chci vzít dítě do zahraničí - v rámci mé části péče - musím se ho ptát?

• Nahlásit
  • Citovat
409
2.5.17 11:07
@Anonymní píše:
Použiji toto téma…název docela odpovídá - soud o svěřeí do péče běží a dle rychlosti soudu ještě dlouho bude…moje právnička mi řekla že můžu otci zakázat vzít někam dítě bez mého vědmí..no ale střídáme si dítě po 2-3 dnech -on ho bere různě po republice…ale můj problém - chci vzít dítě do zahraničí - v rámci mé části péče - musím se ho ptát?

Tak do ciziny by s tím měli souhlasit oba rodiče, a to i při výlučné péči (!! ).
Po republice v rámci " svých" dní péče, to snad není problém.
Opravdu se nedá s tatínkem domluvit? Nemá reálný důvod bát se, že ho chceš z péče vyšachovat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.5.17 13:14

@ondrej190 měli nebo musí? Já se zeptám u odborníků, ale jdu k nim až koncem týdne a chci něco vědět dopředu…díky

• Nahlásit
  • Citovat
57543
2.5.17 13:35
@Anonymní píše:
@ondrej190 měli nebo musí? Já se zeptám u odborníků, ale jdu k nim až koncem týdne a chci něco vědět dopředu…díky

Výklad práva je různý. Je psáno, že rodiče musí být ve shodě v důležitých záležitostech. Dovolenou někde píšou do zahraničí ano, jinde ne. Nicméně na hranicích nikdo vyžadovat předložení souhlasu nebude. Takže je to spíše teoretická rovina. Kdyb ti ho dát nechtěl, můžeš požádat o zástupný souhlas soudu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama