Reklama

Soud o úpravu styku- zneužití zdravotní dokumentace?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lucillienta
Stálice 66 příspěvků 25.01.17 10:11
soud o upravu styku- zneužití zdravotní dokumentace?

Ženy mám takový dotaz.. soudím se už víc než rok o dcerku s jejím otcem.. To je kapitola sama o sobě… ale..
jelikož jsem podala u posledního soudu odvolání, začala smršť výhružek a neustálého spamování od něj a jeho rodiny.. To by bylo v pořádku, ale zarazilo mě, když mi on a jeho matka začali vypisovat, že mají moji zdravotní dokumentaci a použijí ji u soudu (přesněji - něco co bylo dlouho před tím, než sem vůbec počala malou dcerku a když jsem se od něj nuceně stěhovala mi nejspíš ty papíry ukradl ze zdravotní karty, kterou jsem si ten den odnášela od svého obvoďáka a měla ji donést svému novému obvodnímu doktorovi)
ikdyž jsem to věděla, že nějaké papíry z té karty má, kdysi se už zmínil a já ho prosila, aby mi ty papíry vrátil a poté několikrát urgovala - tvrdil, že je nemůže najít, že je asi vyhodil.. a teď na mě tahaj toto… :think:
nikde na netu jsem nenašla nic co by mi dalo odpověď na to, zda je to trestné nebo nezákonné držet bez mého svolení a celkově - vědomí dokumentaci, která mi byla odcizena jím a má být u mého Obvodního doktora a ještě kor, když ji chtějí použít u soudu, aby útočili s něčím, co bylo před 4-5 lety? Asi je to u soudu nebude zajímat, ale jde o princip..

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

Poustevnice
Ukecaná baba ;) 1402 příspěvků 25.01.17 10:23

Obecně zdravotní karta je majetkem ošetřujícího lékaře a jsou v ní údaje podléhající lékařskému tajemství. Takže pokud to někde napíší do nějakého lejstra jako důkaz proti tobě, nezbývá ti nic jiného, než to napadnout, že to bylo zneužito. Ani obvodní doktor nemůže a nesmí na písknutí komukoliv co vypisovat o druhém člověku - na to by musel dostat něco jako soudní příkaz. Prosím tě, a co je to tak šíleného, že se toho bojíš??? Drogy???

arinecka
Závislačka 4599 příspěvků 25.01.17 10:23

@Lucillienta Jak by soudu vysvětlil že má v ruce tvojí dokumentaci kterou on mít nemá ale má jí mít tvůj lékař? Nevím čeho se to týká ale těžko proti tobě může použít něco co už je minulost :nevim: Ulož si zprávy kte ti vyhrožují a případně je u soudu dolož.

Lucillienta
Stálice 66 příspěvků 25.01.17 10:29

Né drogy né.. řekla bych že snad možná něco horšího.. no.. kdysi jsem měla prostě těžké období a to vedlo k psychickým potížím.. No a dřív, než jsem udělala tu největší chybu v životě jsem okamžitě vyhledala psychiatra a řešila to, do toho jsem již třpěla neurogenní tetánií a sešlo se to… a tyto spisy o mých záchvatech při tetánii a doporučenku na léčení s kompletní zprávoz z vyšetření, kterou jsem s psychiatrem vedla má teď on doma a chce poukázat na to, že jsem „švihlá na hlavu a nedokážu se o dceru postarat“ no záchvat jsem neměla skoro 3 roky a antidepresiva a nic už taky neberu, jsem prostě zdravá a šťastná se svým novým partnerem.. :nevim: nevím, čeho chce dosáhnout, ale vadí mi to, že mi tímto už jen vyhrožuje, když na to nemá žádné právo..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.17 10:32

Protože mám za sebou podobné svinstva od svého ex, tak mě z Tvého psaní až zabolel žaludek.

Je to další z XY looser rodin, které už neví s čím by vyrukovaly a co by za pi*oviny ještě vytáhly z rukávu. Podle mého názoru si na sebe jen upletli bič.

Samozřejmě že to soud zajímat NEBUDE, buď v klidu. Napadnout před soudem můžeš Ty je, že kartu drží bez Tvého vědomí, protože do zdravotní dokumentace může nahlížet jen tento strohý seznam osob: http://cms.nvb.cz/…dravotnicke/ Viz první odstavec.

Držím Ti palce a tohoto se vážně neboj :kytka:

canaglia
Závislačka 3615 příspěvků 25.01.17 10:36

Teoreticky by si soud mohl tuto dokumentaci nebo zprávu vyžádat, takže bych z toho nedělal takové drama. Navíc u soudu jsi povinna mluvit pravdu a nic nezamlčet, tedy případné údaje ohledně zdravotního stavu, které mají souvislost s úpravou péče. Otázka je, co vyprovokovalo tohle jeho běsnění, proč jsi se odvolávala a proti čemu. Ono kolikrát sebrat zdravotní dokumentaci je mnohem menší svinstvo než sebrat dítě, víš? Neznám tvůj případ, takže nesoudím, nehodnotím jen k zamyšlení, zda není lepší se dohodnout a respektovat rozhodnutí okresního soudu…

Lucillienta
Stálice 66 příspěvků 25.01.17 10:37

No budu to co nevidět řešit se svou právničkou, ale to až tak za 2 týdny či kdy to máme schůzku.. jako by bylo těžké se normálně domluvit a hlavně se normálně chovat :nevim:
každopádně moc děkuju za seznam lidí, kouknu

Lucillienta
Stálice 66 příspěvků 25.01.17 10:45

@canaglia no ono je to něco, co nemá absolutně žádný vliv na výchovu mojí dcery, kdyby si to vyžádal soud nemám s tím problém, ale aby to vykládal každému skoro na potkání, a moje lékařské zprávy proputovali půlkou Ostravy a ještě mi tím vyhrožoval, jak mě tím zničí u soudu? mi nepříjde normální..
odvolávám se, protože se chová jako psychopat a má na dceru víc než špatný vliv (tak to vidí i psycholožka i pediatrička - stejně tak ve školce zaznamenávají prudké změny chování mojí dcery.. už jen to, že ji očkuje proti mě a mému příteli, že ji bije za to, že mu říká tati (mému příteli), když ji ukazuje fotky.. že ji uplácí bombonama, aby mi řekla, že nechce domů… umí si ji jen kupovat, dělat z ní psychopata stejného, jako je on sám a to zdaleka není vše… pokaždé se od něj vrací nemocná, jao by to dělal schválně.. ztrácí ji oblečení co ji kupuju (posledně zimní kombinézu a dovezl ji v teplákách) atd atd atd… nechci mu ji brát chci aby se vídali věřím, že ji má rád a miluje ji - kdo by taky ne je to úžasné děcko, ale raději se na toto téma bavit nebudem, protože každý má na to svůj názor a byla by zbytečně konfliktní diskuze mimo téma, které jsem založila.. Hold každý blaho svého dítěte vidí jinak, kor, když ho má doma a vidí jak se chová tehdy a tehdy.. :)

Lucillienta
Stálice 66 příspěvků 25.01.17 10:48

Nemluvě o tom, že mě před očima naší dcery několikrát praštil… prostě respektovat okresní soud, který mu vyhověl ve všem co si zažádal ani nepřihlédl k žádným důkazům nebudu… měla jsem si pořídit právničku už dřív :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.17 10:49

…+ na to jeho spamovací bombardování buďto nereaguj vůbec, ignorace je nejlepší zbraň, nebo mu pošli SMS s usměvavým smajlíkem s textem „tak to použijte“, a přestaň komunikovat.

Vycítí z toho Tvůj nadhled a spolehlivě ho to nase*e :).

Lucillienta
Stálice 66 příspěvků 25.01.17 10:51

O to se snažím, ale musím si to lépe natrénovat :D

Lama Lama
Hvězda diskuse 47823 příspěvků 25.01.17 10:56

@Lucillienta a proč mu řiká tati? :think:
Co vlastně ten soud odklepnul? Jeho péči, střídavku? proč myslíš, že nemoci vytváří schválně?

Lucillienta
Stálice 66 příspěvků 25.01.17 11:08

Protože mu tati říkat chce? já dodnes taky říkám tati svému nevl. tátovi se kterým už moje máma 6 let není a máme úžasný vztah a vždy mít budem a stejně tak vím, kdo je můj otec, ikdyž se moc nestýkáme, když ho potkám, řeknu čau tati.
více to rozebírat nehodlám :)
je mi jedno jaké má její otec práva, když každý vidí, kromě soudkyně, která nás nenechala říct nic jen klepla a poslala nás pryč.. že se moje dcera trápí, nesvědčí jí to a akorát ji využívá jako nějakej nástroj pomsty proti mě.. už jen to, že šel k soudu s tím, že semnou se nedá domluvit a já mám milion konverzací - které mi prý pomůžou, kde se domluvit snažím jen já a on cokoliv řeknu neguje a ještě lže..
dcera byla teď po neštovicích měla být ještě doma věděl to i že to doporučila doktorka, kor když ještě měla stroupky nedoléčené a on s ní odjede na hory a dá si na net fotky kde nemá ani rukavice a nebyla teda zrovna odvařená? vrátil mi jí se 40tkou horečkou totálně hnusným kašlem rýmou, zahleněnou až je mi jí líto.. nekoupanou smradlavou, špinavou opět bez poloviny věcí, co jsem mu dala… a ani si toho nevšiml - údajně…

Lucillienta
Stálice 66 příspěvků 25.01.17 11:10

Mimochodem, mě tvrdil, že seděli doma jenom a učil se s ní podle úkolníčku, který jsem jí dala.. no že vidím na jeho fb kde si přidal fotky z mého jiného profilu mu asi nedošlo :)

Lama Lama
Hvězda diskuse 47823 příspěvků 25.01.17 11:15

@Lucillienta hele a je ti jasný, že toho otce jí nikdo nevylosoval, nepřidělil, ale vybrala jsi ho ty. Nebo se změnil až po početí?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Gottovi volali, že letos Slavíka nedostane. Důvod? Rakovina a Ortel

Karel Gott a Lucie Bílá tuhle zprávu jenom těžko rozdýchají. Pořadatel ankety... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama